mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Wrocławia połączona z S8

Obwodnica Wrocławia połączona z S8

Autostradowa Obwodnica Wrocławia spotyka się z drogą ekspresową S8 (Wrocław - Syców). W obrębie węzła Psie Pole (koniec AOW - początek S8) łączone są warstwy ścieralne nawierzchni dwóch dróg. Przypomnijmy, że kierowcy od blisko roku korzystają z AOW, natomiast do końca tego roku uruchomiony zostanie dolnośląski odcinek drogi ekspresowej S8.

Obwodnica Wrocławia połączona z S8
Obecnie trwa łączenie obu nawierzchni tych nowoczesnych i kluczowych dla Dolnego Śląska tras. Zespoły bitumiczne układają nawierzchnię ścieralną SMA na dwóch jezdniach w obrębie połączenia AOW i S8 na węźle Psie Pole, w kierunku Oleśnicy oraz w kierunku Wrocławia.

Dolnośląski odcinek ekspresowej S8 liczy ponad 50 km i podzielony jest na dwa etapy.
 
Etap I (Wrocław - Oleśnica)
Liczy ponad 22 km i ma ułożone 70% nawierzchni ścieralnej SMA na całej długości odcinka. Wszystkie obiekty inżynierskie zostały już wybudowane, trwają na nich prace wykończeniowe, takie jak np. malowanie barier, zabezpieczanie antykorozyjne. Ponadto trwają prace przy drogach dojazdowych, serwisowych. Realizowane są również prace przy montażu ekranów akustycznych, trwa przygotowanie do zagospodarowania w tzw. małą architekturę MOP-ów, czyli Miejsc Obsługi Podróżnych, których na całej dolnośląskiej trasie będzie sześć. Trwa także zagospodarowanie poboczy, nasadzenia zieleni.

Etap II (Oleśnica - Syców)
Liczy około 25 km i biegnie aż do granicy województwa dolnośląskiego i wielkopolskiego za Sycowem. Na tym odcinku wykonano już testowe odcinki nawierzchni docelowej SMA, które pomyślnie przeszły próby. Warstwa wiążąca nawierzchni ułożona jest w 60%. Wszystkie wiadukty i mosty zostały zabetonowane, trwają prace przy izolacjach obiektów inżynierskich. Trwa wykonywanie podstaw pod ekrany akustyczne. Wykonywane są nasadzenia zieleni. Na wysokości obwodnicy Sycowa prowadzone są prace nawierzchniowe, frezowana jest istniejąca jezdnia, a w ramach tymczasowej organizacji ruch przebiega po odcinku budowanej drogi.

W ramach budowy S8 na trasie z Wrocławia do Sycowa powstanie: 8 węzłów drogowych, 41 mostów i wiaduktów, 6 Miejsc Obsługi Podróżnych, ponad 10 km ekranów akustycznych, 26 przepustów dla małych zwierząt i 8 przejść dla dużych zwierząt.

Zgodnie z kontraktami etap I budowanej S8 uruchomiony zostanie pod koniec września 2012, a etap II pod koniec listopada 2012.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A8
Audi A8
Cena podstawowa już od: 412 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Komentuj:

~Jon 2012-07-18

te nasadzenia zieleni są niezwykle trafne. Drzew o tej porze roku się nie sadzi. W efekcie będą sterczały suche patyki. Ale co tam budżet państwa czyli wszyscy podatnicy za to zapłacą. Gratulacje

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota opracowała humanoidalnego robota
Toyota opracowała humanoidalnego robota
Toyota i japoński operator komórkowy NTT DOCOMO opracowały system sterowania na odległość humanoidalnym robotem T-HR3 za pośrednictwem sieci komórkowej piątej generacji.