mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Próby obciążeniowe na krakowskiej estakadzie

Próby obciążeniowe na krakowskiej estakadzie

W niedzielę, 23 października rozpoczną się testy obciążeniowe największej w Krakowie estakady, biegnącej w ciągu ul. Conrada i ul. Radzikowskiego.

Próby obciążeniowe na krakowskiej estakadzie

Próby obciążeniowe będą trwały od rana do późnych godzin popołudniowych. W tym czasie dziesięć ciężarówek, po brzegi wyładowanych kruszywem, będzie wjeżdżać na każde z przęseł konstrukcji i pozostanie tam przez ok. dwie godziny. W tym czasie inżynierowie, przy pomocy specjalistycznego sprzętu mierniczego, będą badać jak konstrukcja reaguje na obciążenie.

Jeśli próby obciążeniowe estakady zakończą się wynikiem pozytywnym, wykonawca 24 października przekaże całe przebudowane rondo do odbiorów w nadzorze budowlanym. Na ten dzień zapowiedziano też oddanie do ruchu poziomu „0”, czyli tak zwanej tarczy ronda.

Przypomnijmy, że kompleksowa modernizacja ronda Ofiar Katynia trwa od wiosny 2010 roku. Umowa na realizację tej inwestycji opiewa na kwotę około 120 mln złotych. Płaskie dotąd skrzyżowanie zostanie przebudowane do trzech poziomów. Na kierunku wschód – zachód, a więc w ciągu ulic Conrada i Radzikowskiego (drogi krajowe 7 i 79) powstanie prawie 400 metrowa estakada ze zjazdami. Pod nią znajdzie się przebudowane skrzyżowanie z tzw. wyspą centralną. Ten poziom będzie służył głównie do obsługi komunikacyjnej przyległych terenów mieszkaniowych i komercyjnych. Na kierunku północ – południe, a więc w ciągu ulicy Jasnogórskiej i alei Armii Krajowej, będą działać dwa około 90 metrowe tunele drogowe, odrębne dla każdego kierunku jazdy.

 


Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

MON zainwestuje w polskie drogi

MON zainwestuje w polskie drogi

Polskie drogi 2017-01-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ostatnie szlify Porsche 911 przed premierą
Ostatnie szlify Porsche 911 przed premierą
Ósma generacja kultowego Porsche 911 nadchodzi wielkimi krokami. Trwają właśnie ostatnie testy przed oficjalną prezentacją auta.