mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Mysłowice: Katowicka z dofinansowaniem

Mysłowice: Katowicka z dofinansowaniem

Centrum Unijnych Projektów Transportowych oraz Ministerstwo Transportu pozytywnie ocenili złożony przez Urząd Miasta Mysłowice wniosek o rozszerzenia dofinansowania na zadanie pn. Przebudowa ulicy Katowickiej. Pozyskane dofinansowanie wzrosło z 73,95% do 85% kosztów kwalifikowalnych.

Mysłowice: Katowicka z dofinansowaniem
Urząd Miasta Mysłowice zawnioskował do Centrum Unijnych Projektów Transportowych o rozszerzenie zakresu rzeczowego oraz zwiększenie poziomu dofinansowania do 85 % dla projektu pn. Przebudowa ul. Katowickiej od ul. Bytomskiej do ul. Bończyka w ciągu DK79 w Mysłowicach. W związku z podpisanym aneksem planowana całkowita kwota realizacji projektu wynosi ponad 4,7 mln zł, kwota wydatków kwalifikowalnych - około 4,4 mln zł.

Pierwotnie projekt swym zakresem obejmował przebudowę skrzyżowania ul. Katowickiej i ul. Wielka Skotnica w Mysłowicach na skrzyżowanie typu rondo. Podpisany w grudniu aneks dał możliwość dofinansowania przebudowy skrzyżowania ul. Katowickiej i ul. Bytomskiej w Mysłowicach na rondo oraz odcinka ul. Katowickiej łączącego ww. ronda (od skrzyżowania z ul. Wielka Skotnica do skrzyżowania z ul. Bytomską) oraz zwiększenia dofinansowania z 73,95 % do 85 % kosztów kwalifikowalnych.

Kompleksowa przebudowa ulicy Katowickiej przyczyni się między innymi do poprawy stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ograniczenia liczby wypadków i kolizji drogowych oraz poprawy dostępności komunikacyjnej do centrum miasta Mysłowice.

Projekt Przebudowa ul. Katowickiej od ul. Bytomskiej do ul. Bończyka w ciągu DK 79 wraz z przebudową skrzyżowania ulic Katowicka - Bytomska w Mysłowicach jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskie

Podobne wiadomości:

Polskie projekty drogowe jako pierwsze z dofinansowaniem UE

Polskie projekty drogowe jako pierwsze z...

Polskie drogi 2016-03-17

Łódź bez TIR-ów

Łódź bez TIR-ów

Polskie drogi 2015-02-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Sprzęgło – jak z niego korzystać?
Sprzęgło – jak z niego korzystać?
Sprzęgło w samochodzie jest jednym z tych elementów, o których pamiętamy wtedy, kiedy trzeba wymienić zużytą tarczę. Podpowiadamy, jak dbać o ten element, by długo służył.