1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Polskie drogi >
  4. Przed nami dwa długie weekendy – sprawdź co na drogach!

Przed nami dwa długie weekendy – sprawdź co na drogach!

Przed nami dwa długie listopadowe weekendy, a co za tym idzie wzmożony ruch na drogach. Dodatkowo kumulacja prac i zmiany organizacji ruchu mogą spowodować, że w te dni czeka kierowców komunikacyjny horror. Warto zatem przed podróżą prześledzić informacje o utrudnieniach i zmianach w organizacji ruchu, wybrać trasę alternatywną lub uzbroić się w cierpliwość…

Przed nami dwa długie weekendy – sprawdź co na drogach!
Województwo dolnośląskie:

Droga krajowa DK3

W Lubinie utrudnienia występują w związku z przebudową wiaduktu. Obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h.

Droga krajowa DK5

W miejscowowści Sanie remontowany jest obiekt mostowy. W związku z prowadzonymi pracami ruch sterowany jest sygnalizacja świetlną a max. Prędkośc to 40 km/h.

Droga krajowa DK35


W Świebodzicach prowadzone są prace przy prezbudowie wiaduktu. Zawężono i przelozono ruch na jedna jezdnię. Obowiązuje ograniczenie prędkości.


Województwo kujawsko-pomorskie:

Droga ekspresowa S10

Na trasie Czerniewice – Lubicz przebudowywany jest około kilometrowy odcinek drogi.  Jezdnia została zawężona do 3,5 m. Obowiązuje max. Prędkość 40 km/h.

Droga krajowa DK1

W związku z budową autostrady A1 na blisko 4 km odcinku DK1 Toruń – Brzoza występują trudności w ruchu drogowym. Przez zawężenie jezdni i ograniczenie prędkości do 50 km/h opóźnienie w ruchu może dochodzic nawet do 30 minut.


Województwo lubelskie:

Droga krajowa DK12

W miejscowości Bogucin oraz Panieńszczyzna budowane są wiadukty. Ruch skierowany jest na droge objazdową. Obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h.

Do 4 listopada br. na trasie Bogucin – Jastków potrwa remont nawierzchni.  Ruch prowadzony jest wahadłowo.

W związku z przebudową DK12 na trasie Lublin węzeł Witosa – Piaski ruch w obie strony będzie się odbywał jedna jezdnią. Wyłączona z ruchu jest jezdnia prowadząca w kierunku Piask, jedynie w obrębie skrzyżowania z al. Lotników Polskich kierowcy korzystają z obu jezdni by zachować płynność na skręcie do Świdnika. Konieczne jest ograniczenie ruchu do 50 km/h. Obowiązuje zakaz wyprzedzania.

Droga krajowa DK17

Trwają prace przy remoncie trzech mostów na drodze krajowej nr 17: dwóch na obwodnicy Krasnegostawu, gdzie utrzymano ruch w obydwu kierunkach pomimo zwężenia jezdni oraz w Sitańcu gdzie kierowcy korzystają z tymczasowego objazdu.

Droga krajowa DK74

Na trasie Jarosławiec – karp remontowana jest nawierzchnia na ponad 1,5 km odcinku. Wprowadzono ograniczenie prędkości i ruch wahadlowy sterowany sygnalizacją świetlną.

Droga krajowa DK82


W związku z modernizacją odcinka DK82 w Łęcznej zawężona jest droga do jednego pasa ruchu. Konieczne jest ograniczenie prędkości.


Województwo lubuskie:


Droga krajowa DK2

Pod koniec listopada otwarta zostanie autostrada A2 do Świecka. Do tego czasu kierowcy napotkają jeszcze na utrudnienia w okolicach:

  • węzeł Świecko -  roboty drogowe związane z Rehabilitacją Węzła Świecko. Zawężenie jezdni północnej a następnie jezdni południowej na DK nr 2 w celu wykonmania odnowy nawierzchni. Ograniczenie prędkości do 50 km/h i zakaz wyprzedzania.
  • Świecko – Rzepin - na niniejszym odcinku zamknięta została jedna jezdnia - północna (lewa) i cały ruch skierowano na jezdnię południową (prawą), na której obowiązuje ruch dwukierunkowy oraz zakaz wyprzedzania i ograniczenie prędkości do 70 km/h. Ponadto zamknięto drogę krajową nr 2 na odcinku od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 134 do skrzyżowania z drogą powiatową nr 1254F. Wprowadzono objazd przez miejscowość Rzepin odpowiednio drogą wojewódzką nr 134/139 oraz drogą powiatową nr 1254F.
Droga krajowa DK3

Na blisko kilometrowym odcinku na trasie Rosin – Kalsk powstaje nowy wiadukt. Ruch skierowany na wybudowaną drogę zastępczą (około 500m).

Na obwodnicy Świebodzina (na odcinku 1,22 km) wystepuje utrudnienie spowodowane budową ronda południe dla DK 3 i S3. Wprowadzone ograniczenie prędkości do 50 km/h. Ruch maszyn budowlanych. Możliwe jest ręczne sterowanie ruchem. Ponadto w budowie jest  wiadukt dla S3. Ruch skierowany na wybudowaną drogę zastępczą (około 800m).

Trwa także budowa ronda Świebodzin Północ. Stąd na  blisko 1,5 km odcinku trasy Jordanowo – Świebodzin wystepuja utrudnienia i ograniczenie prędkości.

