mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Podsumowanie 2012 r. na drogach krajowych na Pomorzu

Podsumowanie 2012 r. na drogach krajowych na Pomorzu

W mijającym roku zakończyły się budowy dwóch dużych inwestycji drogowych na Pomorzu. Powstała Południowa Obwodnica Gdańska i węzeł Karczemki na obwodnicy Trójmiasta.

Podsumowanie 2012 r. na drogach krajowych na Pomorzu
W dalszym ciągu kontynuowana jest budowa przeprawy przez Wisłę koło Kwidzyna w ciągu drogi krajowej nr 90. Na 11-kilometrowej przeprawie powstaje największy mostu typu extradosed w Europie i zarazem jeden z największych na świecie. Spodziewamy się, że pierwsze samochody przejadą po nowym moście w połowie 2013 r. Część drogowa jest niemal zakończona, trwają roboty przy samym moście, który jest zaawansowany w około 80% - informuje GDDKiA.

Sukcesywnie remontowana jest istniejąca sieć drogowa. Mając na uwadze zły stan techniczny nawierzchni i znaczne natężenie ruchu, do remontu zostały wytypowane odcinki zlokalizowane na drogach krajowych nr: 6, 20, 21, 22, 55 i 90. W ramach remontów dróg metodą nakładki bitumicznej udało się wyremontować ich aż 72 km za około 39 mln zł.

W tym roku zostały wyremontowane również dwa mosty na drodze krajowej nr 22 w Młynkach i Czersku za 755 tys. zł. Ponadto wymieniono dylatacje na ośmiu obiektach S6 Obwodnicy Trójmiasta (oraz drogach poprzecznych), a także w Czarnej Wodzie (dk 22) i Starogardzie Gdańskim (dk 22; nad linią kolejową), co kosztowało: 1,44 mln zł.

W celu ochrony dróg krajowych przed przeciążonymi samochodami ciężarowymi, niszczącymi drogi, zostały zainstalowane kolejne dwa elementy systemu preselekcji pojazdów. Systemy czujników w nawierzchni i na specjalnych bramownicach stanęły na drodze ekspresowej S7 Południowej Obwodnicy Gdańska w Koszwałach i na drodze krajowej nr 22 w Nieżywięciu koło Chojnic. Ten system rejestruje pojazdy łamiące obowiązujące przepisy, szczególnie te dotyczące przeciążenia pojazdów.

Podobne wiadomości:

Jak nie zasnąć za kierownicą

auto motor i sport 0000-00-00

Godziny siedzenia bez ruchu za kółkiem sprawiają, że krążenie robi się coraz słabsze, coraz mniej dobrze natlenowanej krwi dociera do Twojego mózgu, a Ty zaczynasz być senny. Możesz ożywić swój mózg, wykonując kilka prostych ćwiczeń. 

Autostrada A1 zostanie dokończona

Autostrada A1 zostanie dokończona

Aktualności 2018-12-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volkswagen e-Crafter – polska premiera
Volkswagen e-Crafter – polska premiera
Podczas targów Fleet Market w Warszawie Volkswagen zaprezentował nowego e-Craftera – bezemisyjny samochód dostawczy z napędem elektrycznym.