mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Powstaną obwodnice w opolskim

Powstaną obwodnice w opolskim

Opolski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad opracował harmonogram prac związanych z budową obwodnic w województwie opolskim na lata 2007-2013. Na budowę ponad 75 kilometrów obwodnic oddział zarezerwował 1.182 mld zł.

Powstaną obwodnice w opolskim
Najwięcej środków zarezerwowanych na najbliższe lata w budżecie GDDKiA przeznaczonych zostanie na budowę obwodnicy Olesna w ciągu drogi krajowej nr 11. Projekt obwodnicy południowej forsowanej przez GDDKiA otrzyma poparcie ministerstwa środowiska i tym samym będzie realizowany w kolejnych latach. Wartość inwestycji, związanej z budową 23 km obwodnicy wyniesie prawie 500 mln zł. W planach jest także budowa 3,8 km obwodnicy w Bąkowie, której budowa kosztować ma ponad 45 mln zł.

Kolejną planowaną inwestycją będzie budowa obwodnic Kędzierzyna-Koźla. Powstać mają dwie nitki obwodnicy, północna i południowa. Obwodnica powstanie w ciągu drogi krajowej nr 40. Południowa nitka o długości prawie 5 km pochłonie 183 mln zł (wysoki koszt spowodowany koniecznością budowy mostu), natomiast północna o długości 12 km będzie kosztować 175 mln zł. W ciągu drogi krajowej nr 40 powstanie także obwodnica Głogówka o długości 4,7 km za prawie 50 mln zł.

Obwodnicy doczekają się także ośrodki położone przy drodze krajowej nr 46 Kielce - Kłodzko. Opolski odcinek tej drogi zostanie przebudowany w trzech miejscach: w Nysie (12 km), Niemodlinie (5 km) i Myślinie (3,5 km). W przypadku Myśliny trwają już ostatnie przygotowania do realizacji inwestycji, natomiast w Niemodlinie trwają jeszcze dyskusje na temat wyboru wariantu przebiegu nowej drogi. Opolski oddział GDDKiA zamierza przeznaczyć na te inwestycje około 200 mln zł.
 
Ostatnie z zaplanowanych na lata 2007-2013 inwestycji to realizacja trzeciego etapu budowy obwodnicy Prudnika (3,5 km za 4 mln zł) oraz budowa obwodnicy Praszki (3,3 km za 31 mln zł).

Podobne wiadomości:

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Koniec wypadków drogowych? Lexus testuje nowe rozwiązania
Koniec wypadków drogowych? Lexus testuje nowe rozwiązania
Lexus pracuje nad opracowaniem rozwiązań, które pozwolą zminimalizować liczbę wypadków drogowych.