1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Polskie drogi >
  4. Południowa obwodnica Olsztyna - jest umowa na drugi odcinek

Południowa obwodnica Olsztyna - jest umowa na drugi odcinek

Podpisano umowę na budowę drugiego odcinka południowej obwodnicy Olsztyna w ciągu drogi ekspresowej S51 o długości 14,7 km (Olsztyn Południe - Olsztyn Wschód). Zobacz, ile będzie kosztowała inwestycja i kiedy nową drogą pojadą kierowcy.

Południowa obwodnica Olsztyna - jest umowa na drugi odcinek

Odcinek obwodnicy w ciągu drogi ekspresowej S51 będzie miał długość 14,7 km. Droga będzie obchodzić miasto od węzła Olsztyn Południe do węzła Olsztyn Wschód. Droga zlokalizowana na terenie Olsztyna i gmin Stawiguda, Purda, Barczewo ominie miasto od południowego wschodu. Przebiegać będzie od drogi S51 w sąsiedztwie miejscowości Tomaszkowo poprzez okolice  miejscowości Bartążek, Szczęsne, Klebark Mały do drogi nr 16 na wysokości ogródków działkowych na Wójtowej Roli.

Inwestycja zakłada budowę drogi dwujezdniowej wraz z budową dróg serwisowych, remontem wybranych dróg lokalnych, budową obiektów inżynierskich oraz urządzeń ochrony środowiska. Wykonawcą będzie firma BUDIMEX SA, która wybuduje drogę za kwotę 913 mln zł. Na realizację zadania wykonawca będzie miał 28 miesięcy z wyłączeniem okresów zimowych. Inwestycja realizowana będzie w systemie „Projektuj i buduj”. Do wykonawcy oprócz robót budowlanych będzie należało wykonanie dokumentacji zamiennej wielobranżowej węzłów w zakresie projektu budowlanego oraz dokumentacji zamiennej w zakresie ewentualnej zmiany sposobu wzmocnienia podłoża i umocnienia skarp, a także uzyskanie wszystkich warunków technicznych, uzgodnień, opinii i decyzji.

 


Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

S52 i S16 - nowe drogi ekspresowe W Polsce

S52 i S16 - nowe drogi ekspresowe W Polsce

Polskie drogi 2016-05-27

Komentuj:

~warszawiak 2016-04-04

Wreszcie. Czekamy jeszcze na podpisanie umowy na obwodnicę Góry Kalwarii. Mam na myśli cztery odcinki różnych dróg, na wykonanie których podpisanie umów zostało wstrzymane z powodu wydumanej zmowy cenowej. Wcześniej podpisano umowy na S8 Radziejowice-Przeszkoda oraz na A1 Woźniki-Zawodzie. Żadnej zmowy cenowej nie stwierdzono, ale podpisanie umów odbywało się (i odbędzie na obwodnicę Góry Kalwarii) niestety z dużym opóźnieniem.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nasser Al-Attiyah - książę motorsportu
Nasser Al-Attiyah - książę motorsportu
Trzy zwycięstwa w Rajdzie Dakar nie wzięły się z niczego. Nasser Al-Attiyah, który w 2019 roku wygrał legendarną imprezę za kierownicą Toyoty Hilux, to jeden z najwszechstronniejszy zawodników. A w wolnych chwilach odnosi sukcesy w olimpijskiej konkurencji skeet.