1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Polskie drogi >
  4. Plan prac na drogach województwa zachodniopomorskiego

Plan prac na drogach województwa zachodniopomorskiego

Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego zatwierdził plan tegorocznych przebudów na drogach województwa, przeznaczając na te inwestycje 23 mln zł. Niebawem rozpoczną się przetargi.

Plan prac na drogach województwa zachodniopomorskiego
Najkosztowniejszymi zadaniami mają być przebudowy drogi nr 152 w Starogardzie Łobeskim wraz ze skrzyżowaniem tej drogi z drogą wojewódzką nr 148 oraz przebudowa odcinka szlakowego Banie - Pyrzyce w ciągu drogi wojewódzkiej nr 122. Na każdą z inwestycji zarezerwowano w budżecie 1,7 mln zł.

Wśród inwestycji miejskich aż trzy będą miały miejsce w powiecie gryfińskim. Są to przebudowy ul. Gryfińskiej w Starym Czarnowie (DW nr 120), ul. Baniewickiej w Baniach (DW nr 122) i przejścia przez Mieszkowice w ciągu drogi nr 126. W powiecie drawskim przebudowywane będą ulice Polna i Szczecinecka w Czaplinku w ciągu drogi woj. nr 163 i ul. Dworcowa w Kaliszu Pomorskim w ciągu drogi woj. nr 175. W Trzebiatowie kontynuowana będzie przebudowa ul Kościuszki w ciągu drogi woj. nr 109.

Zaplanowano również przebudowy kilku odcinków szlakowych, między innymi Cedynia-Golice (DW nr 125), Drawno-Choszczno (DW nr 175), dwa odcinki drogi wojewódzkiej nr 172 - Radacz-Szczecinek i Połczyn-Kołacz oraz dwa odcinki w ciągu drogi nr 103 – Ciećmierz-Paprotno i Cerkwica-Czaplin.

Łącznie w ramach przebudów realizowane będą 23 zadania o szacunkowej wartości 21 mln. zł.

W tegorocznym planie są również 22 inwestycje z zakresu poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. Chodzi o budowy i przebudowy chodników, zatok autobusowych czy sygnalizacji świetlnych. W tym roku każdy z 7 Rejonów Drogowych wyda na ten cel 270 tys. zł. W przypadku inwestycji poprawiających bezpieczeństwo ruchu drogowego, ważny jest również wkład samorządów np. na terenie działania Rejonu Dróg Wojewódzkich w Gryficach ma on wynieść 110 tys. zł, a na terenie RDW w Białogardzie 70 tys. zł. Spośród tych inwestycji najkosztowniejszą będzie przebudowa przejścia przez Namyślin w ciągu drogi nr 127, na którą zarezerwowano w budżecie 210 tys. zł oraz przebudowa zatok autobusowych w ciągach dróg wojewódzkich na terenie działania RDW w Pyrzycach, a także chodnika w Brojcach w ciągu drogi woj. nr 105. Szacuje się, że każda z tych dwóch inwestycji będzie kosztować około 200 tys. zł. Nowa sygnalizacja świetlna powstanie w Łobzie na ul. Bema w ciągu DW nr 148, natomiast w Barlinku w ciągu drogi nr 156 powstanie zatoka postojowa ze stanowiskiem do ważenia pojazdów. Koszt wszystkich zadań z zakresu poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego szacuje się na 2 mln. zł.

Podobne wiadomości:

Remont nawierzchni autostrady A4 Katowice-Kraków

Remont nawierzchni autostrady A4...

Aktualności 2019-04-26

S6 Goleniów – Nowogard: koniec etapu projektowego

S6 Goleniów – Nowogard: koniec etapu...

Polskie drogi 2016-08-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Hyundai wprowadza nową platformę dla modeli elektrycznych
Hyundai wprowadza nową platformę dla modeli elektrycznych
Hyundai Motor Group zaprezentował nową platformę podłogową – Electric-Global Modular Platform (E-GMP) – przeznaczoną dla samochodów elektrycznych nowej generacji.