mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Rok 2016 przyniesie nam setki kilometrów nowych dróg. Nowe inwestycje planowane są praktycznie w każdym województwie, ale my przedstawimy tylko te naszym zdaniem najważniejsze. Oto jakie nowe drogi pojawią się w 2016 roku.

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

W Gdańsku ma zostać otwarta największa i najbardziej spektakularna inwestycja w tym mieście czyli tunel pod Martwą Wisłą. Prace zostały już ukończone, ale samochody pojawią się tam dopiero w drugiej połowie kwietnia 2016 roku. Budowa ma pochłonąć 885 mln zł. W województwie Pomorskim ma też ruszyć budowa trasy S7 między Południową Obwodnicą Gdańska a Elblągiem. Budowa ok. 40 km części trasy (podzielonej na dwa odcinki) łączącej aglomeracje: gdańską, warszawską i krakowską ma kosztować ponad 3,2 mld zł i ma się zakończyć jesienią 2018 r.

Duże budowy szykują się też w Krakowie i całym województwie Małopolskim. Miasto szykuje się do kompletnej przebudowy ulicy Igołomskiej. Chodzi o odcinek od skrzyżowania z ul. Brzeską do ul. Giedroycia. W ramach inwestycji na odcinku około ośmiu kilometrów ul. Igołomska zostanie rozbudowana do dwóch pasów w każdym kierunku, a na niektórych fragmentach nawet do czterech. Całkowity koszt inwestycji ma wynieść 300 mln złotych. Mieszkańcy muszą przygotować się na wielkie utrudnienia od lutego przyszłego roku, w rejonie skrzyżowania ulic: Wielickiej, Powstańców Wielkopolskich, Limanowskiego i Powstańców Śląskich. Przez środek tego węzła przeprowadzone zostaną dwie olbrzymie estakady.

Dobra wiadomość dla jadących w Tatry. Wreszcie ma pojawić się wezęł w Poroninie, który znacznie usprawni drogę do Zakopanego. W ramach inwestycji zostanie przebudowane skrzyżowanie zakopianki (DK 47) z drogą wojewódzką w stronę Bukowiny Tatrzańskiej (DW 961) – powstanie tu bezkolizyjne skrzyżowanie, a droga wojewódzka zostanie poprowadzona tunelem pod linią kolejową (nr 99) oraz drogą krajową (DK 47). Nad drogą wojewódzką zostaną poprowadzone dwa wiadukty - drogowy i kolejowy. Przetarg i rozpoczęcie prac budowlanych na węźle Poronin zaplanowano na początek 2016 roku. Węzeł ma być gotowy w 2017.

W województwie Świętokrzyskim największą część rocznego budżetu przeznaczy się na inwestycje drogowe. Na przedsięwzięcia z zakresu transportu i łączności przewidziano 171,6 mln zł, czyli niemal trzecią część wszystkich wydatków przewidzianych w budżecie. Planowana jest droga wojewódzka 761 między Piekoszowem a Jaworznią, przy której powstaną tereny inwestycyjne. Chodzi o połączenie ich z węzłem Kielce-Jaworznia na ekspresowej S7.

Podobnie sytuacja wygląda w Łódzkiem. Drogowo - torowe inwestycje w samej stolicy tego województwa w 2016 r. mają wynieść 200 mln zł. Spora część zaplanowanych projektów dotyczy tych, które miały się dawno zakończyć. Chodzi głównie o drogi wokół dworca, które jeśli nie w całości, to przynajmniej częściowo miały zostać udostępnione jesienią 2015 r. Mowa m.in. o Tramwajowej, Wierzbowej i Kilińskiego. Ważnym projektem jest też trasa S14, czyli Zachodnia Obwodnica Łodzi, która ma połączyć trasę S8 z autostradą A2. Łączna długość tego odcinka ma wynieść 28 km, a droga ma zostać oddana do użytku w 2021 roku.

tunel pod Martwą Wisłą

Czytaj więcej na http://motoryzacja.interia.pl/raporty/raport-budowa-autostrad/budowa-autostrad/news-najwazniejsze-inwestycje-w-2016-roku-tunel-most-drogi,nId,1947672#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
tunel pod Martwą Wisłą

