mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przetarg dla S8 na Podlasiu

Przetarg dla S8 na Podlasiu

Ruszył przetarg na budowę kolejnych 15 km drogi ekspresowej S8 łączącej Warszawę z Białymstokiem. Chodzi o odcinek przyszłej drogi S8 od istniejącej obwodnicy Zambrowa, do Mężenina.

Przetarg dla S8 na Podlasiu
Ogłoszony właśnie przetarg na odcinek S8  Zambrów – Mężenin zakłada wybudowanie dwujezdniowej drogi ekspresowej o długości 15,4 km wraz z dwoma węzłami drogowymi, obiektami inżynierskimi, urządzeniami ochrony środowiska oraz bezpieczeństwa ruchu, a także budowę dróg zbiorczych i dojazdowych. W tym samym standardzie powstaną pozostałe odcinki: odcinek Mężenin – Jeżewo o długości 14,26 km – przetarg do końca października oraz odcinek od gr. województwa do obw. Zambrowa o długości 14,88 km – przetarg do końca listopada.

- Ogłaszane w tym roku postępowania mają tryb przetargu ograniczonego. W pierwszy etapie będą składane wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. Tu ocenie podlegać będzie potencjał techniczny i kadrowy oraz zdolność ekonomiczna i finansowa wykonawcy. Wykonawcy, którzy zostaną zakwalifikowani do drugiego etapu (maksymalnie 20 wykonawców w postępowaniu) otrzymają zaproszenie do złożenia oferty, a kryterium oceny ofert będzie nie tylko cena ale również termin wykonania oraz okres gwarancji  - informuje GDDKiA.

Podpisywanie umów z wykonawcami, którzy złożą najkorzystniejsze oferty, przewidziane jest w 2014 roku. Realizacja zaplanowana jest na lata 2014-2017.

Jak zaznacza Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad do końca roku zostaną jeszcze ogłoszone przetargi na dwa pozostałe fragmenty S8, dzięki czemu w najbliższych latach zostanie zrealizowana cała droga ekspresowa na terenie województwa podlaskiego. Najpóźniej do 2020 roku, po wybudowaniu odcinków mazowieckich, Białystok będzie ekspresowo skomunikowany ze stolicą Polski.
Tematy w artykule: drogi ekspresowe

Podobne wiadomości:

Rusza budowa kolejnego odcinka S17

Rusza budowa kolejnego odcinka S17

Polskie drogi 2015-11-10

Polskie projekty drogowe jako pierwsze z dofinansowaniem UE

Polskie projekty drogowe jako pierwsze z...

Polskie drogi 2016-03-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Superb. Nowy cennik modelu
Skoda Superb. Nowy cennik modelu
Skoda Superb po face liftingu wchodzi do sprzedaży. Polski importer podał cennik flagowej limuzyny.

DS 3 CROSSBACK DS 3 CROSSBACK