Ograniczenia prędkości obowiązują też w kilku innych miejscach na trasach Jordanowo – Świebodzin, Świebodzin – Rosin, Rudgerzowice- Rosin. Sa to miejsca wyjazdu z placu budowy drogi ekspresowej S3.

Droga krajowa DK22


W m. Rogi na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 22 z drogą krajową nr 24 prowadzone są roboty związane z wybudowaniem objazdu i mostu tymczasowego na czas rozbiórki istniejącego i budowy nowego mostu drogowego. Wprowadzono ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną.

Droga krajowa DK27

Na obwodnicy Świdnicy oraz obwodnicy Wilkanowa trwa remont nawierzchni. Prowadzone prace wymuszają ruch wahadłowy. Ruch sterowany jest sygnalizacją. Należy zwrócić uwage na ograniczenia prędkości.

Droga krajowa DK29

Na terminalu w świecku budowany jest  zjazd publiczny. Wprowadzono połówkowe zajęcie jezdni i ruch sterowany sygnalizacją świetlną. Wprowadzono zakaz wyprzedzania i ograniczenie prędkości do 50 km/h.
Na trasie Krosno Odrzańskie – Połupin prowadzone są roboty związane z remontem drogi krajowej polegające na zamknięciu drogi krajowej nr 29 na odcinku od skrzyżowania z drogą powiatową (ul. Gubińska - wylot z miejscowości Krosno Odrzańskie w kierunku Zielonej Góry) do miejscowości Połupin. Wprowadzono objazd do Zielonej Góry drogą powiatową (ul. Gubińska) i dalej drogą krajową nr 32 i analogicznie do Krosna Odrzańskiego i Słubic drogą krajową nr 32 i dalej droga powiatową.


Województwo łódzkie:

Autostrada A2

W związku z budową autostrady utrudnienia występują od węzła Stryków do DK nr 14b. Wjazd na plac budowy węzła Stryków i prowadzone prace wymuszają m.in. ograniczenie prędkości do 50 km/h.

Droga krajowa DK8

Na ponad 10 km odcinku trasy Bąkowiec – Polichno prowadzone są prace przy przebudowie jezdni. Zamknięta jest  jezdnia lewa  drogi krajowej nr 8 w kierunku do Wrocławia, ruch odbywa się dwukierunkowo jezdnią prawą w kierunku do Tomaszowa Maz i dalej do Warszawy. Ponadto wprowadzono zamknięcie węzła Raków w ciągu drogi Nr 716, ruch odbywa się drogą Nr 8, sterowany jest sygnalizacją świetlną . Natężenie ruchu powoduje opóźnienie w przejeździe około 40 min.

W przebudowie jest tez odcinek drogi Rawa Mazowiecka – granica województwa.  Na niektórych odcinkach zamknięto prawą jezdnię, ruch odbywa się dwukierunkowo na lewej jezdni. Dodatkowo na odcinku Kowiesy - Huta Zawadzka zamknięta jest jezdnia lewa drogi. Ruch dwukierunkowy odbywa sie po jezdni prawej. W obrębie skrzyżowań, miejsc niebezpiecznych oraz na odcinkach przełożenia ruchu na jezdnię prawą ograniczenie predkości do 50 km/h. Na pozostałych odcinkach drogi obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/h i zakaz wyprzedzania.

Droga krajowa DK12

Poważne utrudnienia są w miejscowości Przygłów na trasie Piotrków Tryb. – Opoczno gdzie przebudowywana jest droga nr 12 wraz ze skrzyżowaniem z dr. 742 (Przygłów-Przedbórz).  Obowiązuje ruch wahadłowy, kierowany ręcznie - w dzień, sygnalizacją świetlną - w nocy. Czas przejazdu w godzinach szczytu może przekroczyć 1 godz.

Trwa budowa obwodnicy Opoczno - węzeł Zachód. Prace polegają na włączeniu jezdni obwodnicy do istniejacej drogi krajowej. Ruch wahadłowy sterowany jest ręcznie w godzinach prowadzenia robót ( godz. 7-18), w pozostałych godzinach ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną. Czas oczekiwania do 10 minut. Natomiast w miejscowości Różana w związku z budową – węzłaWschód obwodnicy Opoczna wprowadzona jest zmiana tymczasowa przebiegu jezdni.

W miejscowości Dzielna prowadzona jest rozbiórka mostu i budowa przepustu. W godzinach prowadzenia robót ruch wahadłowy sterowany ręcznie (godz. 7-18), w pozostałych godzinach ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlna. Czas oczekiwania wynosi do 10 minut.

Droga krajowa DK14

Na trasie Pabianice - Łask w m. Dobroń (na odcinku 1,4 km) występuje utrudnienie związane z budową wezła drogowego w ciągu drogi S 14, roboty wykonywane są w koronie drogi krajowej nr 14. W czasie prowadzenia prac w godz. 6. 00 - 22. 00 wprowadzony będzie ruch wahadłowy kierowany ręcznie, a w pozostałym czasie sterowany sygnalizacją świetlną.

Droga krajowa DK60

W związku z budową autostrady A1 w m. Sójki ruch z drogi nr 60 przełożony został na drogę objazdową. Obowiązuje ograniczenie predkości do 40km/h.

Droga krajowa DK92


W związku z budową autostrady A1 - ruch z drogi nr 92 przełożony jest na drogę objazdową. Obowiązuje ograniczenie prędkości do 50km/h. Zmiany dotyczą blisko kilometrowego odcinka trasy Kutno – Bedlno.


