mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Puławy: Most imienia Jana Pawła II

Puławy: Most imienia Jana Pawła II

Powstający w Puławach nowy most przez Wisłę, który jest częścią inwestycji związanej z budową obwodnicy miasta w ciągu drogi ekspresowej S12, prawdopodobnie otrzyma nazwę Mostu imienia Jana Pawła II. Złożony został już wniosek w tej sprawie. Budowa ma się zakończyć jeszcze w tym roku.

Puławy: Most imienia Jana Pawła II
Wniosek o oficjalne ustanowienie imienia Jana Pawła II dla nowo budowanego mostu przez Wisłę w Puławach zostanie skierowany do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, inwestora i administratora obiektu. Z inicjatywą nadania imienia papieża Jana Pawła II mostowi wystąpiły samorządy miasta Puławy i gminy Puławy.

Nowo budowany most przez Wisłę w Puławach wraz z obwodnicą miasta jest częścią dużego zadania inwestycyjnego, jakim jest budowa drogi ekspresowej S12 z Radomia do Lublina. Efektem realizacji całej inwestycji będzie stworzenie ważnego krajowego i międzynarodowego ciągu drogowego, dostosowanego do obsługi tranzytowej ruchu samochodowego: osobowego i ciężarowego oraz do sezonowego ruchu turystycznego, natomiast budowa obwodnicy ma odciążyć most przez Wisłę oraz centrum Puław, w szczególności od ruchu tranzytowego.

Zobacz postęp prac na obwodnicy Puław

Budowana przeprawa ma długość 1038,2 metrów,  a rozpiętość głównego, łukowego przęsła nurtowego wynosi 212 metrów. Konstrukcja i parametry mostu znacznie przekraczają dotychczasowe krajowe osiągnięcia w tym zakresie. Koszt budowy samego mostu to ponad 170 mln zł, a inwestycja jest współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Wykonawcą zadania jest konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Robót Mostowych "Mosty – Łódź" S.A., Hermann Kirchner Bauunternehmung GmbH i Vistal Sp. z o.o. Prace budowlane według harmonogramu mają się zakończyć w II kwartale 2008 roku.

Zobacz jak powstaje most przez Wisłę

Podobne wiadomości:

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Komentuj:

~zeto 2008-05-21

as: masz browar za komentarz

~luigi 2008-04-12

zauwazcie, ze znakiem rozpoznawczym głupawych forumowiczów jest twierdzenie ze "inni" cos by chcieli ;)

~easy rider 2008-04-09

Pewnie byście chcieli następujące nazwy: ul. Równouprawnienia ; most Geja z Orędzia; autostrada im. Okrągłego Stołu; szosa im. W. Jaruzelskiego, czy lotnisko B. Geremka . Buahahahahaha, dajcie sobie na luz i trochę więcej szacunku z tymi komentarzami

~kaska 2008-04-09

niestety przez ten komizm przebija sie tragizm, to smutne fakt ze imienia naszego papieża używa się teraz wszędzie i do wszystkiego - moda? przecież jak pisze 'rozmodlony' nie przyspieszy to budowy mostu, no chyba że się mylę i budowniczowie przy takim moście to będą zap.... ać, o przepraszam poruszać się ze zdwojoną i potrojoną energią.... oby...

~rozmodlony 2008-04-09

Proponuję aby wobec narastającego chaosu dodawać do nazw ulic numery, a więc Jana Pawła II - 1, Jana Pawła II - 2, ... Jana Pawła II - 622 i dalej, Stary Most JP2, Nowy Most JP2, XVI Liceum im. JP2 itd. I wpisywać na listę do IPN tych co będą przeciw.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
15 lat dwusprzęgłowych skrzyń biegów DSG
15 lat dwusprzęgłowych skrzyń biegów DSG
Równo 15 lat temu Volkswagen zaprezentował pierwszą wielkoseryjną dwusprzęgłową skrzynię biegów DSG.