mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica wokół Nowej Słupi

Obwodnica wokół Nowej Słupi

Obwodnica wokół Nowej Słupi jest już oficjalnie otwarta. Bezkolizyjnie i szybko można dojechać drogą wojewódzką z Kielc do Ostrowca Świętokrzyskiego. Inwestycja obejmowała rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 751 na odcinku Nowa Słupia – Ostrowiec Świętokrzyski wraz z budową obwodnicy Nowej Słupi. To największa w tym roku inwestycja drogowa w regionie. Kosztowała około 80 mln zł  i była współfinansowana ze środków unijnych.

Obwodnica wokół Nowej Słupi
Prace polegały na budowie 3-kilometrowej obwodnicy wokół Nowej Słupi, modernizacji 23-kilometrowego odcinka do Ostrowca Świętokrzyskiego. To droga o parametrach europejskich, dostosowana do ciężkiego ruchu, poszerzona do 7 metrów, z licznymi chodnikami, zatokami autobusowymi, urządzeniami bezpieczeństwa ruchu. Prace wykonywało Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych "Fart".

Budowa obwodnicy odbywała się w rekordowym tempie i trwała dwa lata. To spore osiagnięcie, tym bardziej, że należało wywłaszczyć i wykupić grunty od kilkuset właścicieli.

Podobne wiadomości:

MON zainwestuje w polskie drogi

MON zainwestuje w polskie drogi

Polskie drogi 2017-01-04

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

~Krzysztof400 2011-10-06

Bezkolizyjnie? Jeżdżę tamtędy kilka razy w tygodniu i jakoś nie zauważyłem żadnego wiaduktu itp. Ale szybciej jest na pewno. I jeszcze jedno: co z tego że z Ostrowca do Woli Jachowej droga może przenosić obciążenie do 11,5t na oś skoro DK74 (Opatów - Kielce) może 10t. A właśnie w Woli Jachowej wjeżdżamy na 74 i już jest problem (oczywiście chodzi o ciężarówki).

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
UFG skontroluje krótkoterminowe polisy OC
UFG skontroluje krótkoterminowe polisy OC
30-dniowe polisy OC służyć mają komisom, tymczasem niektórzy agenci proponują je kierowcom o dużej szkodowości. Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny już prowadzi kontrole.