mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Remonty dróg w kujawsko-pomorskim

Remonty dróg w kujawsko-pomorskim

Przebudowa dróg wojewódzkich nr 251 i 252 jest największą, z sześciu inwestycji drogowych współfinansowanych z RPO woj. kujawsko-pomorskiego. Inwestycja będzie realizowana etapami i zakończy się w 2011 roku. Realizacja przedsięwzięcia usprawni komunikację autostrady A1 i krajowej drogi nr 1, z krajową S 5.

Remonty dróg w kujawsko-pomorskim
W kwietniu ruszyła modernizacja ponad 62 kilometrów dróg, biegnących przez powiaty: żniński, inowrocławski, aleksandrowski i włocławski pochłonie, do 2011 roku, ponad 102 miliony złotych. W tym roku realizowany jest pierwszy etap inwestycji, za ponad 32 miliony złotych.

W ciągu trzech lat zmodernizowane zostaną:

I etap - 2009 rok:       
  • 9,5-kilometorwy odcinek drogi wojewódzkiej nr 251 pomiędzy Żninem i Młodocinem (gmina Barcin, powiat żniński)
  • 12-kilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 252 pomiędzy Inowrocławiem i Radojewicami (gmina Dąbrowa Biskupia, powiat inowrocławski).

II etap
- 2010 rok: 23,1 kilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 252 od Radojewic do Siniarzewa (gmina Zakrzewo, powiat aleksandrowski);

III etap
- 2011 rok: 19-kilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 252 od Siniarzewa  do granic administracyjnych Włocławka.

W ramach modernizacji jezdnia na całej długości zyska nową nawierzchnię, zostanie utwardzona, a fragmentami także poszerzona. Przeprowadzone zostaną także prace związane z poprawą odwodnienia jezdni. Drogowcy zbudują zatoki autobusowe, ścieżki rowerowe, wzmocnią pobocza, utwardzą zjazdy do posesji, odnowią pionowe i poziome oznakowania jezdni, a także przebudują oświetlenie.

W trakcie realizacji  jest już zaplanowany na 2009 rok I etap inwestycji - modernizacja odcinka Żnin - Młodocin i fragment trasy z biegnącej z Inowrocławia w kierunku Włocławka.
Trwają prace związane z przebudową skrzyżowania ulic: Dworcowej, 700-lecia i Gnieźnieńskiej w Żninie, w nowoczesne rondo. Trwa przebudowa podziemnej infrastruktury tego skrzyżowania. Równolegle frezowana jest nawierzchnia jezdni pomiędzy Żninem i Młodocinem oraz na odcinku od Inowrocławia do Radojewic.  

Tegoroczna część inwestycji zakończy się jesienią. Prace drogowe realizuje konsorcjum trzech firm: Drogi i Mosty - Henryk Boczek z Inowrocławia, Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów z Kobylarni oraz inowrocławski Alstal - Drogi.

Całkowity koszt inwestycji, zaplanowanej na lata 2009-2011, wynosi ponad 102 mln zł, dofinansowanie z RPO WK-P wyniesie 36 mln zł.

Podobne wiadomości:

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~Jotgie 2009-06-05

I jeszcze takie pytanko: Oczekując z niecierpliwością przebudowy i modernizacji drogi mam nadzieję, że będzie można szybciej na tym odcinku jeździć! Niestety, w naszych warunkach modernizuje się i buduje super skanalizowane skrzyżowania i wprowadza na nich ograniczenia prędkości, choć przedtem ich nie było! Czy tutaj przypadkiem tak samo nie będzie?! Pamiętajmy, każde ograniczenie prędkości powoduje zwiększenie natężenia ruchu (więcej pojazdów w jednostce czasu) a więc w rezultacie pogorszenie jego bezpieczeństwa!

~romek 2009-05-20

A co z S10 do Piły .GDDKiA w Szczecinie dział juz na tym odcinku do Piły Bydgoszcz w tyle

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
10 mln aut Toyoty z systemem Toyota Safety Sense
10 mln aut Toyoty z systemem Toyota Safety Sense
Toyota sprzedała już 10 milionów samochodów, wyposażonych w pakiet systemów bezpieczeństwa czynnego Toyota Safety Sense.