1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Polskie drogi >
  4. Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Grupa Lotos planuje postawić dwanaście punktów ładowania dla samochodów elektrycznych na autostradach A1 i A2. Inwestycja ułatwi przejazd pomiędzy Trójmiastem a Warszawą.

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2
Już niebawem przejazd na trasie pomiędzy stolicą a Trójmiastem będzie łatwiejszy. Na odcinku o długości około 450 km będzie można doładować samochód elektryczny co najmniej trzy razy, dzięki zachowaniu odległości najwyżej 150 km pomiędzy kolejnymi punktami ładowania.

Cztery punkty pojawią się w Trójmieście, dwa w Warszawie, a w Miejscach Obsługi Podróżnych przy autostradzie A1 i A2 stanie aż sześć punktów ładowania. Wszystkie będą wyposażone w uniwersalną ładowarkę obsługującą trzy międzynarodowe standardy pokrywające cały rynek e-mobility.

Minimalna moc każdego punktu ładowania to ok. 50 kW. Grupa Lotos nie zdradziła informacji na temat systemu poboru opłat. W tej chwili są brane pod uwagę różne rozwiązania.

Punkty szybkiego ładowania działają już od dwóch lat na wybranych stacjach należących do Grupy Lotos na terenie Trójmiasta. Koszt całej inwestycji wyceniono na około 1 mln euro i będzie w całości pokryty ze środków unijnych. Kierowcy będą mogli sprawdzić przy pomocy aplikacji w smartfonie, gdzie można doładować samochód.

W tej chwili trwa proces ostatecznych uzgodnień w sprawie inwestycji, a na koniec zostanie do podpisania umowa o udzielenie dotacji. Cała procedura może potrwać do końca 2017 roku, a tempo dalszych prac zależy od wykonania przyłączeń energetycznych, co potrwa kolejne miesiące.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 91 400 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Pierwszy fotoradar na autostradzie A1 – będzie więcej

Pierwszy fotoradar na autostradzie A1 –...

Aktualności 2018-07-23

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Komentuj:

Jotgie 2017-09-08

Ułatwi przejazd? Ja bym powiedział, że UMOŻLIWI przejazd.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Audi Q4 e-tron
Audi Q4 e-tron
Audi Q4 e-tron to drugi elektryczny SUV niemieckiej marki, nieco mniejszy, a zatem bardziej dostępny dla klientów model niż flagowy e-tron.