mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Poznań: Zmiany w organizacji ruchu na Lechickiej

Poznań: Zmiany w organizacji ruchu na Lechickiej

Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu poinformował o planowanej zmianie organizacji ruchu, związanej z trwającą przebudową ulicy Lechickiej w Poznaniu, która znajduje się w ciągu drogi krajowej nr 92. Modernizacja potrwa do końca listopada bieżącego roku.

Poznań: Zmiany w organizacji ruchu na Lechickiej
Kierowcy poruszający się po Poznaniu powinni zwrócić uwagę na nową organizację ruchu w rejonie ulicy Lechickiej. Już od soboty 31 stycznia bieżącego roku w związku z przebudową tej ulicy (odcinek pomiędzy ulicą Serbską, a skrzyżowaniem z ulicą Naramowicką), nastąpią tymczasowe zmiany w organizacji ruchu. Od godziny 8 rano pojawią się utrudnienia w ruchu na ulicach: Lechickiej, Wilczak i Hawelańskiej. Zaplanowane roboty drogowe wymagają wyłączenia z ruchu ul. Wilczak (zostanie zamknięty wjazd na ul. Lechicką, droga bez przejazdu, wjazd możliwy tylko od ul. Serbskiej) oraz ul. Hawelańskiej (także tutaj zostanie zamknięty wjazd na ul. Lechicką, droga bez przejazdu, wjazd możliwy tylko od ul. Naramowickiej).

Poza tym ruch ulicą Lechicką na przebudowywanym odcinku odbywać się będzie na zwężonej do 6 m jezdni w dwóch kierunkach. Obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 30 km/h. Przejazd ulicą Lechicką przez skrzyżowanie z ul. Serbską w kierunku na Berlin i na Warszawę odbywać się będzie jednym pasem ruchu w każdym kierunku. Przez cały okres przebudowy ulicy Lechickiej utrzymany zostanie dojazd do osiedla Wilczy Młyn.

Lechicka zostanie poszerzona do dwóch jezdni po dwa pasy ruchu każda. Przebudowa zakłada również budowę kładki dla pieszych na przedłużeniu ulicy Wilczak, budowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z ulicą Obrońców Tobruku oraz ekranów akustycznych oddzielających ruchliwą ulicę od osiedla Wilczy Młyn. W rejonie ulicy Obrońców Tobruku powstanie również nowa zatoka autobusowa. Wzdłuż ulicy Lechickiej powstanie także nowa ścieżka rowerowa. Przebudowana zostanie również infrastruktura podziemna wraz z nowym kanałem deszczowym wyposażonym w urządzenia do oczyszczania deszczówki. Remont ulicy będzie kosztować około 30 mln zł i potrwa do końca listopada 2009 roku.

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Komentuj:

~poznaniak101 2009-01-30

i tak nic to nie da... :P lepiej zeby przeznaczyli to siano na sam wezel z naramowicka

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
UFG skontroluje krótkoterminowe polisy OC
UFG skontroluje krótkoterminowe polisy OC
30-dniowe polisy OC służyć mają komisom, tymczasem niektórzy agenci proponują je kierowcom o dużej szkodowości. Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny już prowadzi kontrole.