mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Rondo Ofiar Katynia – Liderem Małopolski

Rondo Ofiar Katynia – Liderem Małopolski

Rondo Ofiar Katynia w Krakowie otrzymało tytuł Lidera Małopolski. Wyróżnienie przyznało Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski, w dwunastym konkursie „Najlepsze Przedsięwzięcie Roku w Małopolsce – Lider Małopolski 2011”.

Rondo Ofiar Katynia – Liderem Małopolski
Celem konkursu jest wyróżnianie najważniejszych w skali województwa przedsięwzięć m.in. z zakresu inwestycji infrastrukturalnych. Zdaniem kapituły konkursu, przebudowa ronda Ofiar Katynia w trójpoziomowy węzeł drogowy była jedną z najważniejszych inwestycji drogowych ostatnich lat w Małopolsce. Dzięki zwiększeniu przepustowości tego węzła drogowego do 18 tys. pojazdów na godzinę będzie ono w stanie płynnie przenosić wzrastający ruch samochodowy przez następnych kilkanaście lat a ponadto inwestycja ułatwia skomunikowanie Krakowa z portem lotniczym.

Przypomnijmy, że koszt całej inwestycji wyniósł 120 mln zł. Część środków na wykonanie najniższego poziomu - tuneli drogowych - pochodziła z Unii Europejskiej. Generalnym wykonawcą była firma Radko.

Podobne wiadomości:

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Polskie drogi 2018-02-07

Kia K9 – nowe zdjęcia i wideo

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~Rondo Ofiar Zikitu 2012-03-02

Proponuje zmienić nazwę na Rondo Ofiar ZIKiTu. Od jakiegoś czasu taka nazwa funkcjonuje nieoficjalnie więc może byłaby lepsza od obecnej...

Danek55 2012-03-02

ty pewnie znasz tylko ofiary pękniętego kondoma, do których pewnikiem się zaliczasz...

~ed 2012-02-28

Ale wymyślili nazwę :/

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Znów zatankujemy na CPN - Orlen przywraca markę
Znów zatankujemy na CPN - Orlen przywraca markę
Stacja paliw z logo CPN znów będzie działać. Z okazji 20. rocznicy działalności w Polsce koncern PKN Orlen przygotował powrót stacji pod szyldem CPN oraz Petrochemii Płock.