mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Szczytna na horyzoncie

Obwodnica Szczytna na horyzoncie

Władze Szczytna na Mazurach już przygotowują się do budowy obwodnicy, chociaż ma być ona oddana do użytku w latach 2017-2018. W przyszłym roku przewidziano uzyskanie decyzji środowiskowej, w 2013 roku - decyzji projektowej, w 2014 roku - zgody na inwestycję, wycenę nieruchomości i załatwienie odszkodowań, zaś w 2015 roku wybór wykonawcy i rozpoczęcie robót.

Obwodnica Szczytna na horyzoncie
Szczytno przecinają trzy drogi krajowe, a jeśli ruszy modernizacja lotniska w pobliskich Szymanach, ruch w mieście będzie trudny do wytrzymania i niebezpieczny dla pieszych. Nie pozostaje nic innego, jak budowa obwodnicy.

Zmobilizowane władze miasta oraz gminy, wspomagane przez samorząd województwa warmińsko-mazurskiego, przystąpiły więc do przygotowania inwestycji. Dokumentację opracowuje firma JK Projekt z Poznania, płacą za nią samorządy gminne i wojewódzki, zaś za nadzorowanie prac projektowych odpowiada olsztyński oddział GDDKiA.

Jak poinformował na konferencji prasowej w Urzędzie Miasta Szczytno Karol Głębocki, rzecznik prasowy olsztyńskiej GDDKiA, obwodnica będzie się wpisywać w drogę krajową nr 53 i będzie odpowiadała standardom europejskim. Są przygotowane cztery warianty, z których najdłuższy ma 10,9 km, ale trasa we wszystkich wariantach biegnie po południowej stronie miasta docierając do lotniska w Szymanach. Burmistrz Szczytna Danuta Górska nie przewiduje protestów ani ekologów, ani mieszkańców, którzy od lat domagają się zwiększenia bezpieczeństwa komunikacyjnego w mieście. Wkrótce sami będą mogli wypowiedzieć się w konsultacjach, który wariant najbardziej im odpowiada.

W przyszłym roku przewidziano uzyskanie decyzji środowiskowej, w 2013 roku - decyzji projektowej, w 2014 roku - zgody na inwestycję, wycenę nieruchomości i załatwienie odszkodowań, zaś w 2015 roku wybór wykonawcy i rozpoczęcie robót. Tego też roku ma wystartować lotnisko w Szymanach.

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

~chłopz Mazur 2010-02-04

Piękna argumentacja i jaka wyczerpująca, że Iława to nie Mazury no to w takim razie co? Może to wieś położona w województwie opolskim w powiecie Nyskim? No dobrze. Jeśli chodzi o TĘ Iławę to faktycznie leży na Pojezierzu Iławskim, które nie leży na Mazurach(chociaż to woj. Warmińsko-Mazurskie), nie bardzo pasuje do Elbląskich Żuław.Najlepiej ogłosić referendum , powstanie nowe województwo i wątpliwości się wyjaśnią raz na zawsze. Wtedy Warszawiacy będą mówić wreście, że jadą popływać nad Jeziorakiem w Iławskim a nie na Mazurach.Zresztą teraz Makroregion Pojezierze Iławskie wraz z Garbem Lubawskim tworzy region turystyczny nazywany Mazurami zachodnimi. Tak to wygląda w aspekcie turystycznym. Stąd takie nieporozumienia.

~Iława to nie Mazury 2010-01-29

Niezły "chłop z Mazur", który nie wie gdzie mieszka i jeszcze radzi innym.

~chłop z Mazur 2010-01-22

To gdzie jest Warmia a gdzie Mazury można łatwo porównać konfrontując mapy obecnego województwa Warmińsko-Mazurskiego z mapą tego obszaru sprzed pierwszego rozbioru Polski. Ten teren o dziwnym kształcie biegnący od Zalewu Wiślanego do centrum województwa to Warmia (Braniewo-Olsztyn), reszta to Mazury(Iława-Ełk) no i kawałek Powiśla na zachodzie (Elbląg-Pasłęk). Wracając do tematu to ta obwodnica powinna już dawno być a nie czekać na rozwój lotniska w Szymanach. W końcu krzyżują się tu trzy drogi krajowe.

~KK 2010-01-19

Mazury to Gizycko ,Mikolajki ,Elk nie Olsztyn

~Mazur 2010-01-19

To ciekawe co pisza . A ja glupi cale moje marne zycie myslalem ze Szczytno,Olsztyn i te inne to Warmia

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Kodiaq GT – pierwszy SUV coupe
Skoda Kodiaq GT – pierwszy SUV coupe
Skoda nie zwalnia tempa i prezentuje kolejny model. Jest nim SUV w nadwoziu w stylu coupe – Skoda Kodiaq GT.