Województwo małopolskie:

Autostrada A4

W związku z modernizacją obiektów mostowych nastąpiła zmiana organizacji ruchu w następujących miejscach:
dla obu kierunków (Katowice i Kraków)
  • w okolicach Miejsc Obsługi Podróżnych (MOP) Morawica i Aleksandrowice tj. w pobliżu Balic. Zamknięta została jezdnia w kierunku do Katowic. Ruch  odbywa się na jezdni w kierunku Krakowa. Dla obu kierunków zachowano po 2 zwężone pasy ruchu. Dla kierunku do Katowic wprowadzono ograniczenie prędkości do 60 km/h na odcinku ok. 700 m, natomiast dla kierunku do Krakowa ograniczenie prędkości do 90 km/h na odcinku ok. 1000 m.
  • w okolicach Węzła Mysłowice. Zamknięta została jezdnia w kierunku Krakowa. Ruch odbywa się na jezdni w kierunku Katowic. Dla obu kierunków zachowano po 2 zwężone pasy ruchu. Dla kierunku do Krakowa wprowadzono ograniczenie prędkości do 60 km/h na odcinku ok. 1000 m, natomiast dla kierunku do Katowic i ograniczenie prędkości do 80 km/h także na odcinku ok. 1000 m.
Zmiany organizacji ruchu polegające na zwężeniu pasów ruchów i ograniczeniu predkości do 80 lub 70 km/h:
  • dla obu kierunków między PPO Mysłowice a Węzłem Jeleń na odcinku ok. 1500 m
  • dla obu kierunków w pobliżu MOP Zastawie/ Kępnica na odcinku ok. 500 m

Zachowane zostały po dwa pasy ruchu dla każdego kierunku, choć tymczasowo mogą pojawić sie krótkotrwałe zwężenia do jednego pasa ruchu.

Dodatkowo zamknięto wiadukt nad autostradą stanowiący drogę relacji Jaworzno-Byczyna - zespół stawów Groble (ul. Korczyńskiego). Objazd przebiega przez Węzeł Jeleń. Prace na tym wiadukcie potrwają do listopada 2011 r.

Droga krajowa DK4

W miejscowości Bochnia obsunięta jest część korony drogi. Zamknięty zostal pas ruchu dla kierunku na Tarnów, ruch w kierunku na Tarnów odbywa się pasem wyprzedzania.

Droga krajowa DK7

W Mogilanach na jezdni w kierunku Krakowa zamkniety pas awaryjny. Ponadto w przebudowie jest skrzyżowanie. Na blisko 2 km odcinku zamknięta jest prawa jezdnia, ruch dla obu kierunków odbywa się po jezdni lewej, ograniczenie predkości do 50 km/h.

Droga krajowa DK28

W Mszanie Dolnej remontowany jest most. Ruch prowadzony jest w obydwu kierunkach po moście objazdowym z ograniczeniem prędkości do 50  km/h.

Mosty przebudowywane są także w miejscowościach: Zamieście i Chełmiec. Wyznaczony został objazd dwukierunkowy po obiekcie tymczasowym. Tu jednak obowiązuje ruch wahadłowy oraz ograniczenie prędkości.

Droga krajowa DK47

W Chabówce w związku z remontem wiaduktu wprowadzono zawężenie jezdni do jednego pasa ruchu na kierunku do Krakowa.

Na trasie Biały Dunajec – Poronin trwa remont dwóch obiektów mostowych. Droga jest zamknięta. Ruch puszczony został na objazd przez Biały Dunajec i Poronin ul. Piłsuskiego i drogą wojewódzką 961. Zmiany potrwają do 15 listopada.

Droga krajowa DK49

W Gronkowie w budowie jest most. Obowiązuje ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną, wyłączona jest prawa strona jezdni.

Droga krajowa DK75

W związku z powodzią, która uszkodziła drogę i pobocze w miejscowości Będzieszyna na kilkusetmetrach wyłączony jest pas ruchu. Podobnie w miejscowości Łabowa miejsce zostało wygrodzone.  Na odcinkach z aktywnym osuwiskiem wprowadzono ruch wahadłowy i ograniczenie prędkości.

Droga krajowa DK87


W miejscowości Piwniczna Zdrój w wyniku wystąpienia obfitych opadów atmosferycznych nastąpiło oberwanie się skarp korpusu drogowego w kilku miejscach. Obsunięte miejsca wygrodzono barierami i wprowadzono ruch wahadłowy oraz zakaz wjazdu pojazdom powyżej 2,5 tony.


Wojewodztwo mazowieckie:

Droga krajowa DK2

W związku z budową A2 - obwodnicy Mińska Mazowieckiego i węzła w miejscowości Ryczołek na ponad kilometrowym odcinku wystepuja duże utrudnienia w ruchu. Jezdnia została zawężona do 3 m. Wprowadzono ruch wahadłowy i ograniczenie prędkości.

Droga krajowa DK8


Na trasie Krajewo Korytki – Zambrów kierowcy napotkaja na utrudnienia związane z przebudową mostu. Obowiazuje objazd zamkniętego odcinka (ponad 0,5 km), tymczasową drogą wykonaną w pasie drogowym. Ograniczenie skrajni poziomej drogi tymczasowej do 8,50 m.