Czytaj więcej na http://motoryzacja.interia.pl/raporty/raport-budowa-autostrad/budowa-autostrad/news-najwazniejsze-inwestycje-w-2016-roku-tunel-most-drogi,nId,1947672#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

 

 

 

Tematy w artykule: inwestycje drogowe

Podobne wiadomości:

NIK: Drogi powstały, ale bez nadzoru

NIK: Drogi powstały, ale bez nadzoru

Polskie drogi 2015-04-16

Remont nawierzchni autostrady A4 Katowice-Kraków

Remont nawierzchni autostrady A4...

Aktualności 2019-04-26

Komentuj:

Daywalker 2016-01-11

Do tekstu faktycznie wkradł się błąd i za to najmocniej przepraszamy. Następnym razem będziemy się pilnować. redakcja mojauto.pl

~warszawiak 2016-01-08

Po moim poście sprzed dwóch dni p, redaktor Konrad Maruszczak, jak gdyby nigdy nic zmienił tekst swojego artykułu. Wykreślił zdanie, cytuję jeszcze raz: "Prace mają zostać ukończone w drugiej połowie kwietnia 2016 roku, ale samochody pojawią się tam później", a zamiast tego wstawił zdanie, cytuję: "Prace zostały już ukończone, ale samochody pojawią się tam dopiero w drugiej połowie kwietnia 2016 roku". Dobre i to, a brak jakiegokolwiek wyjaśnienia pozostawiam bez komentarza.

~asasseloo 2016-01-07

znowu brak jakiejkolwiek sensownej mapki to treści artykułu!!

~warszawiak 2016-01-06

Małe sprostowanie. W moim poprzednim komentarzu końcowa część drugiego zdania zamiast, cytuję: "...i to wcale nie najważniejszych w skali kraju", powinna brzmieć: "...i to przeważnie nie najważniejszych w skali kraju."

~warszawiak 2016-01-06

Panie Maruszczak, może przed publikacją przeczyta Pan siebie jeszcze raz. Artykuł bez ładu i składu. Po pierwsze nie dowiedziałem się (oprócz tunelu pod Martwą Wisłą) o żadnej drodze, która pojawi się w 2016 r., tylko o rozpoczęciu, ewentualnie kontynuacji budowy niektórych dróg i to wcale nie najważniejszych w skali kraju. A pojawią się m.in.: przede wszystkim bezwzględnie najważniejszy budowany obecnie odcinek drogowy w Polsce, czyli A1 Stryków-Tuszyn oraz odcinek A4 Rzeszów-Jarosław. W artykule o tym ani słowa. Poza tym sam Pan sobie przeczy, pisząc o tunelu pod Martwą Wisłą, cytuję: " Prace mają zostać ukończone w drugiej połowie kwietnia 2016 roku, ale samochody pojawią się tam później". Koniec cytatu. Jednocześnie klikając w linka, który Pan zamieścił, ukazuje się Pański artykuł z 22.12.2015 r., gdzie pisze Pan, że, cytuję: "Właśnie zakończono prace w tunelu pod Martwą Wisłą w Gdańsku" i drugi cytat z Pańskiego grudniowego artykułu: "Jeśli wszystko pójdzie sprawnie pierwsze auta pojadą tamtędy w drugiej połowie kwietnia", Reasumując, nie tylko nikt nie dowie się o nowych odcinkach dróg, którymi pojedziemy w 2016 r., ale też są w dwóch Pańskich artykułach podane dwie całkowicie sprzeczne ze sobą informacje dotyczące tunelu pod Martwą Wisłą. Dalej naprawdę nie chce mi się już komentować.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Elektryczny VW ID.3 komunikuje się światłami
Elektryczny VW ID.3 komunikuje się światłami
Innowacyjne światła nie tylko wspomagają obsługę auta, ale też sprawiają, że komunikacja z ID.3 jest bardziej osobista i emocjonalna.

Nowa fabryka dla Volkswagena ID.3 Nowa fabryka dla Volkswagena ID.3