mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Prace na piątce w Lesznie

Prace na piątce w Lesznie

Modernizacja „piątki” to największa drogowa inwestycja w Lesznie. Rozpoczęła się w ubiegłym roku, a zakończy jesienią 2013. Najważniejsze prace planowane są na ten rok. Ruszają już na początku kwietnia. Będą się odbywać równocześnie na trzech odcinkach. Będą utrudnienia w ruchu i objazdy.

Prace na piątce w Lesznie
W kwietniu pełną parą ruszy przebudowa aż trzech odcinków drogi krajowej nr 5 w Lesznie.

Odcinek 1

Prace będą się odbywać na 1100-metrowym odcinku Al. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Remontowana będzie jezdnia północna – w kierunku na Poznań. Dlatego cały ruch samochodowy zostanie przesunięty na nitkę południową – wrocławską. Otwarte zostanie skrzyżowanie alei z ul. Mickiewicza. Prace potrwają do końca czerwca. Następnie do końca lipca zmodernizowany zostanie fragment jezdni na Wrocław – od skrzyżowania z ul. Mickiewicza do Ronda Podwale.

Odcinek 2

Przysporzy najwięcej kłopotów mieszkańcom miasta i kierowcom przejeżdżającym przez miasto. Remont obejmie skrzyżowanie Al. Konstytucji 3 Maja z ul. Niepodległości i Kąkolewską (przy kościele św. Antoniego) oraz całą ul. Kąkolewską, realizowaną w ramach rządowego programu przebudowy dróg lokalnych, tzw. schetynówek. Prace ruszą tuż po Wielkanocy.

Skrzyżowanie będzie przebudowywane dwuetapowo. W pierwszym etapie ruch samochodowy będzie się odbywał w obu kierunkach nitką zachodnią – wrocławską, a potem wschodnią – poznańską. Ruch pieszych zostanie całkowicie wstrzymany. Piesi idący z osiedli Wieniawa i Domus do centrum miasta albo z miasta, np. do kościoła św. Antoniego, będą kierowani do przejścia podziemnego przez al. 21 Października. Mieszkańcy osiedli Wieniawa i Domus będą dojeżdżać do swoich domów tylko od strony Ronda Grzybowo. Tędy będzie też można dojechać do kościoła św. Antoniego. Na cmentarz parafialny łatwiej będzie się dostać od strony osiedla Przyjaźni. Ulicą Kąkolewską nie będą jeździć autobusy komunikacji miejskiej. Kąkolewska ma być gotowa do końca czerwca, a całe skrzyżowanie przy kościele św. Antoniego w sierpniu.

Odcinek 3

Wylot drogi nr 5 na Wrocław. Kończy się remont nitki poznańskiej – przy osiedlu Rejtana. Po zakończeniu prac i otwarciu tego fragmentu trasy drogowcy przeniosą się na drugą stronę, a więc na jezdnię od strony Galerii Leszno. Jej remont potrwa do końca czerwca. Wtedy też oddane do użytku będzie skrzyżowanie Al. Konstytucji 3 Maja z ul. Geodetów i cała ul. Geodetów prowadząca do strefy inwestycyjnej I.D.E.A.

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Abarth 500 Esseesse – z piekła rodem

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
600 taksówek na wodór dla Paryża
600 taksówek na wodór dla Paryża
Toyota Mirai, pierwszy masowy samochód osobowy z napędem hybrydowym, trafi do paryskiej sieci taksówkarskiej.