mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Leżajska już w budowie

Obwodnica Leżajska już w budowie

Symbolicznym wbiciem pierwszej łopaty 12 września 2011r. rozpoczęto budowę I etapu obwodnicy Leżajska w ciągu drogi krajowej nr 77. Wartość kontraktu na prace budowlane to ponad 36,5 mln zł. W ramach inwestycji powstanie I etap drogi obwodowej o długości 4,1 km (klasy technicznej GP) jednojezdniowej, dwupasowej. Termin realizacji 18 miesięcy od daty podpisania umowy. Wydarzenie zostało połączone z oddaniem do ruchu łącznika przyszłej obwodnicy, zrealizowanego przez Gminę Miasto Leżajsk.

Obwodnica Leżajska już w budowie
Wykonawcą tego przeszło 4-kilometrowego odcinka obwodnicy jest polsko-hiszpańskie Konsorcjum firm ze spółką SANDO BUDOWNICTWO POLSKA jako liderem i Partnerem CONSTRUCCIONES SANCHEZ DOMINGUEZ-SANDO S.A. z Hiszpanii.

Obwodnica Leżajska jest inwestycją ważną nie tylko dla kierowców i mieszkańców Podkarpacia, ma także charakter ponadregionalny. Jest ważnym elementem ogólnokrajowego ciągu komunikacyjnego. To kolejne działanie służące usprawnieniu przejazdu z centralnej Polski na wschód, w kierunku przejść granicznych w Korczowej, Medyce i Krościenku. Dzięki wyprowadzeniu ruchu tranzytowego z zabytkowego centrum miasta pozwoli na szybsze, bezpieczniejsze i komfortowe pokonanie tego odcinka, co nie jest bez znaczenia przy tak dużym natężeniu ruchu (wg GPR 2010 – 11 103 poj./dobę).

Budowa obwodnicy Leżajska będzie współfinansowana ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Wartość kosztorysowa I i II etapu obwodnicy Leżajska wynosi 150 mln PLN.

Podobne wiadomości:

MON zainwestuje w polskie drogi

MON zainwestuje w polskie drogi

Polskie drogi 2017-01-04

Autostrada A1 zostanie dokończona

Autostrada A1 zostanie dokończona

Aktualności 2018-12-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nissan uruchomił największą baterię słoneczną
Nissan uruchomił największą baterię słoneczną
Nissan potwierdził włączenie największej baterii dachowych paneli słonecznych w Holandii, zainstalowanej w należącym do firmy obiekcie w Amsterdamie.