mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przeanalizują połaczenie Uznam - Wolin

Przeanalizują połaczenie Uznam - Wolin

Podpisano umowę na wykonanie dokumentacji „Analiza wariantów usprawnienia połączenia komunikacyjnego pomiędzy wyspami Uznam i Wolin w Świnoujści”. Wykonawcą zadania będzie konsorcjum firm złożone z DHV Polska Sp.z o.o z Warszawy oraz gdańskiej spółki DS.Consulting. Konsorcjum ma 120 dni na przygotowanie i przedstawienie dokumentu.

Przeanalizują połaczenie Uznam - Wolin
Celem analizy,według europejskiej inicjatywy Jaspers oraz Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, ma być określenie możliwych sposobów realizacji projektu poprawy funkcjonowania transportu drogowego pomiędzy wyspami Wolin i Uznam oraz  efektywności ekonomicznej i koniecznych nakładów finansowych przedsięwzięcia. Analiza ma opierać się na dotychczas opracowanej dokumentacji ,w tym między innymi studium techniczno-ekonomiczno środowiskowym, zawierającym studium wykonalności , raporcie i decyzji środowiskowej.

O tym ,że wyspy Wolin i Uznam powinny być połączone tunelem mówi już przygotowane i zatwierdzone
w dniu 23 kwietnia 2009 roku  –  na posiedzeniu komitetu opiniującego projekty inwestycyjne w GDDKiA,  studium techniczno -ekonomiczno -środowiskowego. Wybrano w nim najbardziej optymalny pod względem technicznym,ekonomicznym i środowiskowym  wariant realizacji stałego połączenia, tj. tunel o długości 2,2 km, realizowany metodą wierconą, zlokalizowany w obszarze przemysłowym, poza terenami  Natury 2000.

- Mamy nadzieję ,że będzie to ostatni z dokumentów , jakie każe nam się opracować. Zadaniem  tej kosztownej analizy ma być obiektywne przedstawienie wpływu budowy i eksploatacji projektu na poprawę transportu drogowego o korzyści społeczne w zestawieniu z niezbędnymi nakładami finansowymi na budowę i niezbędnymi nakładami na zapewnienie trwałości projektu. Myślę, że na te wszystkie pytania,szczególnie jeżeli chodzi o czynnik społeczny, odpowiedział już okres  pomiędzy 15 a 17 stycznia br., trudności komunikacyjne pomiędzy wyspami;  za całość dokumentacji mogłaby w zupełności wystarczyć prezentacja  filmowa i fotograficzna  tamtych dni -  mówi Robert Karelus rzecznik prezydenta Świnoujścia.
 

Podobne wiadomości:

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Rząd dokończy budowę drogi S3

Rząd dokończy budowę drogi S3

Polskie drogi 2016-06-16

Komentuj:

~romek 2012-03-12

To cały system drenazu gotówki zaproponowany przez UE.Konsorcja finansowe drenuja gospodarki krajów wschodzacych min Polski pod dowolnym tytułem.Braki budzetowe sa tego przykładem gdy rzad praktycznie jest zakładnikiem poteznego lobby finasowego skupinego wokół instytucji które przejmuja lwia czesc tkz obsługi 2 filara ubezpieczen idacego w mld zł Z 1 euro wraca do nich 0.6

~warszawiak 2012-03-12

To naprawdę są czyste kpiny; zamiast jak najszybciej przystępować do budowy stałej przeprawy, która dawno powinna być zrobiona, i której brak do dzisiaj jest ogromną kompromitacją, to następuje wyrzucanie pieniędzy na jakieś "Analizy wariantów usprawnienia połączenia komunikacyjnego pomiędzy wyspami Uznam i Wolin w Świnoujściu". Z "analiz" na 100% wyniknie, że tunel jest potrzebny, to tylko niepotrzebna strata czasu i pieniędzy i przedłużanie na kolejne lata udręki mieszkańców i turystów z powodu permanentnych kolejek na połączeniach promowych.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mazda 3 – ceny i wyposażenie
Mazda 3 – ceny i wyposażenie
Polski importer ujawnił cennik nowej generacji Mazdy 3. Bazowy model kosztuje 95 tys. złotych, ale jest bardzo bogato wyposażony.