mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Plac budowy A4 w rekach wykonawców

Plac budowy A4 w rekach wykonawców

20 i 21 stycznia 2010 roku odbyło się przekazanie placu budowy wykonawcom autostrady A4. Prace ruszą gdy tylko pozwoli pogoda. Po zakończeniu budowy oraz po dokonaniu niezbędnych odbiorów technicznych, wiosną 2012 roku kierowcy będą mogli dojechać autostradą z Krakowa do Tarnowa.

Plac budowy A4 w rekach wykonawców
Odcinek Szarów - Brzesko przekazano w ręce firmy Polimex-Mostostal SA i
konsorcjantów, a odcinek Wierzchosławice-Krzyż oddano firmie Dragados SA. Termin rozpoczęcia prac wyznaczono odpowiednio na 26 i 27 stycznia i właśnie wtedy zegar zacznie odmierzać 720 dni do zakończenia prac.

Z deklaracji szefów firm wynika, że gdy tylko pogoda pozwoli przystąpią ostro do pracy. W przypadku tych firm będzie to ułatwione, gdyż obydwie budowały autostradę pomiędzy Krakowem a Szarowem, w związku z czym dysponują na miejscu potencjałem niezbędnym do sprawnego rozpoczęcia robót – informuje Magdalena Chacaga z krakowskiego oddziału GDDKiA.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Samochody z napędem 4x4 – bezpieczny układ

auto motor i sport 0000-00-00

8 aut w Alpach. Zasypane śniegiem górskie drogi i samochód z napędem na obydwie osie - taka zima sprawia frajdę. Cztery napędzane koła zapewniają nie tylko lepszą trakcję, ale i większe bezpieczeństwo. Sprawdzamy na co który system stać.

Komentuj:

~do ~obiektywny 2010-01-28

do ~obiektywny: jakie lobby miejscowych władz? w Rzeszowie we "władzach" jest miejscowy nie-rząd raczej, totalna pasywnosc. Na szczęście ukraina jest na wschodzie i póki co jeszcze współogranizujemy piłkarzyki.

~danielcio 2010-01-28

Co do firmy PolimexMostostal nie mam zastrzezeń budowali odcinek A4 Kraków Szarów i mam wrażenie, że jest wykonany solidnie droga równa parkingi ekrany akustyczne, ładnie się prezentuje, a czas pokaże jak to wszystko jest trwałe( zobaczymy za 10-15 lat). PolimezMostostal do duże konsorcjum zatrudniające 6,5tys osób wykonuje wiele zleceń na zachodzie europy i w Polsce.

~amd 2010-01-26

Zgadzam się z pp. Te firmy nie dają rękojmi terminowego i jakościowego wykonania poszczególnych odcinków. Co będzie, gdy za rok okaże się, że są "w lesie"?

~pp 2010-01-25

Niewątpliwie przyspieszcenie A4 to cud. Przypominam, że podobny cud zdarzył się za min. Syryjczyka gdy planoawana na 2015 r jako płatna, niskiego standardu obwodnica południowa Krakowa powstała w 2003 jako najlepsza autostrada w Polsce. Jednak działania firmy Dragados i sposób jej funkcjonowania oraz poziom podwykonawców, które od pewnego czasu stały się powszechnie znane, a także fatalny jakościowo efekt końcowy prac budowlanych nie pozostawiają złudzeń co do tego jak będzie wyglądać budowa A4 w dalszym ciągu. Inna sprwawa to czy chcemy rzeczywiście zatrudniać do budowy Niemców czy Szwajcarów, płacić im 2 x tyle by móc realnie wymagać jakości i termonowości? Może miliardy zaoszczędzone dzięki tym Turkom, Hiszpanom i Macedończykom przeznaczyć na inne dziedziny a idealne autostrady marzeń zacząć budować dopiero gdy będzie nas stać?

~maras49 2010-01-23

obiektywny ma rację - co ciekawe, że większość obywateli naszego kraju łatwiej jest narzekać niż konstruktywnie myśleć, a przecież wielu z nich bierze udział w tych przedsięwzięciach na które narzeka.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Toyota Corolla – znamy ceny
Nowa Toyota Corolla – znamy ceny
Nowa generacja Toyoty Corolli wchodzi do salonów. Znamy już ceny japońskiego kompaktu. Przy tej okazji Toyota obniża ceny obecnego modelu.