mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Most na Odrze w Ciechanowie coraz bliżej

Most na Odrze w Ciechanowie coraz bliżej

Most na Odrze w Ciechanowie (woj. dolnośląskie) coraz bliżej połączenia. Przeprawa, na tym etapie budowana z dwóch brzegów rzeki połączy je prawdopodobnie jeszcze w tym roku. Dobra pogoda jak na razie sprzyja wykonawcy tej inwestrycji - firmie MOSTY ŁÓDŹ S. A. Planowany termin oddania mostu do użytku, to przełom sierpnia i września 2012 r. Koszt robót budowlanych zgodnie z umową to około 55 mln złotych.

Most na Odrze w Ciechanowie coraz bliżej
W Ciechanowie powstaje żelbetonowy most drogowy, 9 - cio przęsłowy, o długości ponad 525 m, nośności 50 ton, a szerokości prawie 15 m. Szerokość jezdni to 8 metrów, a ciągu pieszo - rowerowego 4 m. Fundamenty - podpory mostu - posadowione sa na palach. Most wyposażony będzie w balustrady o wysokości 1,2 m. Pomiędzy chodnikami a jezdnią umieszczone zostaną bariery energochłonne. Projekt obejmuje także budowę obustronnych dojazdów do mostu o długości ok. 1180 metrów oraz włączeń do sieci istniejących dróg.

Nowy most w Ciechanowie będzie najkrótszym połączeniem pomiędzy rolniczo - turystycznym powiatem górowskim (a dalej południową Wielkopolską) z rozwiniętym przemysłowo Zagłębiem MIedziowym. Pozwoli też na przeniesienie ruchu z sąsiednich przepraw na Odrze w Ścinawie i Głogowie, skróci czas przejazdu, wpłynie na integrację powiatu górowskiego z pozostałą częścią województwa dolnośląskiego.

Most będzie miał też ogromne znaczenie dla systemu komunikacyjnego Dolnego Śląska. Dziś w ciągu drogi wojewódzkiej nr 323, by przedostać sie na drugi brzeg Odry trzeba korzystać z przeprawy promowej. Na ponad 40 km odcinku Odry, oddzielającej położone po jej lewej stronie powiaty: głogowski, lubiński i polkowicki od prawobrzeżnych: górowskiego i wołowskiego nie ma mostów, a inne przeprawy tj. w Głogowie (droga krajowa nr 12) i w Ścinawie (droga krajowa nr 36) prowadzą ruch kołowy przez środek tych miast i nie są dostosowane do obsługi pojazdów ciężarowych. Zakłada się, że dzięki mostowi ciechanowskiemu, ruch tranzytowy wobu miastach zmaleje o około 35 procent.

Pieniądze na budowę pochodzą z Budżetu WOjewództwa Dplnośląskiego  i Regionalnego Programu Operacyjnego dla DOlnego Śląska na lata 2007 - 2012 - 50/50%

Podobne wiadomości:

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Polskie drogi 2017-05-26

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Silniki Diesla w odwrocie
Silniki Diesla w odwrocie
Silniki wysokoprężne nie mają w ostatnich latach dobrej prasy. Liczba rejestracji aut z dieslem systematycznie spada. Jak wygląda alternatywa?