mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowa droga krajowa w Świnoujściu

Nowa droga krajowa w Świnoujściu

GDDKiA nadała numer nowej drodze krajowej w Świnoujściu. Ulice Pomorska, Karsiborska, Nowokarsiborska i Grunwaldzka, jako droga krajowa, o łącznej długości 14 kilometrów, otrzymały numer 93. Zmiana statusu (z powiatowych na krajowe) tras łączących Świnoujście z morzem oraz biegnących przez Wolin ma pozwolić na pozyskanie funduszy z UE.

Zmiana statusu drogi jest jednym z warunków koniecznych, by inwestycja stałego połączenia pomiędzy wyspami Wolin i Uznam otrzymała wsparcie ze środków centralnych. W ciągu drogi krajowej nr 93 powstanie tunel drogowy. Budowa tunelu pod rzeką Świną łączącego Świnoujście z siecią dróg w krajuma być realizowana w ciągu najbliższych 6-7 lat. W tegorocznym budżecie państwa zagwarantowano 2 miliony złotych na studium wykonalności tunelu. Ponad 117 milionów euro pochodzić ma z programu Infrastruktura i Środowisko, realizowanego w latach 2007 – 2013.


Przeczytaj także:

300 mln zł dla portów Szczecin i Świnoujście (2007-01-03)

 

 


Podobne wiadomości:

S6 Goleniów – Nowogard: koniec etapu projektowego

S6 Goleniów – Nowogard: koniec etapu...

Polskie drogi 2016-08-08

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

~Żubr 2007-03-15

Stałe połączenie konstrukcyjne wysp Wolin i Uznam jest konieczne ze względów społecznych ekonomicznych i politycznych. Czy to będzie tunel czy most (niezależnie od konstrukcji), w tym przypadku jest nie istotne. Obawiam się tylko, aby studium wykonalności nie dotyczyło wyłącznie tunelu. Bo jeżeli sie okażę, że nie można go, z różnych względów realizować, na tym dobre chęci sie zakończą. Dlatego uważam za konieczne szersze potraktowanie sprawy i opracowanie wariantowego studium stałej przeprawy międzybrzegowej. (tunel, most).

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jak zmiana czasu wpływa na kierowców?
Jak zmiana czasu wpływa na kierowców?
Minionej niedzieli zmieniliśmy czas z zimowego na letni. Jedna godzina to niewiele, ale okazuje się, że ma ona spory wpływ na koncentrację kierowców.