mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nieszawska w Toruniu czeka na wykonawcę

Nieszawska w Toruniu czeka na wykonawcę

MZD w Toruniu otworzył oferty w przetargu na przebudowę ulicy Nieszawskiej. Do przetargu stanęło 10 firm. Najtańszą ofertę złożyła firma Strabag, wyceniając roboty na 8,5 mln złotych. Najdroższą ofertę, na 9,8 mln złotych, złożyło Przedsiębiorstwo Budowy Dróg ze Starogardu Gdańskiego. Miejski Zarząd Dróg na realizację zadania miał zarezerwowane w budżecie 9 mln zł.

Nieszawska w Toruniu czeka na wykonawcę
Teraz Komisja przetargowa oceni oferty pod kątem formalno-prawnym. Jeżeli w przetargu nie będzie żadnych protestów i odwołań, umowa zostanie podpisana w tym roku. Zwycięska firma będzie miała czas na wykonanie zadania do 30 kwietnia 2014 roku.

Ulica Nieszawska jest drogą wojewódzką nr 273. Stanowi alternatywę dla połączeń pomiędzy drogą krajową nr 1 a drogą krajową nr 10 i S-10. Jej stan techniczny nie jest najlepszy. Ulica nie posiada ani poboczy ani chodników. Regularnie, zwłaszcza po zimie, pojawiają się tam dziury, którym na krótko pomagają doraźne naprawy.

W ramach inwestycji ulica zostanie zbudowana praktycznie od nowa. Poprawi się bezpieczeństwo zarówno pieszych, rowerzystów jak i kierowców. Prace będą realizowane na odcinku 3.161 km od placu Armii Krajowej do granicy miasta Torunia. Po jednej stronie powstanie chodnik i ścieżka rowerowa. Na nowej ulicy drogowcy zbudują zatoki autobusowe i oświetlenie.

Na realizację zadania Gmina Miasta Toruń uzyskała dofinansowanie ze środków RPO województwa kujawsko-pomorskiego na lata 2007-2013 w kwocie 3,99 mln złotych.

Podobne wiadomości:

Droga S7 Rączki - Załuski zamknięta do wakacji

Droga S7 Rączki - Załuski zamknięta do...

Polskie drogi 2016-04-20

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Porsche Cayenne Coupe
Porsche Cayenne Coupe
Porsche poszerza rodzinę modelu Cayenne. Do gamy trzeciej generacji tego popularnego SUV-a dołącza jeszcze bardziej sportowy wariant – Cayenne Coupé.