mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Otwarto odcinek DW 579

Otwarto odcinek DW 579

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego poinformował, że 24 listopada bieżącego roku oddano do użytku zmodernizowany prawie 22,5 km odcinek drogi wojewódzkiej nr 579 Kazuń - Błonie. W uroczystości wziął udział Marszałek Adam Strudzik.

Otwarto odcinek DW 579
Droga wojewódzka nr 579 przebiega z północy na południe przez powiaty nowodworski i warszawski oraz przez gminy Błonie, Czosnków, Leszno i wchodzi w skład układu dróg tworzących objazd Warszawy. Łączy ona drogi krajowe nr 7 i nr 2,  a dalej łączy się z drogą krajową nr 8, tworząc w ten sposób subregionalne połączenie. Przebudowa tej drogi była konieczna ze względu na zły stan nawierzchni, który widać było szczególnie wiosną po roztopach. Wtedy pojawiały się głębokie dziury i wyrwy. Teraz kierowcy mogą komfortowo podróżować przebudowaną drogą.

Droga została przebudowana na 22,45 km odcinku Kazuń - Błonie. W ramach inwestycji wzmocniono nawierzchnię do nośności 115 kN na oś, jezdnię poszerzono do 7 m (klasa drogi G), zmodernizowano system odwodnienia poprzez odtworzenie bądź renowację rowów, wyremontowano istniejące przepusty, przebudowano skrzyżowania, zjazdy do posesji i do dróg zakładowych Kampinoskiego Parku Narodowego. Ponadto wybudowano chodniki o łącznej długości 5,36 km oraz przejścia dla pieszych w miejscach przebiegu szlaków turystycznych. Zamontowano też urządzenia oczyszczające z substancji ropopochodnych wody opadowe odprowadzane do odbiorników z jezdni. Również w zakresie zadania wykonano przebudowy mostów w miejscowościach Aleksandrów i Roztoka.

Modernizacja było dofinansowana przez Unię Europejską w ramach programu ZPORR (Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego) w kwocie ponad 28 mln zł. Z budżetu Województwa Mazowieckiego na realizację przedsięwzięcia przeznaczono kwotę ponad 11,1 mln zł. Przebudowa drogi trwała pół roku a wykonawcą prac było Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów z Mińska Mazowieckiego.

Podobne wiadomości:

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Komentuj:

~WZ 2009-02-16

Droga piękna, szkoda że urywa się 1.5 km za Lesznem w stronę Błonia. Pozostały odcinek do drogi krajowej nr 2 jest w agonalnym stanie. Jakiś ciężkomyślacy urzędnik dopuścił ciężki ruch ciężarowy na odcinek, który od kilkunastu lat był zamknięty właśnie ze względu na dużą degradację. Mostek na Utracie pod Błoniem mieści na raz tylko jednego tira, nie ma możliwości bezpiecznego mijania się na nim. Koleiny i wgniecenia jezdni doprowadziły już do niejednego wypadku. Może by tak ktoś ruszył mózgiem i nie obcinał wydatków na remont pozostałego odcinka tej drogi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Policja zaostrza walkę z piratami - sypią się mandaty
Policja zaostrza walkę z piratami - sypią się mandaty
Policja ma nowy pomysł na walkę z piratami drogowymi, nagminnie łamiącymi przepisy. Powstała w tym celu grupa "Speed" ma już na koncie pierwsze sukcesy.