mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ostatnie prace na obwodnicy Przemyśla

Ostatnie prace na obwodnicy Przemyśla

15 października 2012 r. zakończy się budowa obwodnicy Przemyśla. Zarząd Dróg Miejskich w Przemyślu przewiduje, że droga zostanie oddana do użytku do końca 2012 r. Szacowany termin to listopad 2012. Teraz trwają ostatnie prace, między innymi testy obciążeń mostu. Inwestycję współfinansował Program Rozwój Polski Wschodniej. Most linowy nad Sanem, dwa wiadukty, nowa droga i ronda otrzymały już nazwy.

Ostatnie prace na obwodnicy Przemyśla
Przez Przemyśl przebiega trasa ku granicy z Ukrainą w Medyce. Teraz prowadzi przez centrum miasta, gdzie ulice są wąskie. Efektem jest nie tylko spowolnienie ruchu, ale też zagrożenie dla mieszkańców i niszczenie śródmieścia. Dlatego 15 października 2010 roku rozpoczęła się tutaj budowa drogi obwodowej. Cała inwestycja kosztowała 250 mln, dofinansowanie z funduszy unijnej nieznacznie przekroczyło 187 mln zł. Przez dwa lata powstały prawie cztery kilometry nowej drogi, nowe wiadukty, przejścia podziemne, oświetlenie dróg i most nad Sanem.

Nowe drogi i obiekty zyskały patronów. Most otrzymał nazwę Brama Przemyska. Odcinek obwodnicy, który prowadzi od mostu na zachód, to teraz aleja Wolności. Z Bramy Przemyskiej na wschód kierowcy pojadą aleją Solidarności. Są też ulice Bystrzyckich, Zadwórzańska, wiadukty Zbigniewa Chabasiewicza i Księdza ppłk Władysława Deca, a dwa nowe ronda to Rondo Ofiar Wołynia i Rondo Kresowian.

Podobne wiadomości:

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Scala - nowy kompakt z Czech
Skoda Scala - nowy kompakt z Czech
Skoda Scala to całkiem nowy model w gamie czeskiego producenta. Zastąpi Skodę Rapid, ale wymiarami znajdzie się między nią a Octavią.