mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ostatni odcinek Zachodniej Obwodnicy Poznania w budowie

Ostatni odcinek Zachodniej Obwodnicy Poznania w budowie

Ruszyła budowa ostatniego odcinka  Zachodniej Obwodnicy Poznania od Rokietnicy do Swadzimia w ciagu drogi ekspresowej S11. Wykonawca, firma Skanska ma 14 miesięcy na zrealizowanie zadania. Ponad 107 mln złotych to  kwota za jaką zostanie zrealizowany  odcinek drogi ekspresowej S11.

 

Ostatni odcinek Zachodniej Obwodnicy Poznania  w budowie
Wykonawca firma SKANSKA S.A rozpoczęła  budowę  ponad 5 kilometrowego odcinka Zachodniej Obwodnicy Poznania w ciągu drogi ekspresowej S11. Zakres prac obejmuje budowę : dwóch jezdni po dwa pasy ruchu w każdą stronę wraz z pasami awaryjnymi na łącznej długości ok. 5,3 km (od węzła Rokietnica do węzła Tarnowo Podgórne), węzła Poznań Kiekrz na przecięciu drogi wojewódzkiej nr 184 w miejscowości Kobylniki z drogą ekspresową nr S11, trzech obiektów inżynierskich, sieć dróg współistniejących (drogi dojazdowe, poprzeczne-  ok. 7,00 km), urządzenia odwadniające i odprowadzające wody deszczowe, oświetlenie drogowe-27 masztów latarni, zabezpieczenia akustyczne, urządzenia bezpieczeństwa i organizacji ruchu.

 

Obecnie na budowie pracuje ponad 200 osób oraz  ponad 60  jednostek sprzętu drogowego typu: koparki, spycharki, wozidła, walce, samochody transportowe. Wykonawca  wykonuje prace ziemnie- odhumusowanie, dostarcza kruszywo z dwóch kopalni  w Zajączkowie i Uścikowie, trwa wymiana gruntu w okolicy węzła Poznań-Kiekrz. Prowadzony jest stały nadzór archeologiczny nad robotami.

Prace w miejscu, w którym swoje siedlisko mają chronione prawem ślimaki, wykonawca zostawił na później. Obecnie czekamy na wydanie decyzji przez Generalną Dyrekcję Ochrony Środowiska. Na terenie  budowanej drogi ekspresowej znajduję się  ropociąg „ Przyjaźń” który zostanie zabezpieczony w odpowiedni sposób przez wykonawcę,  pod korpusem drogi. Zarówno sprawa ślimaka jak i ropociągu „Przyjaźń” w żaden sposób nie opóźni budowy obwodnicy - informuje Alina Cieślak z poznańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Wszystkie prace realizowane są  zgodnie z harmonogramem  a kierowcy już w przyszłym roku przed wakacjami będą mogli korzystać z całej ponad 27 kilometrowej  Zachodniej Obwodnicy Poznania.

 
Tematy w artykule: obwodnice

Podobne wiadomości:

Widoczny postęp prac na obwodnicy Bełchatowa

Widoczny postęp prac na obwodnicy Bełchatowa

Polskie drogi 2015-09-09

Wystartował przetarg na obwodnicę Tomaszowa Lubelskiego

Wystartował przetarg na obwodnicę Tomaszowa...

Polskie drogi 2015-10-07

Komentuj:

~observer 2013-05-16

5 km w rok, to ci dopiero tempo!

~obserwator 2013-05-16

Zgodnie z harmonogramem to powinna byc juz rok temu oddana.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nissan uruchomił największą baterię słoneczną
Nissan uruchomił największą baterię słoneczną
Nissan potwierdził włączenie największej baterii dachowych paneli słonecznych w Holandii, zainstalowanej w należącym do firmy obiekcie w Amsterdamie.