mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Pozwolenie na węzeł w Radziejowicach

Pozwolenie na węzeł w Radziejowicach

Wojewoda Mazowiecki podpisał decyzję o pozwoleniu na budowę dla inwestycji polegającej na budowie węzła drogowego w ciągu drogi krajowej nr 8 na przecięciu z drogą wojewódzką nr 579. Przedsięwzięcie jest jednym z etapów dostosowania drogi krajowej nr 8 do parametrów trasy ekspresowej na odcinku Warszawa – granica woj. mazowieckiego. Obecnie trwa procedura przetargu ograniczonego na wybór wykonawcy robót. Planowany termin realizacji robót czerwiec 2010r – maj 2012r. Szacowana wartość robót: 120 mln zł.

Pozwolenie na węzeł w Radziejowicach
W ramach inwestycji przewiduje się budowę węzła drogowego w rejonie istniejącego skrzyżowania z sygnalizacją świetlną na przecięciu drogi krajowej nr 8 z drogą wojewódzką nr 579 wraz z modernizacją odcinka drogi nr 8 oraz wykonaniem nowego mostu na rzece Pisi, który będzie pełnił także rolę przejścia ekologicznego dla dużych zwierząt.

Budowa bezkolizyjnego skrzyżowania w formie węzła typu karo, będzie polegała na podniesieniu drogi krajowej nr 8 i wykonaniu pod nią ronda dla obsługi ruchu lokalnego.

Dodatkowo planuje się wykonanie niezbędnych odcinków dróg lokalnych z możliwością poprowadzenia ruchu autobusowego.

Kolejnym elementem inwestycji będzie także przebudowa nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 579 przechodzącej przez Radziejowice wraz z przebudową istniejącego skrzyżowania z drogą powiatową w kierunku Żyrardowa.

Podobne wiadomości:

Audi R8 Carbon Limited Edition od Prior...

auto motor i sport 0000-00-00

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

~Remek 2010-02-23

Zapewne udałoby się za PiSu...

~mejbi bejbi 2010-02-19

...w ogóle ta droga powinna mieć wszystkie skrzyżowania bezkolizyjne, a zwłaszcza ze 120 milionów to nie jest aż tak dużo jak na możliwości Warszawy... Nie rozumiem dlaczego na trasie katowickiej ciągle powstają nowe skrzyżowania kolizyjne ( sygnalizatory ), jak na przykład w Nadarzynie...to jest jakieś QVO VADIS (nieporozumienie), jak mozna w 21wieku budować takie skrzyżowania przez które tworzą się korki?! Chwała im za tą kropelkę w morzu potrzeb, tzn za te Radziejowice...ale i tak to jeszcze nic pewnego, za rządów PO na pewno to się nie uda

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jak polskie miasta wspierają elektromobilność?
Jak polskie miasta wspierają elektromobilność?
Cisza i dobra jakość powietrza – tego brakuje mieszkańcom wielu polskich miast. W odpowiedzi na ten problem coraz więcej samorządów promuje elektromobilność.