1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Polskie drogi >
  4. Obwodnica Gdowa dopiero za 3 lata

Obwodnica Gdowa dopiero za 3 lata

Gmina Gdów i województwo małopolskie będą wspólnie budować obwodnicę Gdowa. Inwestycja będzie kosztować ponad 24,5 miliona złotych. Jeśli uda się uzyskać pieniądze z unii, to 85 procent kosztów budowy pokryją fundusze unijne. Pierwsze prace mają ruszyć w 2011 roku.

Obwodnica Gdowa dopiero za 3 lata
Budowa obwodnicy zapewni poprawę bezpieczeństwa ruchu na przeciążonych i prowadzących ruch przez ścisłe centrum miasta drogach wojewódzkich nr 967 i 966, a także usprawni transport drogowy. Ponadto obwodnica uzupełni powiązanie regionu z drogą krajową nr 4 oraz ułatwi dostęp do terenów inwestycyjnych, w tym lokalnego Parku Technologicznego

Jest juz porozumienie władz gminy i województwa w tej sprawie. Inwestycja znajduje się w Wieloletnim Programie Inwestycyjnym Województwa Małopolskiego na lata 2007–2013. Inwestycja będzie zgłoszona do dofinansowania ze środków unijnych w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. W przypadku uzyskania wsparcia zewnętrznego udział unijny będzie wynosił 85 procent wartości przedsięwzięcia, Ocenia się, że inwestycja pochłonie 27 622 600 złotych, z czego planowany udział środków z centrali stanowi 4 143 390 złotych. Gmina jako dysponent tej kwoty pokryje koszty budowy chodników i oświetlenia. Gmina będzie współfinansowała także koszty instalacji ekranów akustycznych oraz innych urządzeń chroniących przed hałasem, jeżeli pojawi się konieczność ich postawienia.

Podobne wiadomości:

Autostrada A1 zostanie dokończona

Autostrada A1 zostanie dokończona

Aktualności 2018-12-21

Remont nawierzchni autostrady A4 Katowice-Kraków

Remont nawierzchni autostrady A4...

Aktualności 2019-04-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Elektryczne Mercedesy eVito i eSprinter z dopłatą w Polsce
Elektryczne Mercedesy eVito i eSprinter z dopłatą w Polsce
Mercedes eVito i Mercedes eSprinter weszły do sprzedaży w Polsce. To dwa flagowe modele pojazdów dostawczych w wersji z napędem elektrycznym.