mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Północna obwodnica Krakowa gotowa w 2022 roku - ruszyły prace

Północna obwodnica Krakowa gotowa w 2022 roku - ruszyły prace

Krakowski oddział GDDKiA podpisał na początku stycznia w obecności ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka umowę z firmą Sweco na wykonanie Koncepcji Programowej dla Północnej Obwodnicy Krakowa w ciągu drogi ekspresowej S52.

Północna obwodnica Krakowa gotowa w 2022 roku - ruszyły prace
Północna Obwodnica Krakowa znalazła się w sieci dróg krajowych, ciągu drogi ekspresowej S52 zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 19 maja 2016 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie sieci autostrad i dróg ekspresowych. Inwestycję zaplanowano na lata 2019-2022, a jej łączny koszt wyniesie ok. 1,5 mld zł.

Umowa otwiera drogę do realizacji odcinka drogi ekspresowej o długości 14,9 km. Firma Sweco Engineering Sp. z o.o. zaoferowała cenę 6 843 748,29 zł brutto, a drogowcy uznali kwotę za najkorzystniejszą w przetargu. Wykonawca zadeklarował wykonanie zadania w 13 miesięcy od dnia podpisana umowy. W tym czasie wykonawca ma przygotować:

- Koncepcję Programową (KP) w tym m. in. analizy i prognozy ruchu, organizację ruchu dla odcinków objętych zamówieniem, dokumentację bezpieczeństwa tuneli, plan działań ratowniczych w zakresie części techniczno – budowlanej dla stadium Koncepcji Programowej, materiały informacyjne, opracowania ekonomiczno-finansowe;

- opinię geotechniczną, projekty robót geologicznych dla dokumentacji geologiczno - inżynierskich, dokumentację geologiczno- inżynierską, projektu robót geologicznych dla dokumentacji hydrogeologicznej, dokumentację hydrogeologiczną, dokumentację badań podłoża gruntowego, dokumentację hydrologiczno-hydrauliczną;

- materiały koncepcyjne do uzyskania DŚU (decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla brakującego 400 m odcinka przed węzłem Modlnica), przedmiary i kosztorysy oraz Program Funkcjonalno - Użytkowy.

Docelowo Północna obwodnica Krakowa ma mieć po trzy pasy w każdym kierunku i liczyć 15 km długości. Trasa połączy węzeł Modlniczka z węzłem Mistrzejowice, który powstaje w ramach budowy odcinka S7 od Igołomska do granicy województwa świętokrzyskiego.

Prognozy przewidują, że już w 2025 roku ruch przekroczy tam średnio 30 tys. pojazdów na dobę. W tej chwili południowa obwodnica Krakowa obsługuje ponad 50 tys. pojazdów na dobę, a odcinek węzeł Kraków Tyniec – węzeł Kraków Sidzina przyjmuje 64 tys. pojazdów na dobę.

Podobne wiadomości:

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

~warszawiak 2017-03-15

Witam Wszystkich raz jeszcze. Rozpoczął się 3-ci miesiąc, od kiedy brak jest na tym portalu jakiejkolwiek informacji drogowej. Naprawdę, dalsze zaglądanie tutaj mija się z celem. Jeszcze raz dziękuję wszystkim swoim Rozmówcom (zarówno tym, co się ze mną zgadzali, jak i tym, co się ze mną nie zgadzali) za wspólne internetowe spędzenie wielu lat i zapraszam Wszystkich do dyskusji na portal "conadrogach.pl", gdzie od dziś zacząłem regularnie zamieszczać swoje posty.

~warszawiak 2017-03-05

Również Ciebie pozdrawiam Jumper; pozdrawiam też Autobahnera, z którym niedawno wymieniłem parę postów i pozdrawiam wszystkich drogowych rozmówców. Przez wiele lat miło się z Wami dyskutowało o drogach, pomimo różnych nieraz zdań na ich temat. Niestety czas się chyba rzeczywiście żegnać, przynajmniej na tym portalu. A może spotkamy się wszyscy gdzie indziej; na "rynekinfrastruktury.pl" nie mam specjalnej ochoty, bo nie przepadam za obowiązkową rejestracją po to tylko, żeby umieścić swojego posta. Może na conadrogach.pl ? Co Wy na to?

~jumper 2017-03-01

Pozdrawiam Cię Warszawiak - fajnie się czytało Twoje komentarze i czasem podyskutowało o asfaltowych wstążkach. Tymczasem do przeczytania na innych forach - tutaj chyba już koniec..

~marek akatarek 2017-02-21

Szczerze wątpię w pisowską realizację, brakuje kasy i wszystko wstrzymają, może tylko na Łomżę nie :)

~warszawiak 2017-02-14

@Lucjan: Tak, równiutko od miesiąca znowu żadnych nowych drogowych informacji. Najgorsze jest to, że redakcja na parę moich wcześniejszych monitów w tej sprawie, w ogóle nie raczyła odpowiedzieć. Jak już ktoś tu napisał: szkoda, bo wcześniej był to niezły drogowy portal informacyjny; a ja dodam po raz wtóry, że teraz niestety zszedł na przysłowiowe psy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nissan uruchomił największą baterię słoneczną
Nissan uruchomił największą baterię słoneczną
Nissan potwierdził włączenie największej baterii dachowych paneli słonecznych w Holandii, zainstalowanej w należącym do firmy obiekcie w Amsterdamie.