1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Polskie drogi >
  4. Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

W ciągu trzech lat stolica wzbogaci się o kolejną przeprawę przez Wisłę. Nowy most będzie miał 1,5 km długości i po trzy pasy w każdym kierunku. Połączy Wilanów z Wawrem.

Nowy most w Warszawie za trzy lata
Nowa inwestycja w ramach południowej obwodnicy miasta pochłonie 757 mln zł. To mniej niż zakładał kosztorys przygotowany przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, wyceniony na ponad miliard zł. Kilka dni temu wojewoda mazowiecki wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji. Wykonawcą jest konsorcjum Gulermak a Turcji oraz PBDiM Mińsk Mazowiecki.

Wykonawca, zgodnie z warunkami kontraktu, przedstawi w ciągu najbliższych tygodni harmonogram robót i rozpocznie prace przygotowawcze. Dziewiąty most przez Wisłę będzie gotowy w 2020 roku i będzie się składać z dwóch niezależnych obiektów pod każdą z jezdni, a także dwóch pochylni zapewniających komunikację pomiędzy ścieżką rowerową na Wale Zawadowskim a ścieżką na moście. Przeprawa, która powstaje w najszerszym punkcie Wisły wyniesie 1505,5 m, a szerokość 42,6 m. Pod mostem znajdzie się miejsce do przejścia dla dużych zwierząt.

W tej chwili południowa obwodnica Warszawy kończy sie na ul. Puławskiej na warszawskim Ursynowie. Brakuje jeszcze odcinka o długości 18 km , żeby udrożnić ruch w tym rejonie i wyprowadzić ruch w kierunku Lublina, łącząc trasę miejską z drogą ekspresową S17 Warszawa - Lublin.

Nowa inwestycja została podzielona przez GDDKiA na trzy odcinki: A (Puławska - Przyczółkowa) wykona włoska firma Astaldi, B (Przyczółkowa - Wał Miedzeszyński) turecki Gulermak z PBDiM Mińsk Mazowiecki i C (Wał Miedzeszyński - węzeł Lubelska) - Warbud.

Cała obwodnica będzie gotowa do ruchu już za trzy lata.

Podobne wiadomości:

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Audi szykuje rewolucyjny samochód na Rajd Dakar 2022
Audi szykuje rewolucyjny samochód na Rajd Dakar 2022
Za trzy miesiące startuje czterdziesta czwarta edycja sławnego Rajdu Dakar. Dla Audi Sport termin ten oznacza początek prawdziwego wyścigu z czasem, zwłaszcza że zespół szykuje rewolucyjny samochód.