mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ponad miliard na krajówki w świętokrzyskim

Ponad miliard na krajówki w świętokrzyskim

Po raz pierwszy w historii kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w jednym roku zakończone zostały trzy duże inwestycje drogowe o łącznej wartości przekraczającej miliard złotych. W roku 2011 oddane zostały do użytku dwa odcinki dróg ekspresowych S7 Skarżysko-Kamienna - Występa i S74 Kielce -Cedzyna o łącznej długości 24 km. Od lata kierowcy korzystają również z nowego mostu w Sandomierzu w ciągu drogi krajowej 77.

Ponad miliard na krajówki w świętokrzyskim
W roku 2011 kielecki oddział GDDKiA zakończył trzy duże inwestycje o łącznej wartości 1,2 miliarda złotych. Dzięki oddaniu do użytku w kwietniu blisko 17 km drogi ekspresowej S7 Skarżysko - Występa, kierowcy zyskali wygodne ekspresowe połączenie między Kielcami a Skarżyskiem-Kamienną o łącznej długości 25 km. Po otwarciu w grudniu wylotu wschodniego z Kielc drogi ekspresowej S74 łączna długość odcinków dwujezdniowych dróg ekspresowych w województwie świętokrzyskim wzrosła do około 35 km.

W roku 2011 kontynuowane były także roboty przy budowie obwodnicy Kielc w ciągu drogi ekspresowej S7 i północnej obwodnicy Jędrzejowa w ciągu drogi krajowej 78 na odcinkach o łącznej długości 30 km. Po wybudowaniu kieleckiej obwodnicy kierowcy będą mieli do dyspozycji nieprzerwany odcinek drogi ekspresowej S7 na terenie regionu świętokrzyskiego o długości blisko 50 km.

Rok 2011 był także rekordowy jeśli chodzi o realizację inwestycji z funduszy unijnych. W ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko współfinansowana jest budowa drogi ekspresowej S7 na odcinku Skarżysko- Występa i obwodnicy Kielc. Szansę na dofinansowanie ma również wylot wschodni S74. W ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej dofinansowana jest północna Jędrzejowa.

Ponadto w 2011 roku wyremontowana została nawierzchnia na odcinkach dróg krajowych 74, 77,79 o łącznej długości około 25 kilometrów. Poprawiono także oznakowanie poziome i pionowe na tych drogach. Wzmocnione i wyremontowane zostały mosty w Jędrzejowie (droga nr 78), Ostrowcu (droga nr 9) i Parszowie (droga nr 42). Z uwagi na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego podjęte zostały takie działania jak: przebudowa skrzyżowania w Krynkach na drodze nr 9, budowa chodnika na ponad trzykilometrowym odcinku drogi nr 9 Jędrzejów - Miłków, zmiana organizacji i uspokojenie ruchu w Stopnicy na drodze 73 (około 3 km), budowa sygnalizacji świetlnej na ulicy Kwiatkowskiego w ciągu drogi nr 77 w Sandomierzu.  

Podobne wiadomości:

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

~astrolog 2012-01-03

Niestety, zabraklo im kasy i ucieli przetargi. Jest jednak pewna szansa na ekspresowa obwodnice Radomia. Cos tam gadaja, ze przetarg trwa, wiec ponoc maja z nia ruszyc niedlugo. Z odcinkiem od Checin do Jedrzejowa to sobie poczekamy pare lat. A z Jedrzejowa do Krakowa pewnie nie szybciej niz 4-6 lat.

~edeq 2012-01-02

Ciekawe dlaczego nie powstaje obwodnica Radomia w ciągu S7 skoro jest DSU i są wykupione grunty? Dlaczego nie ma żadnych inwestycji w Małopolsce między granicą woj. świętokrzyskiego a Krakowem? Trupów na tych odcinkach jest jak w kraju objętym wojną domową.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Policja zaostrza walkę z piratami - sypią się mandaty
Policja zaostrza walkę z piratami - sypią się mandaty
Policja ma nowy pomysł na walkę z piratami drogowymi, nagminnie łamiącymi przepisy. Powstała w tym celu grupa "Speed" ma już na koncie pierwsze sukcesy.