Droga krajowa DK50

Na trasie Mińsk Mazowiecki – Stanisławów około kilometrowy odcinek zajęty jest z powodu budowy wiaduktu. Zawężona jest jezdnia oraz obowiązuje ograniczenie prędkości.


Wojewodztwo opolskie:

Autostrada A4


Trwają prace związane z dostosowaniem autostrady A4 do standardów autostrady płatnej. W miejscu prowadzonych robót powstaje punkt poboru opłat Przylesie. Ponadto budowana jest stacja poboru opłat na łącznicy DK A4 (Węzeł Dąbrówka - zjazd na DK 45). Ograniczenie ruchu w postaci zamknięcia jezdni i ograniczenia prędkości występujące również w godzinach nocnych.

W budowie jest też stacja poboru opłat Gogolin na łącznicy (zjazd na drogę wojewódzką nr 423), stacja Olszowa na łącznicy (zjazd na drogę wojewódzką nr 426) oraz  stacja Nogowczyce na łącznicy (zjazd na drogę krajową nr 88). Zamknieta jest jedna jezdnia. Ruch w obydwu kierunkach prowadzony z ograniczeniem prędkości do 40 km/h i odgięciem torów jazdy.

Droga krajowa DK42
W Kluczborku na ul. Wołczyńskiej w zwiazku z remontem wiaduktu wprowadzono ruch wahadłowy w ciągu dnia kierowany ręcznie, w porze nocnej - sygnalizacja świetlną.


Województwo podkarpackie:


Droga krajowa DK4

W miejscowości Śliwicza trwają roboty związane z budową węzła drogi ekspresowej S19 z DK 4. Wprowadzono organiczenie prędkości 50km/h, lokalne zwężenie dwóch pasów ruchu w jednym kierunku do jednego pasa.

W związku z budowa autostrady A4 na trasie Mirocin –Wierzbna występuje wzmożony ruch pojazdów wyjeżdzających z budowy. Obowiązuje ograniczenie prędkości.

Budowa węzła obwodnicy Jarosławia wymusza, że ruch na odcinku Tywonia – Jarosław odbywa sią objazdem, występuje też wzmożony ruch pojazdów wyjeżdźających z budowy. Ponadto na trasie Munina – Tuczempy w przebudowie i budowie jest wiadukt kolejowy. Obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h.

Droga krajowa DK9

W miejscowościach Równe i Tylawa budowane są zatoki autobusowe. Zwężenie drogi, ograniczenie prędkości a w miejscowości Równe dodatkowo ruch wahadłowy.

Ponad to w Tylawie prowadzone są prace przy zabezpieczaniu czynnego osuwiska – z uwagi na wąską jezdnę (3,5 m) wprowadzono ruch wahadłowy.

Ograniczenie prędkości do 50 km/h obowiązuje także w Barwinku przed przejściem granicznym. Tu przebudowywany jest przygraniczny odcinek  drogi.

Droga krajowa DK19


Na trasie Zarzecze – Nisko w związku z budową mostu w miejscu dotychczasowego ruch drogowy został przełozony na most tymczasowy. Obowiązuje ruch wahadlowy sterowany sygnalizacją świetlną i ograniczenie prędkości.

W Stobiernej wprowadzono objazd tymczasowy na czas budowy drogi ekspresowej S19 Stobierna Rzeszów, ograniczenie prędkości do 50 km/h.

Przebudowywane jest skrzyżowanie w m. Nowa Wieś. Roboty drogowe wykonywane są pod ruchem z zajęciem połowy jezdni i wprowadzeniem ruchu wahadłowego, czas oczekiwania ok. 30 min.

Droga krajowa DK 28

Na trasie Trzcinica – Jasło trwa odbudowa drogi zniszczonej w czasie powodzi. W wyniku prac nastąpiło ograniczenie skrajni poziomej i wprowadzenie ruchu wahadłowego.

W m. Miejsce Piastowe w przebudowie jest skrzyżowanie DK28 z drogą gminną. W razie potrzeby ruch wahadłowy będzie kierowany przez upoważnionych pracowników.

W Rymanowie budowane jest przejście podziemne. Obowiązuje ruch wahadlowy sterowany sygnalizacją oraz ograniczenia dla pojazdow wielkogabarytowych i ograniczenie prędkości.

W Sanoku wystapiła awaria mostu na rz. San. Zwężono drogę do jednego pasa ruchu i wprowadzono ruch wahadłowy.

Ponadto uaktywnienie sie osuwisk w miejscowościach: Korzeniec, Rozpucie, Prałkowice wymaga zachowania ostrozności i ograniczenia prędkosci.

Droga krajowa DK73

W miejscu zniszczonego przez wody powodziowe obiektu mostowego: przez potok Kamienica w Kamienicy Dolnej wybudowany został most tymczasowy, po którym ruch kołowy odbywa się wahadłowo przy użyciu sygnalizacji świetlnej .Wykonany obiekt inżynierski przenosić będzie obciążenia normatywne, dopuszczone do ruchu kołowego po drogach publicznych.

Analogiczna sytuacja jest w miejscowości Kołaczyce gdzie zniszczony został most przez potok Liczowka.

Droga krajowa DK77

W Jarosławiu na odcinku blisko 1,5 km wprowadzono ograniczenie prędkości w związku z budową wiaduktu. Ponadto budowa węzła w ciągu autostrady A4 powoduje, że występuje wzmożony ruch pojaddów wyjeżdżających z budowy zwłaszcza na trasie Skołoszów – Zadąbrowie.

