1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Polskie drogi >
  4. Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Rok 2016 przyniesie nam setki kilometrów nowych dróg. Nowe inwestycje planowane są praktycznie w każdym województwie, ale my przedstawimy tylko te naszym zdaniem najważniejsze. Oto jakie nowe drogi pojawią się w 2016 roku.

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

W Gdańsku ma zostać otwarta największa i najbardziej spektakularna inwestycja w tym mieście czyli tunel pod Martwą Wisłą. Prace zostały już ukończone, ale samochody pojawią się tam dopiero w drugiej połowie kwietnia 2016 roku. Budowa ma pochłonąć 885 mln zł. W województwie Pomorskim ma też ruszyć budowa trasy S7 między Południową Obwodnicą Gdańska a Elblągiem. Budowa ok. 40 km części trasy (podzielonej na dwa odcinki) łączącej aglomeracje: gdańską, warszawską i krakowską ma kosztować ponad 3,2 mld zł i ma się zakończyć jesienią 2018 r.

Duże budowy szykują się też w Krakowie i całym województwie Małopolskim. Miasto szykuje się do kompletnej przebudowy ulicy Igołomskiej. Chodzi o odcinek od skrzyżowania z ul. Brzeską do ul. Giedroycia. W ramach inwestycji na odcinku około ośmiu kilometrów ul. Igołomska zostanie rozbudowana do dwóch pasów w każdym kierunku, a na niektórych fragmentach nawet do czterech. Całkowity koszt inwestycji ma wynieść 300 mln złotych. Mieszkańcy muszą przygotować się na wielkie utrudnienia od lutego przyszłego roku, w rejonie skrzyżowania ulic: Wielickiej, Powstańców Wielkopolskich, Limanowskiego i Powstańców Śląskich. Przez środek tego węzła przeprowadzone zostaną dwie olbrzymie estakady.

Dobra wiadomość dla jadących w Tatry. Wreszcie ma pojawić się wezęł w Poroninie, który znacznie usprawni drogę do Zakopanego. W ramach inwestycji zostanie przebudowane skrzyżowanie zakopianki (DK 47) z drogą wojewódzką w stronę Bukowiny Tatrzańskiej (DW 961) – powstanie tu bezkolizyjne skrzyżowanie, a droga wojewódzka zostanie poprowadzona tunelem pod linią kolejową (nr 99) oraz drogą krajową (DK 47). Nad drogą wojewódzką zostaną poprowadzone dwa wiadukty - drogowy i kolejowy. Przetarg i rozpoczęcie prac budowlanych na węźle Poronin zaplanowano na początek 2016 roku. Węzeł ma być gotowy w 2017.

W województwie Świętokrzyskim największą część rocznego budżetu przeznaczy się na inwestycje drogowe. Na przedsięwzięcia z zakresu transportu i łączności przewidziano 171,6 mln zł, czyli niemal trzecią część wszystkich wydatków przewidzianych w budżecie. Planowana jest droga wojewódzka 761 między Piekoszowem a Jaworznią, przy której powstaną tereny inwestycyjne. Chodzi o połączenie ich z węzłem Kielce-Jaworznia na ekspresowej S7.

Podobnie sytuacja wygląda w Łódzkiem. Drogowo - torowe inwestycje w samej stolicy tego województwa w 2016 r. mają wynieść 200 mln zł. Spora część zaplanowanych projektów dotyczy tych, które miały się dawno zakończyć. Chodzi głównie o drogi wokół dworca, które jeśli nie w całości, to przynajmniej częściowo miały zostać udostępnione jesienią 2015 r. Mowa m.in. o Tramwajowej, Wierzbowej i Kilińskiego. Ważnym projektem jest też trasa S14, czyli Zachodnia Obwodnica Łodzi, która ma połączyć trasę S8 z autostradą A2. Łączna długość tego odcinka ma wynieść 28 km, a droga ma zostać oddana do użytku w 2021 roku.

tunel pod Martwą Wisłą

Czytaj więcej na http://motoryzacja.interia.pl/raporty/raport-budowa-autostrad/budowa-autostrad/news-najwazniejsze-inwestycje-w-2016-roku-tunel-most-drogi,nId,1947672#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
tunel pod Martwą Wisłą

Czytaj więcej na http://motoryzacja.interia.pl/raporty/raport-budowa-autostrad/budowa-autostrad/news-najwazniejsze-inwestycje-w-2016-roku-tunel-most-drogi,nId,1947672#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

 

 

 

Tematy w artykule: inwestycje drogowe

Podobne wiadomości:

Remont nawierzchni autostrady A4 Katowice-Kraków

Remont nawierzchni autostrady A4...

