mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nawierzchnia na obwodnicy Kęt

Nawierzchnia na obwodnicy Kęt

Trwa układanie nawierzchni bitumicznej na zachodniej obwodnicy Kęt. Zakończy się ono 4 października położeniem warstwy ścieralnej. Wartość prac wykonywanych przez Skanska wynosi ponad 13 mln zł.Fragment od ulicy Kościuszki do Żwirki i Wigury powstanie jeszcze w tym roku. Natomiast termin  zakończenia całego I etapu obwodnicy zachodniej Kęt został wyznaczony na koniec listopada 2012 roku.

Nawierzchnia na obwodnicy Kęt
- Obecne warunki atmosferyczne nam sprzyjają i, o ile nie nastąpi załamanie pogody, układanie nawierzchni na odcinku od ulicy Kościuszki do Żwirki i Wigury powinniśmy zakończyć w pierwszych dniach października – mówi Sebastian Zub, Menedżer Projektu, Skanska.

Część obwodnicy jeszcze w tym roku

Fragment od ulicy Kościuszki do Żwirki i Wigury powstanie jeszcze w tym roku. Natomiast termin zakończenia całego I etapu obwodnicy zachodniej Kęt został wyznaczony na koniec listopada 2012 roku. W sumie będzie to ok. 2-kilometrowy odcinek jezdni o szerokości 7 m wraz z zatokami autobusowymi, chodnikami, ścieżkami rowerowymi i oświetleniem.

- W ramach kontraktu zbudujemy też skrzyżowanie z ul. Spacerową i odcinki łączące obwodnicę z drogami powiatowymi oraz ekrany akustyczne – mówi Sebastian Zub. - Inwestycja, którą Skanska realizuje na zlecenie Gminy Kęty, obejmie również budowę i przebudowę zjazdów indywidualnych i publicznych, a także przebudowę rurociągu technologicznego, odprowadzającego ścieki z zakładów Grupy Kęty do oczyszczalni oraz kanalizacji deszczowej.

Rondo połączy obwodnicę z DK 52

Na wysokości biurowca Grupy Kęty, czyli w miejscu, gdzie obwodnica Kęt połączy się z drogą krajową nr 52, powstaje rondo. Jego budowę, na zlecenie Gminy Kęty, również prowadzi Skanska. Kierowcy przejadą przez nowe rondo już w drugiej połowie listopada tego roku.

- Rondo budujemy w ciągu ul. Kościuszki w punkcie, gdzie DK 52 połączy się z budowaną przez nas obwodnicą Kęt – mówi Sebastian Zub. - Samo rondo jest jednym z zadań rozbudowy drogi krajowej nr 52, która wchodzi w skład I etapu budowy zachodniej obwodnicy Kęt. Przy okazji realizacji ronda Skanska rozbuduje prawie 400 m drogi krajowej. Zostaną przebudowane chodniki, ogrodzenia, zjazdy do posesji i zjazdy publiczne oraz sieci: wodociągowa, kanalizacyjna, gazowa i teletechniczna. Z uwagi na lokalizację budowy tuż przy siedzibie Grupy Kęty, również sieci i urządzenia tej firmy zostaną odpowiednio przebudowane i zabezpieczone.

– W ramach zleconych nam robót wybudujemy także ścieżki rowerowe, zatokę autobusową oraz ekrany akustyczne, chroniące mieszkańców przed nadmiernym hałasem – dodaje Sebastian Zub.

Dla kierowców

W związku z budową ronda w ciągu ulicy Kościuszki w Kętach, kierowcy jeżdżący tą ulicą napotkają na niewielkie utrudnienia. Została wprowadzona zmiana organizacji ruchu, która potrwa do połowy listopada.

Podobne wiadomości:

Autostrada A1 zostanie dokończona

Autostrada A1 zostanie dokończona

Aktualności 2018-12-21

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Polskie drogi 2018-02-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
VW walczy ze smogiem
VW walczy ze smogiem
Jego zapowiedź, że do 2050 roku stanie się neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla nie jest deklaracją bez pokrycia...

VW i Northvolt zbudują fabrykę akumulatorów VW i Northvolt zbudują fabrykę akumulatorów