Droga krajowa DK84

Przebudowa wiaduktu w miejscowości Olszanica w ciągu DK84 Sanok – Krościenko powoduje, ze zawężona jest droga do jednego pasa. Obowiązuje ograniczenie prędkości.


Wojewodztwo podlaskie:

Droga krajowa DK8


W województwie podlaskim szerokozakrojone prace prowadzone sa przy przebudowie DK na odcinku Jeżewo – Białystok. Należy ograniczyć prędkość i uważać na obowiązujace oznakowanie.
Przebudowa drogi jest też na trasie Suwałki-Szypliszki. Na dwóch odcinkach tej trasy zawężona jest jezdnia do 3,5 metra i obowiązuje ruch wahadłowy.  Konieczne jest ograniczenie prędkości do 50 km/h.

Remont nawierzchni na ponad 14 km odcinku trasy Katrynka – Przewalanka powoduje, że kierowcy muszą zadowolic się jedna jezdnią o szer. 3,5 m. Tutaj także nie ma objazdu i obowiązuje ruch wahadłowy oraz ograniczenie prędkości.


Województwo pomorskie:

Droga ekspresowa S6

Trwają prace na węźle Karczemki na Obwodnicy Trójmiasta. Ze względu na budowę nowej drogi będzie zamknięta częściowo ulica Kartuska na odcinku od Obwodnicy do skrzyżowania z ul. Szczęśliwą. Ruch będzie poprowadzony nową łącznicą półbezpośrednią do tymczasowego ronda zbudowanego po zachodniej stronie wiaduktu nad OT (od strony Żukowa). Nowa organizacja ruchu dla jadących Obwodnicą Trójmiasta z Łodzi do Gdyni i w drugą stronę nie będzie wprowadzała żadnych zmian. Pozostałe relacje będą odbywały się poprzez tymczasowe rondo. Najpoważniejsza zmiana dotknie kierowców jadący z Łodzi do centrum Gdańska, którzy będą musieli zjechać z Obwodnicy jeszcze przed wiaduktem z ul. Kartuską, przejechać przez wiadukt w stronę Żukowa, na rondzie wjechać na łącznicę i dalej ponownie nad Obwodnicą w stronę centrum Gdańska.

Utrudnienia są też na 2 km odcinku - węzeł Straszyn. Obowiązuje zawężenie jezdni do 3,5 m oraz ograniczenie prędkości.

Droga krajowa DK7

Zamknięty ponad 6 km odcinek trasy Przejazdowo-Koszwały z powodu budowy wiaduktu. Zalecany jest objazd drogą powiatową przez Bogatkę.

Dodatkowo wystepują utrudnienia w związku z pracami na obwodnicy Trójmiasta m.in. w miejscowosciach Dziewięć Włók i Koszwały.

Droga krajowa DK20


W związku z remontem mostu na trasie Korne – Łubiana obowiązuje ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną oraz ograniczenie prędkości.

Droga krajowa DK21


Prace prowadzone w Ustce w ciagu DK 21 wymuszają poruszanie się wahadłowo. Ruch sterowany jest sygnalizacją świetlną. Dozwolona prędkość to max. 40 km/h.

Droga krajowa DK22


W ciągu DK22 przebudowywane są skrzyżowania w miejscowościach: Gnojewo, Miłoradz, Cisy. Konieczne było wprowadzenie ruchu wahadłowego i ograniczeń prędkości.

Droga krajowa DK90

W miejscowości Mareza trwa budowa mostu. Występuje zzasowe zajęcie nawierzchni. Ruch odbywa się drogą objazdową z płyt betonowych.


Województwo śląskie:


Autostrada A4

Utrudnienia występują w związku z realizacją kontraktu na  zaprojektowanie i wykonanie dostosowania autostrady A4 Wrocław – Katowice na odcinku Wrocław – Sośnica do standardów autostrady płatnej i do poboru opłat. W budowie są punkty poboru opłat. Utrudnienia  w postaci odgięcia torów jazdy i zwężenia pasa ruchu do 3,0 m oraz ograniczenia prędkości obowiązuje m.in. na odcinku Kleszczów-Sośnica m. Gliwice węzeł Ostropa i Bojków, odcinku Gliwice – Bojków.

Ponadto w związku z modernizacją obiektów mostowych w ciagu autostrady A4 nastąpiła zmiana organizacji ruchu dla kierunkow Katowice i Kraków (czytaj więcej w odnośniku dla wojewodztwa małopolskiego).

Droga ekspresowa S1

W Sosnowcu remontowane są wiadukty. W ciągu ul. Lenartowicza nad S1 wyłączono całkowity przejazd górą . Ruch prowadzony jest wyznaczonym objazdami. Natomiast w ramach przebudową wiaduktu nad S1-ul. Tuwima, ruch pojazdów odbywa się jezdnią lewą w obu kierunkach. Jezdnia prawa jest wyłączona z ruchu.

Utrudnienia występują w związku z budową ekranów akustycznych na około 4 km odcinku S1 w Cieszynie i okolicach. Miejscami zamknięty jest pas ruchu w kierunku Cieszyna.

Na odcinku Mysłowice – Brzezinka (także z powodu budowy ekranów akustycznych) miejscami zamknięty jest pas ruchu, obowiązują ograniczenia prędkości. Dodatkowo w Mysłowicach w związku uszkodzeniem obiektu mostowego w ciągu ul. Długa nad drogą krajową nr S1 w kierunku na Tychy niemożliwy jest przejazd samochodów o wysokości powyżej 4,52 natomiast na pasie w kierunku na Warszawę wyskość skrajni mostu to 4,55.

