mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Rozbudują przejście w Gołdapi

Rozbudują przejście w Gołdapi

Rusza kolejny etap realizacji rozbudowy drogowego przejścia granicznego w Gołdapi. Przejście zostanie rozbudowane o część towarową przeznaczoną dla ruchu wszystkich samochodów ciężarowych.

Rozbudują przejście w Gołdapi
Rozpoczęcie realizacji rozbudowy przejścia uzależnione było od wybudowania zachodniej obwodnicy Gołdapi (która została ukończona w październiku 2010 r. ) oraz obwodnic Ełku i Olecka. Kolejny etap realizacji rozbudowy przejścia, na który wojewoda warmińsko-mazurski podpisał umowę obejmował będzie m.in. wybudowanie sieci wodociągowej , kanalizacyjnej, sanitarnej, 3 budynki oraz parkingi i oświetlenie. Wartość tej umowy to ok. 8 mln złotych. Wartość całej inwestycji wyniesie ok. 58 mln złotych.

Drogowe przejście graniczne w Gołdapi jest przejściem całodobowym, przeznaczonym dla międzynarodowego ruchu osobowego oraz towarowego, dla samochodów o maksymalnej masie do 7,5 tony. Gołdap jest jedynym przejściem granicznym z Rosją, gdzie oprócz ruchu osobowego i towarowego odbywa się również ruch rowerowy.

Pojazdy wyjeżdżające z Polski do Rosji odprawiane są na dwóch pasach dla samochodów osobowych, dostawczych i autobusów. Pojazdy wjeżdżające z Rosji do Polski są odprawiane na dwóch pasach dla samochodów osobowych i dostawczych oraz, w ograniczonym zakresie, na trzecim pasie dla autobusów. Przejście funkcjonuje od maja 1995 r. Funkcjonariusze Straży Granicznej i Izby Celnej do stycznia 2006 pracowali w jednym budynku wielofunkcyjnym. Do stycznia 2002 r. ruch osobowy odbywał się przez 12 godzin na dobę dla obywateli Rzeczypospolitej Polskiej i Federacji Rosyjskiej (z wyłączeniem ruchu autobusowego). Kontrole Państwowej Inspekcji Sanitarnej przeprowadzane są przez inspektorów dojeżdżających z punktu granicznej kontroli sanitarnej w Bezledach.

Podobne wiadomości:

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
600 taksówek na wodór dla Paryża
600 taksówek na wodór dla Paryża
Toyota Mirai, pierwszy masowy samochód osobowy z napędem hybrydowym, trafi do paryskiej sieci taksówkarskiej.