Aktualności 2019-04-26

NIK: Drogi powstały, ale bez nadzoru

NIK: Drogi powstały, ale bez nadzoru

Polskie drogi 2015-04-16

Komentuj:

Daywalker 2016-01-11

Do tekstu faktycznie wkradł się błąd i za to najmocniej przepraszamy. Następnym razem będziemy się pilnować. redakcja mojauto.pl

~warszawiak 2016-01-08

Po moim poście sprzed dwóch dni p, redaktor Konrad Maruszczak, jak gdyby nigdy nic zmienił tekst swojego artykułu. Wykreślił zdanie, cytuję jeszcze raz: "Prace mają zostać ukończone w drugiej połowie kwietnia 2016 roku, ale samochody pojawią się tam później", a zamiast tego wstawił zdanie, cytuję: "Prace zostały już ukończone, ale samochody pojawią się tam dopiero w drugiej połowie kwietnia 2016 roku". Dobre i to, a brak jakiegokolwiek wyjaśnienia pozostawiam bez komentarza.

~asasseloo 2016-01-07

znowu brak jakiejkolwiek sensownej mapki to treści artykułu!!

~warszawiak 2016-01-06

Małe sprostowanie. W moim poprzednim komentarzu końcowa część drugiego zdania zamiast, cytuję: "...i to wcale nie najważniejszych w skali kraju", powinna brzmieć: "...i to przeważnie nie najważniejszych w skali kraju."

~warszawiak 2016-01-06

Panie Maruszczak, może przed publikacją przeczyta Pan siebie jeszcze raz. Artykuł bez ładu i składu. Po pierwsze nie dowiedziałem się (oprócz tunelu pod Martwą Wisłą) o żadnej drodze, która pojawi się w 2016 r., tylko o rozpoczęciu, ewentualnie kontynuacji budowy niektórych dróg i to wcale nie najważniejszych w skali kraju. A pojawią się m.in.: przede wszystkim bezwzględnie najważniejszy budowany obecnie odcinek drogowy w Polsce, czyli A1 Stryków-Tuszyn oraz odcinek A4 Rzeszów-Jarosław. W artykule o tym ani słowa. Poza tym sam Pan sobie przeczy, pisząc o tunelu pod Martwą Wisłą, cytuję: " Prace mają zostać ukończone w drugiej połowie kwietnia 2016 roku, ale samochody pojawią się tam później". Koniec cytatu. Jednocześnie klikając w linka, który Pan zamieścił, ukazuje się Pański artykuł z 22.12.2015 r., gdzie pisze Pan, że, cytuję: "Właśnie zakończono prace w tunelu pod Martwą Wisłą w Gdańsku" i drugi cytat z Pańskiego grudniowego artykułu: "Jeśli wszystko pójdzie sprawnie pierwsze auta pojadą tamtędy w drugiej połowie kwietnia", Reasumując, nie tylko nikt nie dowie się o nowych odcinkach dróg, którymi pojedziemy w 2016 r., ale też są w dwóch Pańskich artykułach podane dwie całkowicie sprzeczne ze sobą informacje dotyczące tunelu pod Martwą Wisłą. Dalej naprawdę nie chce mi się już komentować.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Auta z Niemiec w bezpłatnej usłudze Historia Pojazdu
Auta z Niemiec w bezpłatnej usłudze Historia Pojazdu

Bezpłatna usługa Historia Pojazdu pozwala teraz sprawdzić historię samochodów sprowadzanych z Niemiec. To długo wyczekiwana zmiana.

Podkast VW Podkast VW