Na trasie Bielsko –Biała – Jasienica dwukrotnie na ponad 1 km odcinkach wyłączony z ruchu jest prawy pas jezdni w kierunku Cieszyna.

Utrudnienia są też na trasie Bielsko-Biała – Cieszyn w związku z remontem nasypów. Wyłączone z ruchu są pasy jezdni w kierunku Bielska-Białej i Cieszyna, obowiązuje ograniczenie prędkości.

Droga ekspresowa S86


W związku z remontem wiaduktów  w ciągu ul. Baczyńskiego w Sosnowcu zamknięte są 2 pasy ruchu na obydwu jezdniach. Ruch odbywa się 2 pasami ruchu w obydwu kierunkach - z czego jeden z pasów wyznaczony jest z pobocza (szer. 2,0 m.).

Droga krajowa DK11

Do 3 listopada potrwają utrudnienia na trasie Glinica – Lubecko (odcinek około 1 km). Zawężenie jezdni, ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną oraz ograniczenie prędkości.


Droga krajowa DK 44

Do 2 listopada br. potrwają utrudnienia związane z remontem wiaduktu w Mikołowie. W związku z remontem podpór wiaduktu kolejowego w pasie rozdziału wyłączono z ruchu lewy pas jezdni prawej kierunek Tychy, Katowice. Ruch odbywa się pasem prawym.

W Bieruniu realizowane są prace na dwóch obiektach inżynieryjnych. W związku z remontem obiektu mostowego nad rz. Mleczną wyłączono z ruchu lewą jezdnię w kier. na Tychów a ruch dwukierunkowy odbywa się jednią prawą kier. Oświęcim. Natomiast w związku z remontem obiektu mostowego nad Obwodową Fiat Auto Poland wyłączono z ruchu lewą jezdnię w kierunku na Tychy a ruch dwukierunkowy odbywa się jezdnią prawą kierunek Oświęcim.

Droga krajowa DK78

Na trasie Gliwice- Zabrze w miejscowości Czekanów zamknięty został prawy pas ruchu w kierunku do Tarnowskich Gór. Przyczyna są roboty związane z budową A1 Piekary-Maciejów. Obowiązuje ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną i ograniczenie prędkości.

Prace przy budowie A1 utrudniaja też poruszanie się na odcinku Gliwice – Bytom, a dokładnie w miejscowości Wieszowa. Zmieniono przebieg jezdni DK 78 (baypas).

Droga krajowa DK81

W związku z budową ekranów na trasie Orzesze-Gardawice zawężono prawe pasu ruchu w kierunku  na Katowice i Wisłę. Ruch odbywa się lewymi pasami szybkiego ruchu. Podobnie jest na trasie Zbytków – Skoczów gdzie został zamkniety prawy pas ruchu w kierunku Wisły.

Natomiast na trasie Ochaby – Skoczów wyłączony z ruchu jest prawy pas jezdni w kierunku Skoczowa. Obowiązuja ograniczenia prędkości.

Droga krajowa DK88

Na węźle Kleszców-Gliwice nastąpiła zmiana organizacji ruchu w zwiazku z prowadzonymi robotami związanymi z budową SPO Kleszczów i dostosowaniem autostrady A4 do autostrady płatnej.
Od dnia 17.10.2011 r. odgiecie torów jazdy i zwężenie pasa ruchu do 3,0 m. Dodatkowe utrudnienia związane są także z rozbiórką wiaduktu nad drogą.

Droga krajowa DK94

W związku z budową węzła z autostradą A1 zmieniono przebieg DK 94 (baypas) w miejscowości Wieszowa na trasie Pyskowice-Zabrze. Obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h.


Województwo świetokrzyskie:

Drogi ekspresowe S7 i S74

Realizowane są roboty związane z budową drugiej jezdni obwodnicy Kielc. Na całym odcinku obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/godz - występuje kilkanaście wyjazdów z budowy.

W Kielcach na ulicy Łódzkiej w ciągu drogi  krajowej 74 w związku z budową kieleckiej obwodnicy i powstającego w jej ramach węzła na skrzyżowaniu dróg ekspresowych S7 i S74 w Kostomłotach obowiązuje nowa organizacja ruchu. Wykonawca inwestycji wprowadza przełożenie ruchu z ulicy Łódzkiej na około 200-metrowy fragment nowej południowej jezdni odcinka przyszłej drogi ekspresowej S74.
Płynność ruchu w obu kierunkach na drodze 74 zostanie zachowana. Z nowym objazdem skomunikowana będzie również ulica Smolaka. Zmiana organizacji ruchu wprowadzona jest ze względu na konieczność kontynuowania prac przy budowie wiaduktu nad ulicą Łódzką oraz przebudowy obecnej jezdni ulicy Łódzkiej w obrębie węzła w Kostomłotach.

Droga krajowa DK78

W związku z budową obwodnicy zamknieto ul. Kielecką w Jędrzejowie. Objazd skierowano w kierunku Chmielnika ulicą Partyzantów do węzła Łączyn Obwodnicy Wschodniej -droga Nr.7 , w kierunku Zawiercia objazd poprowadzono ulicami Pińczowska,Krzywa ,Kilińskiego do ulicy Kieleckiej- DK78.

