mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Postępy na III etapie Trasy Średnicowej w Grudziądzu

Postępy na III etapie Trasy Średnicowej w Grudziądzu

Trwa budowa drogi łączącej węzeł Grudziądz na autostradzie A1 z drogą krajową nr 55. Ekipy budowlane pracują jednocześnie przy konstrukcji mostu, wiaduktu i nawierzchniach jezdni.

Postępy na III etapie Trasy Średnicowej w Grudziądzu
Na trasie dojazdowej do autostrady przeprowadzono już roboty ziemne, tj. wykonano rowy, uformowano nasypy, posiano trawę, a także przygotowano podłoże nowej drogi. Z kolei na budowie mostu M1 zasypano już wykopy i zagęszczono grunt pod ławy fundamentowe i wnęki za przyczółkami. Ponadto gotowe są korpusy, skrzydła i  słupy filarów z betonu klasy B40 w deskowaniu, które również zaizolowano. Podobnie przy wiadukcie W-2 zasypano wykopy, zagęszczono teren i wykonano izolacje elementów podziemnych. W obu przypadkach przygotowano także drenaż pionowych ścian konstrukcji poprzez ułożenie rur PCV perforowanych obłożonych geowłókniną z pełnym drenem.

Natomiast na węźle „Konstytucji 3 Maja” wykonano roboty ziemne wraz z podbudową, dodatkowo usunięto kolizje z infrastrukturą podziemną i zainstalowano kanalizację deszczową i obwody elektryczne pod oświetlenie ulic.

Warto dodać, że w kolejnym etapie Wykonawca m.in. przygotuje się do ułożenia płyty pomostu na M-1 i W-2, a także przeprowadzi prace odwodnieniowe na kolejnych odcinkach inwestycji.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Sprzęgło – jak z niego korzystać?
Sprzęgło – jak z niego korzystać?
Sprzęgło w samochodzie jest jednym z tych elementów, o których pamiętamy wtedy, kiedy trzeba wymienić zużytą tarczę. Podpowiadamy, jak dbać o ten element, by długo służył.