1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Polskie drogi >
  4. Ogłoszono przetarg na budowę A4

Ogłoszono przetarg na budowę A4

Rzeszowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad poinformował o ogłoszeniu przetargu na budowę autostrady A4 Rzeszów – Korczowa na odcinku Jarosław (węzeł Wierzbna) – Korczowa (granica państwa). Inwestycja będzie realizowana w systemie Projektuj i Buduj.

Ogłoszono przetarg na budowę A4
Ogłoszono właśnie przetarg na budowę autostrady A4 na odcinku Jarosław (węzeł Wierzbna) – Korczowa (granica państwa). Termin składania ofert mija 3 kwietnia bieżącego roku. Będzie to pierwsza podkarpacka inwestycja drogowa realizowana w systemie Projektuj i Buduj. Jest to system, który ma na celu skrócenie czasu realizacji inwestycji. Zakłada on zastąpienie dwóch odrębnych przetargów tylko jednym na projekt i wykonanie łącznie. Wykonawca sam zaprojektuje drogę, którą następnie wybuduje, dzięki czemu inwestycja realizowana będzie w szybszym tempie.

Wykonawca zobowiązany będzie do wykonania dokumentacji projektowej, w tym projektów budowlanych, uzyskania w imieniu inwestora wymaganych decyzji administracyjnych oraz wykonania robót budowlanych niezbędnych do oddania do użytkowania objętego zamówieniem odcinka autostrady.

Przebieg autostrady A4 Rzeszów - Korczowa został zatwierdzony decyzją środowiskową Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska z dnia 29 grudnia 2008 roku. Odcinek objęty przetargiem został podzielony na dwie części: Wierzbna (bez węzła) – Radymno (z węzłem) o długości 25 km i Radymno (bez węzła) – Korczowa o długości 22 km.

Inwestycja zakłada budowę 47 km odcinka dwujezdniowej drogi (po dwa pasy ruchu w każdą stronę) z szerokim pasem dzielącym, umożliwiającym rozbudowę drogi do trzech pasów ruchu. Zakres robót obejmuje także budowę obiektów inżynierskich, węzłów, Miejsc Obsługi Podróżnych, Punktów Poboru Opłat, przebudowę kolidującej infrastruktury technicznej, budowę dróg dojazdowych dla zapewnienia połączeń lokalnych oraz urządzeń ochrony środowiska.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 400 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Komentuj:

~bob budowniczy 2009-03-03

a ja nie marudze. ciesze sie :) cos sie ruszylo po wjesciu do UE. powoli powoli ale z roku na roku widac poprawe i to jest pozytyw

~p 2009-03-03

Tak jest. Możemy się w naszym wspaniale przewidywalnym kraju o jakże niskich rozmaitych ryzykach posługiwać dowolnymi metodami wskaźnikowymi, do których pierwsze przymiarki były już 20 lat temu - że przypomnę. Ciągle aktualne pozostaje tylko pytanie: Kto wtopi i ile.

~PFU 2009-03-03

Wycena zostanie sporzadzona w oparciu o PFU

~romek 2009-03-03

GDDKiA Ogłasza przetarg? w oparciu o jakie dane potencjalni oferenci sporzadzają kosztorys?Kto wie

~krzyszt. 2009-03-03

Na Euro 2012 będzie projekt, a potem już będzie po Euro

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Koniec ery e-Golfa. Nadchodzi ID.3
Koniec ery e-Golfa. Nadchodzi ID.3
Volkswagen przystosowuje zakłady w Dreźnie do produkcji modelu ID.3. Kilka dni temu zakończyła się tam produkcja e-Golfa. Od marca 2017 roku wyprodukowano 50401 egzemplarzy elektrycznego kompaktu.