mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Pozwolenie na budowę Węzeł Łopuszańska ? Kleszczowa

Pozwolenie na budowę Węzeł Łopuszańska ? Kleszczowa

Pozwolenie na budowę węzła Łopuszańska - Kleszczowa oraz przebudowę drogi krajowej nr 8 na odcinku ulicy Krańcowej we Włochach wydal wojewoda mazowiecki. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności, co oznacza, że inwestor może rozpocząć prace budowlane.

Pozwolenie na budowę Węzeł Łopuszańska ? Kleszczowa
W maju br. podpisano już umowę z wykonawcą – firmą Strabag. Koszt inwestycji wyniesie ponad 160 mln zł. Miasto stara się o unijne dofinansowanie w wysokości ok. 200 mln zł.

Projekt budowlany przewiduje przebudowę istniejącego skrzyżowania Al. Jerozolimskich z ul. Łopuszańską na skrzyżowanie bezkolizyjne. Długość projektowanej trasy wzdłuż Al. Jerozolimskich wynosi 656 m.  Dwie jezdnie główne (w ciągu Al. Jerozolimskich) będą miały po trzy pasy ruchu. Na skrzyżowaniu Al. Jerozolimskich, Łopuszańskiej i Kleszczowej w poziomie terenu powstanie rondo umożliwiające włączenie się w arterię, a ponad nim dwie estakady o długości 542 i 509 m. Jedna będzie prowadziła z Łopuszańskiej w lewo w kierunku Al. Jerozolimskich i węzła Trasy Salomea – Wolica, a druga z Al. Jerozolimskich z kierunku zachodniego w prawo w ul. Łopuszańską. Wybudowane zostaną chodniki i ścieżki rowerowe o łącznej długości 3 km, ustawione ekrany akustyczne o wysokości od 4 do 6 m. Na odcinku 356 m przebudowana zostanie też ul. Krańcowa uzyskując miejsca parkingowe i dodatkowe pasy do skrętu w lewo na skrzyżowaniu.

Przebudowane Aleje Jerozolimskie mają być w przyszłości nową wylotówką z Warszawy w kierunku Krakowa i Katowic. W pobliżu skrzyżowania z Łopuszańską Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w trzecim kwartale tego roku planuje rozpocząć budowę trasy Salomea-Wolica.

Podobne wiadomości:

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Autobusy Mercedesa we Wrocławiu i w Warszawie

Autobusy Mercedesa we Wrocławiu i w Warszawie

Ciężarówki i Autobusy 2017-08-16

Komentuj:

~T 2009-06-03

Z tego co czytałem to sprawa jest już rozwiązana tak więc jest szansa na rozpoczęcie prac w III kwartale.

~xxx 2009-06-03

jak to ładnie brzmi gddkia planuje budowę trasy salomea-wolica szkoda że mają uchyloną decyzje lokalizacyjną przez sąd i protesty mieszkańców Magdalenki

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
600 taksówek na wodór dla Paryża
600 taksówek na wodór dla Paryża
Toyota Mirai, pierwszy masowy samochód osobowy z napędem hybrydowym, trafi do paryskiej sieci taksówkarskiej.