mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Rok na drogach wojewodzkich kujawsko-pomorskiego

Rok na drogach wojewodzkich kujawsko-pomorskiego

Koniec modernizacji DW nr 534, kilka ważnych remontów i kosztowna zima – tak najkrócej można podsumować mijający, 2011 rok na drogach wojewódzkich na Kujawach i Pomorzu.

Rok na drogach wojewodzkich kujawsko-pomorskiego
- W tym roku prowadziliśmy kilka dużych inwestycji - powiedział dyrektor ZDW w Bydgoszczy, Mirosław Kielnik. - Jedną z nich  było rozpoczęcie ostatniego etapu  przebudowy DW nr 534 łączącej Grudziądz, Wąbrzeźno, Golub-Dobrzyń i Rypin. Przebudowaliśmy 15 kilometrów tej trasy pomiędzy  Szafarnią i Cetkami. Oprócz nowej  nawierzchni zakres prac obejmował dobudowanie nowej konstrukcji  poboczy. Do tego  dochodzi przebudowa zatok autobusowych, przepustów pod drogą i zjazdami, wykonanie  nowego oznakowania poziomego i pionowego.  Inwestycja kosztowała 34,7 mln zł, z czego  aż 29,5 mln stanowi unijne dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego  województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Trwają też prace na DW nr 252. Modernizowany jest 25- kilometrowy odcinek pomiędzy Zakrzewem i Włocławkiem. Zakres prac jest  podobny. Roboty na tej drodze potrwają do końca września przyszłego roku.

Wiosną oddano do uzytku także DW nr 560, która została zmodernizowana od Brodnicy do Rypina i dalej w stronę granicy województwa oraz fragment DW nr 241 z rondem w Paterku pod Nakłem. W 2011 roku zakończyła się także przebudowa mostów w Golubiu-Dobrzyniu na DW nr 534 oraz w Legbądzie pod Tucholą na DW nr 237.

Oprócz modernizacji Zarząd Dróg Wojewódzkich przeprowadził sporo remontów. Przez powierzchniowe utrwalenie naprawionych zostało ponad 60 km dróg. - Na DW nr 244, która dla wielu kierowców stanowi namiastkę północnej obwodnicy Bydgoszczy ułożyliśmy tak zwany mikrodywanik na zimno. Do tej pory ta technologia nie była jeszcze wykorzystywana na drogach wojewódzkich na Kujawach i Pomorzu – dodaje Mirosław Kielnik.

 
Modernizacje

    DW nr 534 (Szafarnia – Cetki)
    DW nr 241 (Paterek)
    DW nr 252 (Zakrzewo-Brzezie w trakcie realizacji)
    DW nr 560 (Brodnica – Rypin)

Odnowy

    Ostromecko DW nr 551
    Służewo DW nr 250
    Grupa Plac DW nr 272
    Zdroje – Bożenkowo DW nr 244

Podobne wiadomości:

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Infiniti QX60 – ceny w Polsce
Infiniti QX60 – ceny w Polsce
Infiniti QX60 wchodzi do polskiej oferty. Auto znane dotychczas głównie na rynku amerykańskim, ma odebrać klientów dużym SUV-om segmentu premium. Wiemy też, ile kosztuje!