Droga krajowa DK79

Na ponad 7 km odcinku trasy Szewce – Łoniów wprowadzono ruch wahadłowy strowany sygnalizacją. Przyczyna jest remont zniszczonej nawierzchni.


Województwo warmińsko-mazurskie:

Droga krajowa DK7

W związku z budową drogi ekspresowej S7 Kalsk – Miłomłyn na ponad 39 km odcinku utrudnienia wprowadzane są etapami. Należy stosowac sie do obowiązujacego oznakowania. W miejscach wyjazdu z budowy ograniczenie do 50km//h. Kierowanie ruchem przez sygnalistów. Podobna sytuacja dotyczy odcinka Świętajny – Olsztynek oraz Olsztynek-Załuski.

Droga krajowa DK16

W Iławie ruszyła przebudowa mostu. Obowiązuje zakaz wjazdu. Objazd przez m. Iława ulicami: Biskupska, Kwidzyńska, Wiejska, Marii Curie-Skłodowskiej, Wojska Polskiego, Ogrodowa, Lubawska, Aleja Jana Pawła II.

Na trasie Orzysz – Ełk prowadzone są prace zwiazane  z przebudową mostu. Jezdnia zawężona jest do 3,5 m, a ruch sterowany sygnalizacją świetlną.

Ponadto realizowana jest przebudowa drogi nr 16 etap IV na odcinku Biskupiec-Borki Wielkie. Pracami objęty jest ponad 8 km odcinek. Należy stosować się do istniejącego oznakowania robót.

Droga krajowa DK51

W przebudowie jest blisko 4,5 km odcinek drogi na trasie Ameryka – Olsztynek. Zawężona jest droga oraz konieczne ograniczenie prędkości. Dodatkowo prace prowadzone są w m. Dobre Miasto, gdzie droga zawężona jest do 3 m i obowiązuje ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją.

Droga krajowa DK58

Remontowana jest nawierzchnia na blisko 2,5 km odcinku trasy Stare Kiełbonki – Zgon. W związku  z zawężeniem drogi do 3 m wprowadzono  ruch wahadlowy sterowany sygnalizacją świetlną.

Droga krajowa DK65

W związku z budową obwodnicy Olecka należy zwrócic uwage na ograniczenia prędkości i występujące utrudnienia w rejonie m. Sedranki, Kukowo oraz na trasie Straduny – Ełk.


Województwo wielkopolskie:


Autostrada A2

Trwają prace budowlane na węźle Buk. Do 28 października br. włącznie, zamknięta dla ruchu będzie łącznica północna umożliwiająca zjazd z autostrady w kierunku Buku.  Ponadto do końca listopada zamknięta dla ruchu będzie łącznica północna umożliwiająca wjazd na węzeł z miejscowości Buk w kierunku Poznania. Objazd dla ruchu autostradowego relacji Poznań – Buk zostanie poprowadzona przez m. Stęszew m. in. drogą wojewódzką nr 306 i drogą krajową nr 5.

Droga krajowa DK5

W na trasie Gniezno – Łubowo  (odcinek około 5 km) realizowany jest projekt rozbudowy drogi krajowej nr 5 w powiązaniu z budową drogi ekspresowej S5. Wprowadzono objazd miejscowy.

Droga krajowa DK11

Do dnia 15.11.2011 r prowadzone będą roboty przy nakładce bitumicznej na drodze krajowej nr 11 odcinek Jastrowie - Piła.  Na kilku odcinkach obowiązuje ruch wahadłowy.

Droga krajowa DK12

W związku z budową mostu w miejscowości Bielawy na trasie Pleszew-Kalisz wprowadzono jednostronne zwężenie jezdni. Ruch wahadłowy sterowany jest sygnalizacją świetlną oraz kierowany ręcznie (wg potrzeb).

Droga krajowa DK15

Trwają prace na blisko 13 km odcinku trasy Czeluścin – Gniezno. W związku z remontem nawierzchni ruch wahadłowy kierowany jest ręcznie. Roboty prowadzone w godz. 7.00-16.00. Obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h.

Droga krajowa DK72

Przebudowa mostu przez rzekę Teleszynę w miejscowości Przykona  powoduje znaczne utrudnienia w ruchu: ograniczenie prędkości do 40 km/h, ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją i ręcznie.

Droga krajowa DK92

Trwa przebudowa około 3 km odcinka drogi krajowej nr 92 Kostrzyn – Siedlec w związku z budową drogi ekspresowej nr S5. Miejscami przełożenie ruchu na jedna jezdnię (zarówno w kierunku warszawy jak i do Poznania).


Województwo zachodniopomorskie:

Droga krajowa DK3


W miejscowości Wolin trwa remont mostu w ciągu drogi krajowej nr 3. Jezdnia jest zawężona do 3 m, obowiązuje ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną i ograniczenie prędkości.

Droga krajowa DK6

W związku z budową obwodnicy Nowogardu w ciagu drogi ekspresowej S6 obecnie utrudnienia wystepują w miejscowościach: Wojcieszyn oraz Olchowo. Należy ograniczyć prędkość.

Droga krajowa DK22

W Wałczu w ciągu ul. Wojska Polskiego przebudowywane jest skrzyżowanie. Występują lokalne zwężenia jezdni. Ręczne kierowanie ruchem.


