mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Pozwolenie na węzeł w Radziejowicach

Pozwolenie na węzeł w Radziejowicach

Wojewoda Mazowiecki podpisał decyzję o pozwoleniu na budowę dla inwestycji polegającej na budowie węzła drogowego w ciągu drogi krajowej nr 8 na przecięciu z drogą wojewódzką nr 579. Przedsięwzięcie jest jednym z etapów dostosowania drogi krajowej nr 8 do parametrów trasy ekspresowej na odcinku Warszawa – granica woj. mazowieckiego. Obecnie trwa procedura przetargu ograniczonego na wybór wykonawcy robót. Planowany termin realizacji robót czerwiec 2010r – maj 2012r. Szacowana wartość robót: 120 mln zł.

Pozwolenie na węzeł w Radziejowicach
W ramach inwestycji przewiduje się budowę węzła drogowego w rejonie istniejącego skrzyżowania z sygnalizacją świetlną na przecięciu drogi krajowej nr 8 z drogą wojewódzką nr 579 wraz z modernizacją odcinka drogi nr 8 oraz wykonaniem nowego mostu na rzece Pisi, który będzie pełnił także rolę przejścia ekologicznego dla dużych zwierząt.

Budowa bezkolizyjnego skrzyżowania w formie węzła typu karo, będzie polegała na podniesieniu drogi krajowej nr 8 i wykonaniu pod nią ronda dla obsługi ruchu lokalnego.

Dodatkowo planuje się wykonanie niezbędnych odcinków dróg lokalnych z możliwością poprowadzenia ruchu autobusowego.

Kolejnym elementem inwestycji będzie także przebudowa nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 579 przechodzącej przez Radziejowice wraz z przebudową istniejącego skrzyżowania z drogą powiatową w kierunku Żyrardowa.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 rusza na wschód

Autostrada A2 rusza na wschód

Polskie drogi 2017-07-26

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

~Remek 2010-02-23

Zapewne udałoby się za PiSu...

~mejbi bejbi 2010-02-19

...w ogóle ta droga powinna mieć wszystkie skrzyżowania bezkolizyjne, a zwłaszcza ze 120 milionów to nie jest aż tak dużo jak na możliwości Warszawy... Nie rozumiem dlaczego na trasie katowickiej ciągle powstają nowe skrzyżowania kolizyjne ( sygnalizatory ), jak na przykład w Nadarzynie...to jest jakieś QVO VADIS (nieporozumienie), jak mozna w 21wieku budować takie skrzyżowania przez które tworzą się korki?! Chwała im za tą kropelkę w morzu potrzeb, tzn za te Radziejowice...ale i tak to jeszcze nic pewnego, za rządów PO na pewno to się nie uda

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ostatnie szlify Porsche 911 przed premierą
Ostatnie szlify Porsche 911 przed premierą
Ósma generacja kultowego Porsche 911 nadchodzi wielkimi krokami. Trwają właśnie ostatnie testy przed oficjalną prezentacją auta.