mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Szczuczyna otwarta

Obwodnica Szczuczyna otwarta

W piątek, 13 listopada otwarto obwodnicę Szczuczyna. Po 8-kilometrowym odcinku nowej drogi mogą już jeździć auta, ale drogowcom zostały jeszcze do zrobienia prace wykończeniowe. Zobacz, jaka jest nowa obwodnica Szczuczyna i ile kosztowała.

Obwodnica Szczuczyna otwarta

Budowana w ciągu planowanej drogi ekspresowej S 61 Łomża – Augustów – Budzisko obwodnica Szczuczyna wyprowadza ruch tranzytowy poza miasto. Omija je od północnego-zachodu i północy. Zgodnie z umową, termin oddania jej do użytku przewidziano na 11 grudnia. Jednak z przyczyn technologicznych, aby dokończyć wspomniane prace w przewidzianym terminie, trzeba było przenieść ruch na obwodnicę, gdyż układanie nawierzchni trzeba wykonać w miejscu, gdzie obecnie jeżdżą pojazdy.

Budowa obwodnicy Szczuczyna rozpoczęła się 27 sierpnia 2012 roku, ale w wyniku niedotrzymania terminów przez hiszpańską firmę, w czerwcu 2013 roku wstrzymano prace. Wznowiono je dopiero w sierpniu zeszłego roku, kiedy projekt przejęła firma POL-AQUA” S.A. Aktualnie wychodzi na to, że wszystko zostanie zrealizowane zgodnie z umową.

Całkowita wartość kontraktu wynosi 198,61 mln zł. Obwodnica Szczuczyna ma 8 km długości. 


Podobne wiadomości:

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Komentuj:

~warszawiak 2015-11-17

Wszystko fajnie , ale w ogóle nie rozumiem naszych "kochanych" planistów i decydentów drogowych. Przecież niedługo podobno ma być budowana cała dwujezdniowa S61. To dlaczego zarówno na obwodnicy Szczuczyna, jak i na otwartej dwa lata temu obwodnicy Stawisk nie wykonano od razu dwóch jezdni? Na obu obwodnicach dwie jezdnie występują tylko na węzłach. (te przynajmniej wykonane są w docelowym kształcie). Zamiast od razu na tych odcinkach załatwić sprawę w całości, to za parę lat będzie się te drugie jezdnie dobudowywać. Znowu przy tym będą korki, zatory i utrudnienia, a per saldo wyjdzie razem to wszystko drożej, bo jest "oczywistą oczywistością" (i powtarzam to po raz n-ty), że budowa najpierw jednej jezdni, a potem drugiej jest zawsze droższa od budowy obu jezdni naraz, a ponadto przy późniejszej dobudowie drugiej jezdni dochodzą jeszcze niepotrzebne dodatkowe utrudnienia i straty czasu dla kierowców.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Zmiany w Audi. Kto zastąpi Brama Schota?
Zmiany w Audi. Kto zastąpi Brama Schota?
Bram Schot 1 stycznia objął stanowisko prezesa zarządu Audi. Wiemy już, kto zajmie jego poprzednie stanowisko w firmie.