mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowe przejście w Gołdapi w 2012

Nowe przejście w Gołdapi w 2012

Wojewoda Warmińsko-Mazurski podpisał umowę na wykonanie pierwszej części rozbudowy przejścia granicznego w Gołdapi. Otwarcie przejścia dla ciężkiego ruchu ciężarowego nastąpi w 2012 roku, po zbudowaniu obwodnic Ełku, Gołdapi, Olecka. Oddanie do eksploatacji tych dróg umożliwi ruch tirów z północno-wschodniego obszaru Polski.  Nowe przejście zajmie 11,6 ha i będzie dwukrotnie większe niż obecnie.

Nowe przejście w Gołdapi w 2012
Drogowe Przejście Graniczne w Gołdapi jest całodobowym przejściem przeznaczonym dla międzynarodowego ruchu osobowego oraz towarowego, dla samochodów o maksymalnej masie do 7,5 tony.

W planie na 2009 r. założono rozpoczęcie strategicznej inwestycji dla regionu Warmii i Mazur – rozbudowę Drogowego Przejścia Granicznego w Gołdapi. Projektowane zagospodarowanie terenu przewiduje rozbudowę istniejącego i dotychczas zaprojektowanego układu przejścia o część towarową przeznaczoną dla ruchu samochodów ciężarowych o dopuszczalnym ciężarze na oś 115 kN. Wartość kosztorysowa całej inwestycji szacowana jest na 53 087 tys. zł. Wykonanie inwestycji zaplanowano na lata 2009-2012 w taki sposób, aby otwarcie przejścia dla ciężkiego ruchu ciężarowego nastąpiło po zbudowaniu obwodnic miast Gołdap, Ełk i Olecko.

Podpisana umowa obejmuje:

  • wykonanie ukształtowania terenu pod rozbudowę Drogowego Przejścia Granicznego w Gołdapi - III etap, o powierzchni 75 518 m2 (inwestycja obejmuje grunty nowo zakupione i część gruntów znajdujących się w obrębie istniejącego przejścia),
  • budowę przejazdu pomiędzy platformą odpraw osobowych na wyjeździe z Polski, a parkingiem pojazdów skierowanych do kontroli szczegółowej.
Wartość umowy to ponad 1,4 mln zł. Termin wykonania zadania koniec 2009 r.

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

S52 i S16 - nowe drogi ekspresowe W Polsce

S52 i S16 - nowe drogi ekspresowe W Polsce

Polskie drogi 2016-05-27

Komentuj:

~NELson 2009-08-10

To wszystko pięknie brzmi. Jak rozwiążecie sprawę drogi w Gąskach. Tam też jest planowana obwodnica.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Opłaty na niemieckich autostradach – znamy datę
Opłaty na niemieckich autostradach – znamy datę
Niemcy wprowadzają opłaty za przejazd autostradami. Pierwsze winiety kupić trzeba będzie za niecałe dwa lata.