mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Małopolskie inwestycje drogowe

Małopolskie inwestycje drogowe

W bieżącym roku na terenie województwa małopolskiego będą realizowane projekty związane z siecią drogową o łącznej wartości 8 mld zł. Jednak żeby sprawnie budować drogi, niezbędna jest współpraca i koordynacja działań, co ma stanowić priorytet urzędników.

Małopolskie inwestycje drogowe
25 marca bieżącego roku w Krakowie miało miejsce spotkanie, w którym udział wzięli podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Zbigniew Rapciak, Wojewoda Małopolski Jerzy Miller, Wicemarszałek Roman Ciepiela oraz dyrektor krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Stanisław Pletnia, a także przedstawiciele władz samorządowych. Tematem rozmów była strategia dotycząca realizacji małopolskich inwestycji drogowych.

Spotkanie to ma zapoczątkować współpracę, która pozwoli na sprawniejsze prowadzenie inwestycji. Żeby zapewnić kierowcom bezpieczne i szybkie połączenia drogowe, niezbędna jest koordynacja działań przez wszystkie jednostki odpowiedzialne za poszczególne klasy dróg. Do tej pory jednak nie było żadnego organu, który zajmowałby się taką koordynacją. Jeszcze w tym roku mają być organizowane podobne spotkania, rozwijające ten pomysł.

W tym roku małopolscy drogowcy będą pracować nad inwestycjami wartymi ponad 8 mld zł.
Jednymi z największych projektów, które zostaną zakończone, są obwodnice Tarnowa (80 mln zł), Starego Sącza (57 mln zł), Biecza (127 mln zł) oraz wzmocnienie nawierzchni autostrady A-4 Balice-Opatkowice (152 mln zł).

Już niebawem zostanie ogłoszony przetarg na wybór wykonawcy drogi ekspresowej S7 - wschodniej obwodnicy Krakowa, na odcinku węzeł Bieżanów - węzeł Igołomska. W najbliższych tygodniach zostanie także ogłoszony przetarg na wyłonienie wykonawcy odcinka drogi krajowej nr 94 węzeł Radzikowskiego - Modlnica. Realizacja obydwu inwestycji znacznie usprawni ruch w rejonie Krakowa.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Audi A4 z nowym silnikiem

auto motor i sport 0000-00-00

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

~tom 2009-01-28

prosze was juz tyle sie slyszy o remoncie igolomskiej jezeli mozecie zrubcie cos w tej sprawie aby jak najwczesniej sie zaczol bo juz sie nieda jerzdzic po niej

~taxidriver 2008-03-31

jechałem koło nico i już drzewa są powycinane

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Koniec wypadków drogowych? Lexus testuje nowe rozwiązania
Koniec wypadków drogowych? Lexus testuje nowe rozwiązania
Lexus pracuje nad opracowaniem rozwiązań, które pozwolą zminimalizować liczbę wypadków drogowych.