mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Pszczyna: węzeł coraz bardziej widoczny

Pszczyna: węzeł coraz bardziej widoczny

Prace na budowie węzła północnej obwodnicy Pszczyny z drogą krajową nr 1 w Pszczynie, przebiegają zgodnie z harmonogramem - zapewnia inwestor ZDW w Katowicach. Cała obwodnica gotowa ma być na przełomie października i listopada przyszłego roku. Łączny koszt budowy nowej, liczącej nieco ponad 4 km drogi, to niemal 106,9 mln złotych.

Pszczyna: węzeł coraz bardziej widoczny
Przypomnijmy, że umowę na budowę węzła obwodnicy Pszczyny z DK 1 podpisano 2 grudnia 2011 roku. Prace rozpoczęły się wiosną. 30 kwietnia br. podpisana została umowa na budowę części drogowej obwodnicy, która połączy nowy węzeł z DW 935, na granicy Pszczyny i gminy Suszec. Także tu prace przebiegają zgodnie z planem.

Obecnie zakończono już układanie nawierzchni bitumicznej na jezdni DK 1 w kierunku Katowic. Na długości ok. 1 km całkowicie wymieniono konstrukcję drogi. W miejscu dodatkowego wzmocnienia ma ona całkowitą grubość 140 cm. Do końca tego roku znikną już utrudnienia w ruchu związane z przebudową jezdni.

Trwają prace zbrojenia konstrukcji żelbetowej na estakadzie zjazdowej w kierunku Bielska-Białej i najazdowej od strony Katowic.

Wykonywana jest podpora pośrednia wiaduktu, który umożliwi bezkolizyjny przejazd nad DK 1 i torami PKP. Budowany jest także przyczółek tego wiaduktu po wschodniej stronie drogi krajowej.

Podobne wiadomości:

W oczekiwaniu na Peugeota 301

auto motor i sport 0000-00-00

Projekt 301 to trasa promocyjna nowego modelu marki.

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Polskie drogi 2017-06-13

Komentuj:

~Norweg 2012-11-05

HE ,HE mam głęboko w 4 literach za kogo i co bedzie i jest budowane.Ważne by bylo, no i obietnic sie raczej powinno dotrzymywać

~astrolog 2012-10-23

Ciesze sie, ze Prezez dobrze placi za aktywne wpisy. Ale pamietajcie pisowskie oszolomki, te drogi powstana, rok pozniej, ale beda. I wszyscy beda pamietac, kto je zbudowal, a wy bedziecie sobie tyllko smolenskie brzozy wspominac.

~Norweg 2012-10-19

Gdzie te obiecane drogi? :A4-SZarów-Rzeszów-Korczowa A2 -Stryków-Toruń s8-Piotrków-Radziejowice s2-Płd.obejście stolicy s5-Korzeńsko -Kaczkowo(Rawicz-Leszno s69- Bielsko B -Żywiec Te drogi miały być oddane do użytku do września b.r.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Porsche Taycan napędza zatrudnienie
Porsche Taycan napędza zatrudnienie
Porsche zatrudnia już przeszło 32 tys. pracowników, a nadejście nowego modelu Taycan tę liczbę dodatkowo zwiększy.