mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnice Olecka i Ełku z unijnym dofinansowaniem

Obwodnice Olecka i Ełku z unijnym dofinansowaniem

Podpisano porozumienia w sprawie dofinansowania projektów pn. „Obwodnica Olecka w ciągu drogi krajowej nr 65” oraz „Obwodnica Ełku (etap III i IV) w ciągu drogi krajowej nr 16 i nr 65” ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej.

Obwodnice Olecka i Ełku z unijnym dofinansowaniem
Obwodnica Olecka
 
Przetarg na budowę obwodnicy Olecka jest na ukończeniu. Oferty otwarto 29 kwietnia 2010, obecnie trwa kontrola uprzednia Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. Planowany termin podpisania umowy na budowę – lipiec 2010 r. Czas realizacji obwodnicy - 15 miesięcy od daty rozpoczęcia, po odjęciu okresów zimowych (od 15 grudnia do 15 marca). Maksymalna kwota dofinansowania UE – 131 714 445,00 PLN (nie przekracza 85% rzeczywistej kwoty wydatków kwalifikowanych).

Obwodnica Olecka będzie drogą klasy GP o przekroju 2+1. Połączona zostanie z istniejącym układem komunikacyjnym poprzez budowę skrzyżowań, dróg dojazdowych, 6 wiaduktów i 2 estakad. W projekcie przewidziana jest również budowa   przepustów oraz przebudowa i zabezpieczenie kolidujących z inwestycją urządzeń infrastruktury technicznej, a także  budowa oświetlenia skrzyżowań. Obwodnica Olecka o długości około 7,6 km  będzie omijała miasto od strony zachodniej. Projektowana trasa oddala się od istniejącej drogi nr 65 w kierunku zachodnim na wysokości miejscowości Sedranki, przecina linię kolejową Gołdap – Olecko i dalej drogę wojewódzką na wysokości miejscowości Jaśki. Następnie trasa omija Zielonówek od strony wschodniej i biegnie wzdłuż ściany lasu na wysokości miejscowości Rosochackie. Dalej projektowana droga przed Kukowem włącza się ponownie w istniejącą drogę nr 65.

Obwodnica Ełku

Obwodnica Ełku jest w trakcie przetargu. W czerwcu zostaną wysłane zaproszenia do udziału w II etapie postępowania przetargowego.  Planowany termin podpisania umowy na budowę – wrzesień 2010 r. Termin realizacji inwestycji - do 31.10.2011. Maksymalna kwota dofinansowania UE – 113 640 077,00 PLN (nie przekracza 85% rzeczywistej kwoty wydatków kwalifikowanych).

Obwodnica Ełku (etap III i IV) w ciągu drogi krajowej nr 16 i 65 będzie drogą klasy GP, zlokalizowaną po stronie północnej Ełku. Całkowita długość obwodnicy w ramach III i IV Etapu wynosi 4,8 km. Początek projektowanej obwodnicy znajduje się w km 289+874 istniejącej DK 16 ok. 300 m przed mostem pomiędzy jeziorami Ełk i Sunowo, natomiast koniec będzie się dowiązywał do II etapu obwodnicy Ełku w odległości 600 m za istniejącym skrzyżowaniem z ul. Kolonia. Etap III obwodnicy przebiega po północnej stronie miasta Ełk, w pobliżu osiedla  Bajkowego zabudowanego domami jednorodzinnymi, następnie przecina ul. Kajki i wzdłuż istniejących ogródków działkowych prowadzi do ul. Kolonia. Trasa IV etapu obwodnicy miasta Ełk na początku odcinka na długości 900 przebiega wzdłuż dotychczasowego przebiegu drogi krajowej nr 16, po czym przecinając ul.11 Listopada kieruje się nowym śladem na północ.

Podobne wiadomości:

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie przetargu

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie...

Polskie drogi 2017-01-16

Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i

Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i

Aktualności 2017-08-16

Komentuj:

~0 nowej 16 2010-09-05

Niezrozumiałe jest dlaczego ta nowa 16-stak ma po jedym pasie, w każdym kierunku, gdzie jest dwu-pasmówka w każdym kierunku. Sorry ale cóż z tego, że jest to droga nowa skoro jeździ się po niej prawie tak samo (wyprzedzanie) jak po poprzedniej jednopasmówce. W zachodniej Polsce kluczowe drogi są budowane po dwa pasy w każdym kierunku, a wschód widocznie jest gorszy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Enyaq - pierwszy elektryczny SUV marki
Skoda Enyaq - pierwszy elektryczny SUV marki
Pierwszy elektryczny SUV czeskiej marki nazywać się będzie Skoda Enyaq. Auto pojawi się jeszcze w tym roku.