mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Ostrowa Wielkopolskiego już gotowa

Obwodnica Ostrowa Wielkopolskiego już gotowa

Kierowcy jadący przez Ostrów Wielkopolski mogą odetchnąć z ulgą. Brakujący odcinek obwodnicy Ostrowa Wielkopolskiego o długości 13 km jest już gotowy do użytku. Jadąc drogą ekspresową S11 można całkowicie ominąć centrum miasta.

Obwodnica Ostrowa Wielkopolskiego już gotowa

Ten fragment drogi ekspresowej S11 połączy w przyszłości Śląsk i wybrzeże Bałtyku. Przebieg tego odcinka ma kluczowe znaczenie dla rozwoju gospodarczego w Polsce, ale przede wszystkim województwa wielkopolskiego.

Obwodnica Ostrowa Wielkopolskiego jest jedną z dziewięciu dużych inwestycji drogowych realizowanych w Wielkopolsce przez GDDKiA z udziałem środków Unii Europejskiej. Pierwszy odcinek o długości 6,2 km zakończono w 2009 roku. Na rozpoczęcie drugiego etapu mieszkańcy musieli poczekać aż 5 lat. Realizacja ruszyła pod koniec 2014 roku, a koszt robót wyceniono na prawie 285 mln zł.

Trasa jest skomunikowana z kluczowymi drogami dla miasta poprzez węzły Ostrów Wielkopolski Wschód i Ostrów Wielkopolski Południe. Komunikację lokalną zapewniają nowe drogi dojazdowe, a bezpieczeństwo ruchu - bezkolizyjne rozwiązania komunikacyjne z zastosowaniem 15 obiektów inżynierskich. Przy okazji inwestycji zmodernizowano 1,4 kilometrowy fragment drogi krajowej nr 25 stanowiący wyjazd ul. Kaliską w stronę Kalisza. Z kolei dalszy odcinek drogi krajowej nr 25, poprzez Kalisz aż do Konina jest obecnie w fazie projektu.

Na trasie budowy drogi ekspresowej S11 prowadzono prace archeologiczne na obszarze o łącznej powierzchni ponad 15 hektarów. Podczas prac badawczych, zadokumentowano liczne ślady działalności ludzkiej z przeszłości - pozostałości budynków mieszkalnych i gospodarczych, studnie piece i paleniska. Odkryto też cmentarzysko ciałopalne w m. Wtórek. Odkryto tam 165 grobów popielnicowych, często w obstawie kamiennej.
 
Po przekazaniu do ruchu nowego odcinka drogi nadal trwają prace wykończeniowe i porządkujące m.in. przy drogach serwisowych.


Podobne wiadomości:

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Komentuj:

pioter2 2018-01-31

Jutro będę miał przyjemność się tam przejechać, nareszcie ;)

~IrekKsa 2017-07-19

To bardzo dobra wiadomość. Od razu szybciej i lepiej będzie się dostać w miejsce docelowe. Zazwyczaj jeżdżę samochodami pożyczonymi w Panek, które zapewniają wysoki komfort jazdy no ale i tak milej byłoby dostawać się w wybrane miejsce szybciej

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bezemisyjne SUV-y Volkswagena
Bezemisyjne SUV-y Volkswagena
Moda na SUV-y nie przemija, a z prognoz wynika, że ich sprzedaż jeszcze się podwoi w ciągu najbliższych lat. VW nie poprzestaje na tych modelach, które ma w ofercie, lecz wciąż opracowuje nowe.