mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Powstanie obwodnica Dąbrowy Tarnowskiej

Powstanie obwodnica Dąbrowy Tarnowskiej

Podpisano umowę na wykonanie dokumentacji projektowej dla budowy obwodnicy Dąbrowy Tarnowskiej w ciągu drogi krajowej nr 73 Tarnów - Kielce. Orientacyjny koszt realizacji inwestycji oszacowano na ponad 90 mln złotych. Budowa ma rozpocząć się pod koniec 2008 roku i zakończyć w 2009 roku, oczywiście, jeśli nie pojawią się nieplanowane przeszkody.

Powstanie obwodnica Dąbrowy Tarnowskiej

Wykonawca projektu - "Transprojekt" zobowiązał się do uzyskania pozwolenia na budowę oraz sprawowania stałego nadzoru autorskiego w czasie robót budowlanych realizowanych na podstawie sporządzonej przezeń dokumentacji projektowej. Wartość podpisanego kontraktu to ponad 3,6 mln zł brutto i powinny zakończyć się najpóźniej prawomocnym pozwoleniem na budowę do 30 listopada 2008 roku.

Obwodnica Dąbrowy Tarnowskiej w ciągu drogi krajowej nr 73 Tarnów - Kielce będzie jednojezdniową drogą klasy GP (główna przyspieszona) o długości 7,0 km. "Prace projektowe dają nadzieję na rozwiązanie problemu ruchu tranzytowego przez centrum miasta w perspektywie najbliższych 4 - 5 lat. Do tego czasu będziemy zabiegać o odnowę nawierzchni drogi krajowej na odcinku miejskim o długości 5,2 km. Pierwszy etap odnowy na długości 2,3 km nastąpi jeszcze w bieżącym roku i jest to też dobra wiadomość" - dodają przedstawiciele UG Dąbrowa Tarnowska.
 
Przeczytaj także:

Dodatkowa kasa na małopolskie drogi (2006-06-09)

Skawina czeka na dotację (2006-03-28)

Budowa obwodnicy Lubnia - umowa podpisana (2006-03-14)

Tematy w artykule: obwodnice malopolskie

Podobne wiadomości:

Dodatkowa kasa na małopolskie drogi

Dodatkowa kasa na małopolskie drogi

Polskie drogi 2006-06-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Lexus zbuduje kolejnego SUV-a?
Lexus zbuduje kolejnego SUV-a?
Marka Lexus w ostatnich latach bardziej znana jest z produkcji SUV-ów, niż limuzyn. Czy zapowiada się kolejna premiera w tym segmencie?