mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Strykowa otwarta

Obwodnica Strykowa otwarta

Prawie 5-kilometrowa autostradowa obwodnica Strykowa (Stryków I-Stryków II) została oddana do ruchu dziś, w poniedziałek 22 grudnia. Obwodnica zwana by-passem strykowskim ma umożliwić wyprowadzenie ciężarówek z autostrady A2 poza miasto.

Obwodnica Strykowa otwarta
Na trasie obwodnicy znalazł się most na rzece Moszczenicy, trzy wiadukty drogowe (jeden w śladzie drogi powiatowej, jeden na drodze wojewódzkiej nr 708 i jeden na drodze krajowej nr 14). Dodatkowo wybudowano przejazd gospodarczy pod jezdnią. Obok drogi pojawiły się też zbiorniki retencyjne, separatory i około 7 kilometrów dróg serwisowych. Prace nad drogą wymagały przewiezienia sześciuset tysięcy ton ziemi oraz ułożenia blisko stu tysięcy ton mas bitumicznych.

Budowa by-passu strykowskiego rozpoczęła się 20 września 2007 roku. Całkowity koszt inwestycji to 190 mln zł. Szacuje się, że dziennie przez Stryków przejeżdżało ok. 20 tys. aut, które dzięki obwodnicy ominą miasteczko.
Tematy w artykule: obwodnice autostada A2 Stryków A2

Podobne wiadomości:

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Autostrada A2 rusza na wschód

Autostrada A2 rusza na wschód

Polskie drogi 2017-07-26

Komentuj:

~warszawiak 2008-12-29

Niżej piszę oczywiście o A2 Konotopa-Stryków, bo A1 rzeczywiście będzie budować "Autostrada Południe".

~warszawiak 2008-12-29

Jeszcze nie wiadomo kto; wykonawca miał być znany w pażdzierniku, potem w listopadzie, potem do końca roku...i tak ciągle sratatata i inne dyrdymały, a czas ucieka; raz prasa podaje, że "Autostrada Mazowsze", innym razem, że nową propozycję złożyła "Autostrada Południe"... Oficjalnej decyzji, ani nawet parafowania umowy wciąż nie ma. Dla mnie jest obojętne, kto będzie budować, byle dobrze i byle już wreszcie podpisać i zaczynać, czyli zakończyć tą największą polską kompromitację drogową.

~Prztyczka KM 2008-12-29

Trasę A2 z Konotopy do Strykowa oraz odcinek A1 ze Strykowa do Pyrzowic będzie budować AP ( Autostrada Południe ). To by już trochę tłumaczyło ten niby że brak wyobraźni, że nie powstał wtedy ten węzeł A1-A2. Głowa do góry !

~warszawiak 2008-12-28

Witam wszystkich po Świętach. Wczoraj w drodze do Poznania i z powrotem dwukrotnie przejechałem nowo otwartą obwodnicą Strykowa. Rzuciło mi się w oczy dziwne jej połaczenie z DK 14. Po przyjeździe do domu i sprawdzeniu map z drogami planowanymi doszedłem do wniosku, że po zbudowaniu tutaj pełnej A1 i przedłużeniu A2, wjazd z DK 14 zostanie skasowany. Jeżeli to prawda, że nie będzie węzła A1/DK14, wszystkie pojazdy jadące od północy do A1 lub A2 będą z powrotem rozjeżdżać Stryków, żeby za nim wjechać na A2 i potem ewentualnie na A1. Szykuje się kolejne kuriozum drogowców. Strykowianie, nie moja sprawa, ale powinniście działać juz teraz i naciskać na budowę węzla A1/DK14.

~mil1231@gazeta.pl 2008-12-26

skromny kierowca, w przyszłym roku ruszą prace- to jest w ramach A1 Stryków-Pyrzowice. Czytałem gdzieś, że ten odcinek zaczną nawet jak nie będzie jeszcze zamknięcia finansowego.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Scala - nowy król kompaktów
Skoda Scala - nowy król kompaktów
Skoda zaprezentowała oficjalnie swój najnowszy model Scala. Należący do klasy kompaktów model mocno zamiesza na rynku.