mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Rondo Kaponiera w Poznaniu w blokach startowych

Rondo Kaponiera w Poznaniu w blokach startowych

Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu dokonał wyboru najkorzystniejszej oferty w przetargu pn. "Przebudowa węzła komunikacyjnego rondo Kaponiera".  W sumie wpłynęło 5 ofert. Za najkorzystniejszą ZDM uznał ofertę złożoną przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: APRIVIA SA, HYDROBUDOWA POLSKA SA, Przedsiębiorstwo Robót Górniczych METRO sp. z o.o., OBRASCON Huarte Lain SA., którzy zaoferowali wykonanie przedmiotu zamówienia za kwotę blisko 209,5 mln  złotych.

Rondo Kaponiera w Poznaniu w blokach startowych
Z uwagi na znaczenie Kaponiery dla układu komunikacyjnego Poznania oraz w celu zminimalizowania utrudnień komunikacyjnych, zwłaszcza w ruchu pojazdów komunikacji miejskiej, przebudowa została podzielona na dwa etapy. W pierwszym zostaną wykonane roboty budowlane na odcinku od mostu Dworcowego do ronda Kaponiera. Zakres rzeczowy I etapu obejmuje między innymi:

- wykonanie konstrukcji wsporczej od skrzyżowania ulicy Roosevelta z ulicą Bukowską do Kaponiery (do dylatacji obiektu przed istniejącą podstacją trakcyjną „rondo Kaponiera”),
- wykonanie niezbędnych prac dla uruchomienia komunikacji tramwajowej i ruchu drogowego w pełnym zakresie w ulicy Roosevelta na odcinku od mostu Dworcowego do Kaponiery i w ulicy Bukowskiej,
- budowę peronów na przystanku PST „Kaponiera”,

Planowany termin zakończenia robót budowlanych w specyfikacji przetargowej został ustalony na dzień 30 kwietnia 2012 roku.

Drugi etap rozpocznie się 1 sierpnia 2012 roku, po zakończeniu piłkarskich mistrzostw Europy. Zakończenie przedmiotu umowy zostało zaplanowane na 30 listopada 2013 roku.

 ZDM planuje realizację projektu „Przebudowa węzła komunikacyjnego rondo Kaponiera” przy współudziale środków Funduszy Spójności w ramach Działania 7.3 „Transport miejski w obszarach metropolitalnych” Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na latach 2007 – 2013”.

Zgodnie z Prawem zamówień publicznych termin wniesienia odwołań od rozstrzygnięcia zamawiającego upłynie w dniu 24 czerwca 2011 roku.

Podobne wiadomości:

M5 najszybszym sedanem na Nurburgring?

auto motor i sport 0000-00-00

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wzrosną kary za brak polisy OC
Wzrosną kary za brak polisy OC
Od początku 2019 roku wzrośnie wysokość kar za brak obowiązkowej polisy OC. Kierowcy aut osobowych zapłacą 4500 złotych.