Prace budowlane i remontowe trwają na wielu odcinkach dróg w kraju. Nie mniej jednak w ostatnich miesiącach przybyło nam sporo nowych kilometrów głównych tras komunikacyjnych. Kierowcy mogą już bez problemu dojechać autostradą A1 z Torunia do Gdańska. Skorzystać można też z ponad 6 kilometrowego odcinka autostrady A1 Maciejów-Sośnica na Śląsku, który  stanowi część obwodnicy Gliwic. Pod koniec wakacji została oddana do użytku autostrada A8 stanowiąca obwodnicę Wrocławia. Pod koniec listopada ucieszą nas nowe kilometry autostrady A2 Z Nowego Tomyśla do Świecka.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 89 000 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 132 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.
Audi A6
Audi A6
Cena podstawowa już od: 199 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.
Audi A8
Audi A8
Cena podstawowa już od: 423 100 PLN brutto
Dostępne nadwozia: sedan-4dr.
Mazda 2
Mazda 2
Cena podstawowa już od: 70 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Mazda 3
Mazda 3
Cena podstawowa już od: 94 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. sedan-4dr.
Mazda 6
Mazda 6
Cena podstawowa już od: 123 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.
Tematy w artykule: mazowieckie inwestycje drogowe autostrady drogi ekspresowe dolnoslaskie lubuskie zachodniopomorskie slaskie obwodnice pomorskie malopolskie kujawsko-pomorskie lodzkie wielkopolskie opolskie warminsko-mazurskie swietokrzyskie lubelskie podlaskie podkarpackie most drogi krajowe droga ekspresowa autostrada autostrada A1 autostrada A2 autostrada A4 autostrada A6 autostrada A8 droga ekspresowa S1 droga ekspresowa S2 droga ekspresowa S3 droga ekspresowa S5 droga ekspresowa S6 droga ekspresowa S7 droga ekspresowa S8 droga ekspresowa S10 droga ekspresowa S11 droga ekspresowa S12 droga ekspresowa S14 droga ekspresowa S17 droga ekspresowa S19 droga ekspresowa S22 droga ekspresowa S51 droga ekspresowa S74 droga ekspresowa S79 droga ekspresowa S86 droga krajowa droga krajowa 1 droga krajowa 2 droga krajowa 3 droga krajowa 4 droga krajowa 5 droga krajowa 6 droga krajowa 7 droga krajowa 8 droga krajowa 9 droga krajowa 10 droga krajowa 11 droga krajowa 12 droga krajowa 13 droga krajowa 14 droga krajowa 15 droga krajowa 16 droga krajowa 17 droga krajowa 18 droga krajowa 19 droga krajowa 20 droga krajowa 21 droga krajowa 22 droga krajowa 24 droga krajowa 25 droga krajowa 26 droga krajowa 27 droga krajowa 28 droga krajowa 29 droga krajowa 30 droga krajowa 31 droga krajowa 32 droga krajowa 33 droga krajowa 34 droga krajowa 35 droga krajowa 36 droga krajowa 37 droga krajowa 38 droga krajowa 39 droga krajowa 40 droga krajowa 41 droga krajowa 42 droga krajowa 43 droga krajowa 44 droga krajowa 47 droga krajowa 48 droga krajowa 49 droga krajowa 50 droga krajowa 51 droga krajowa 52 droga krajowa 53 droga krajowa 54 droga krajowa 55 droga krajowa 56 droga krajowa 57 droga krajowa 58 droga krajowa 59 droga krajowa 60 droga krajowa 61 droga krajowa 62 droga krajowa 63 droga krajowa 64 droga krajowa 65 droga krajowa 66 droga krajowa 67 droga krajowa 68 droga krajowa 69 droga krajowa 70 droga krajowa 71 droga krajowa 72 droga krajowa 73 droga krajowa 74 droga krajowa 75 droga krajowa 76 droga krajowa 77 droga krajowa 78 droga krajowa 79 droga krajowa 80 droga krajowa 81 droga krajowa 82 droga krajowa 83 droga krajowa 84 droga krajowa 85 droga krajowa 86 droga krajowa 87 droga krajowa 88 droga krajowa 90 droga krajowa 91 droga krajowa 92 droga krajowa 94 droga ekspresowa S46 utrudnienia w ruchu wiadukty droga ekspresowa S9 droga ekspresowa S61 inwestycja budowa przebudowa rozbudowa remont budowa drogi autostradowa obwodnica wroclawia autostradowa obwodnica Gliwic ograniczenie prędkości ruch wahadlowy sygnalizacja swietlna

Podobne wiadomości:

Nowe znaki na drogach. Odcinkowy pomiar prędkości

Nowe znaki na drogach. Odcinkowy pomiar...

Aktualności 2019-08-06

Remont nawierzchni autostrady A4 Katowice-Kraków

Remont nawierzchni autostrady A4...

Aktualności 2019-04-26

Komentuj:

~as 2011-10-24

Czy DK to nie skrót od "Droga Krajowa"? Pisać "Droga Krajowa DK8", to tak jakby pisać "magister mgr. Kowalski"...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Toyota Hilux 2020 testowana przez Fernando Alonso
Nowa Toyota Hilux 2020 testowana przez Fernando Alonso
Dwukrotny mistrz świata Formuły 1 i kierowca wielu innych serii, a także uczestnik Rajdu Dakar 2020 Fernando Alonso testuje nową Toyotę Hilux 2020.

Podkast VW Podkast VW