mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Kutna już otwarta

Obwodnica Kutna już otwarta

Mieszkańcy Kutna wreszcie odpoczną od uciążliwego ruchu samochodów ciężarowych w centrum miasta. Również kierowcy podróżujący w tym regionie mogą liczyć na skrócenie czasu przejazdu dzięki wybudowanej wschodniej obwodnicy Kutna i odnowionej jezdni krajowej sześćdziesiątki.

Obwodnica Kutna już otwarta

Uroczysty odbiór prac budowlanych odbył się 19 sierpnia br. Grunt pod inwestycję został przekazany w styczniu 2004 roku. Prace objęły budowę 3,18 km obwodnicy i modernizację 11,64 km drogi krajowej nr 60. Całkowity koszt inwestycji "Budowa wschodniej obwodnicy miasta Kutna wraz z modernizacją drogi krajowej nr 60"wyniósł 10,2 mln euro. Kutno wyłożyło z własnego budżetu ponad 5,3 mln zł reszta pochodzi ze środków unijnych i z puli GDDKiA.

Zakończona budowa obwodnicy poza aspektem regionalnym, który poprawi stan sieci drogowej i ułatwi komunikację w ciągu drogi krajowej nr 60, ma również duże znaczenie lokalne. Inwestycja przyniesie wymierne korzyści mieszkańcom miasta w postaci wyprowadzenia ruchu tranzytowego z zatłoczonego centrum, co poprawi znacząco bezpieczeństwo ruchu oraz skróci czas przejazdu.

Kutno, usytuowane w centrum Polski (21 kilometrów od jej geometrycznego środka), leży na skrzyżowaniu ważnych szlaków komunikacyjnych o znaczeniu międzynarodowym, a mianowicie dróg E-30 (Moskwa-Berlin) i E-75 (Gdańsk-Wiedeń) czyli przy planowanych w przyszłości autostradach  A1 północ-południe i A-2 wschód-zachód. Lokalizacja miasta wraz z rozwiniętą infrastrukturą drogową powoduje, że w rankingu atrakcyjności inwestycyjnej miast powiatowych gdańskiego Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową zostało sklasyfikowane na 7 miejscu w Polsce i jest to najlepsza ocena, jaką uzyskało miasto z województwa łódzkiego.


Podobne wiadomości:

S8 Łódź - Wieluń - działa pierwsza stacja benzynowa

S8 Łódź - Wieluń - działa pierwsza stacja...

Polskie drogi 2016-12-06

Powstanie obwodnica Wałbrzycha

Powstanie obwodnica Wałbrzycha

Polskie drogi 2015-10-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota zapowiada rewolucję w bateriach
Toyota zapowiada rewolucję w bateriach
Toyota zapowiada nadejście elektrycznych modeli marki, ale przede wszystkim debiut akumulatora ze stałym elektrolitem, o większej pojemności niż dotychczas.