mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Pułtusk z inicjatywą

Pułtusk z inicjatywą

W powiecie pułtuskim powstała idea stworzenia dużego projektu modernizacji powiatowych dróg powiązanego z siecią dróg krajowych i wojewódzkich. W tym też celu w Pułtusku, odbyło się spotkanie poświęcone omówieniu możliwości modernizacji dróg wojewódzkich nr: 618, 571 (poprzedniej nr 619), 620.

Początek roku wiąże się z otwarciem nowego budżetu na drogi wojewódzkie, a rok 2007 jest ponadto szczególny – szansę na szersze i perspektywiczne planowanie zadań drogowych otwiera nowy okres programowania funduszy Unii Europejskiej na lata 2007-2013. Spotkanie z przedstawicielami zarządcy dróg wojewódzkich służyło zatem wymianie informacji o planowanych zadaniach drogowych i określeniu wspólnych priorytetów wszystkich samorządów w woj. mazowieckim.

W przypadku Pułtuska istotna jest sprawa przejścia przez miasto drogi nr 618 oraz jej odcinek do Gołymina. Największy niepokój lokalnych samorządów budzi stan drogi nr 620. Z punktu widzenia jednak układu komunikacyjnego regionu jest ona mniej istotna, o czym świadczy odnotowane na niej natężenie ruchu – sięga ono ok. 900 pojazdów na dobę, podczas gdy na drodze nr 571 natężenie ruchu wynosi już 2000 pojazdów na dobę, a na drodze nr 618 natężenie ruchu waha się od 2800 do 3000 pojazdów. Wskaźniki te są istotnymi argumentami w planowaniu przez Mazowiecki ZDW kolejności zadań remontowych i inwestycyjnych.

Droga nr 620 ma nienormatywną szerokość. Przygotowanie więc jej przebudowy wymaga pozyskania gruntów pod poszerzenie. Natomiast w przypadku drogi nr 618 został już przygotowany projekt przebudowy, ale tu problemem jest wykup gruntów na obszarze dwóch gmin, przez które trasa ta przebiega. dyrektor MZDW Krzysztof Kondraciuk w dyskusji omówił kilka istotnych problemów prawno-technicznych, wręcz blokujących przygotowanie i realizację drogowych projektów. Rozwiązanie części z nich widzi w dobrej współpracy z lokalnymi władzami, szczególnie w zakresie wykupu gruntów i negocjacji w tych sprawach z właścicielami nieruchomości przyległych do dróg.

W tym roku, zgodnie z planem remontów MZDW, zostanie przeprowadzona przebudowa drogi nr 571 (dawna 619) na odcinku w Nasielsku (wartość zadania to 2,5 mln zł). W zadaniach inwestycyjnych na ten rok z kolei został zapisany blisko 4-kilometrowy odcinek drogi nr 618 w gminie Zatory.


Przeczytaj także:

571 km nowych dróg na Mazowszu (2006-09-04)

 


Podobne wiadomości:

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
600 taksówek na wodór dla Paryża
600 taksówek na wodór dla Paryża
Toyota Mirai, pierwszy masowy samochód osobowy z napędem hybrydowym, trafi do paryskiej sieci taksówkarskiej.