mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przetarg na kolejne kilometry S6

Przetarg na kolejne kilometry S6

Przyspieszyła realizacja projektu budowy drogi ekspresowej S6 od Goleniowa do obwodnicy Koszalina. Dziś ogłoszono przetargi na kolejne 53 kilometry tej drogi.

Przetarg na kolejne kilometry S6
Przypomnijmy, w ubiegłym tygodniu ogłoszono przetargi na budowę trzech odcinków drogi ekspresowej S6 z Goleniowa do początku obwodnicy Nowogardu, od końca obwodnicy Nowogardu do końca obwodnicy m. Płoty i od węzła Ustronie Morskie do początku obwodnicy Koszalina i Sianowa. Łączna długość tych odcinków to 63,4 km.

Dziś ogłoszone zostały kolejne przetargi na zaprojektowanie i budowę również 3 odcinków drogi ekspresowej S6 od końca obwodnicy miejscowości Płoty do węzła Ustronie Morskie o łącznej długości 53 km. Pierwszy od końca obwodnicy Płot do węzła Kiełpino o długości 14,6 km, drugi od węzła Kiełpino do węzła Kołobrzeg Zachód o długości 24 km i trzeci od węzła Kołobrzeg Zachód do węzła Ustronie Morskie o długości 14,7 km.

Razem z trzema odcinkami, na które przetargi ogłoszono w ubiegłym tygodniu, daje to ok. 117 km, co stanowi cały odcinek od Goleniowa do początku obwodnicy Koszalina i Sianowa.Ogłoszone postępowania to przetargi ograniczone, które składają się z dwóch etapów. W pierwszym etapie potencjalni oferenci będą składać wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. W drugim etapie wykonawcy spełniający warunki uczestnictwa w przetargu zostaną zaproszeni do składania ofert cenowych. Kryteriami wyboru ofert będzie cena w 90%, termin realizacji w 5% i gwarancja (od 5 do 10 lat) w 5%. Czas realizacji projektów w formule zaprojektuj i buduj będzie wynosił od 34 do 37 miesięcy (w tym 15 miesięcy na prace projektowe i uzyskanie decyzji ZRID). Z czasu realizacji prac budowlanych wyłączane będą okresy zimowe (od 15 grudnia do 15 marca).

Droga krajowa nr 6, łącząca Szczecin z Gdańskiem, jest główną arterią komunikacyjną Pomorza biegnącą z zachodu na wschód. Trasa będzie biegła od rejonu miejscowości Modlimowo w kierunku Kołobrzegu i dalej do Koszalina zupełnie nowym śladem. Droga będzie miała dwie jezdnie po dwa pasy ruchu w każdą stronę. W ramach budowy odcinka S6 od węzła Kołobrzeg Zachód do węzła Ustronie Morskie powstanie fragment obwodnicy Kołobrzegu w ciągu DK nr 11 o długości 1,9 km, który wspólnie z odcinkami zrealizowanymi przez Miasto Kołobrzeg zapewni dojazd od drogi S6 do portu morskiego. Nową S6 powinniśmy pojechać w 2018 roku. 

Podobne wiadomości:

Volvo S60 T6: Ma być przełom

auto motor i sport 2010-08-30

S60 nareszcie w nowej wersji. Każdy element najnowszego sedana Volvo niesie obietnicę auta lepszego, bardziej dynamicznego, oszczędniejszego. Jakie jest najmłodsze Volvo?

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

~Benek 2014-09-03

Do wielkopolanina- tak rozumujac to dlaczego nie rzucimy wszystkich robot i skupimy sie na odcinku Strykow- Zgow na A-1.Nie znam wiekszej wyrwy w sieci komunikacyjnej naszego kraju.... Pozdrawiam. Ps. Troche tu, troche tam kazdy ma prawo do dwuch paskow...

~tomasooo 2014-08-28

brawo za fajne mapki, chcemy i lubimy artykuły o budowie nowych dróg!!

~tomasooo 2014-08-28

brawo za fajne mapki, chcemy i lubimy artykuły o budowie nowych dróg!!

~Wielkopolanin 2014-08-24

A dlaczego ta droga ma być budowana przed wieloma odcinkami S5 i S11, czy małopolskim odcinkiem S7? Według prognoz podawanych oficjalnie w programach GDDKiA natężenie ruchu na drodze S6 będzie znikome w stosunku do natężenia ruchu na drodze S5, S11(od Piły do Kępna) i S7.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Lexus UX po tuningu TRD
Lexus UX po tuningu TRD
Japoński tuner TRD wziął na warsztat Lexusa UX w wersji F Sport. Wcześniej tuningowi poddano modele ES i RC.